Trwa ładowanie...
Przejdź na

Mateusz Morawiecki został nowym premierem! Co na to JEGO ŻONA? (FOTO)

417
Podziel się

Iwona Morawiecka ponoć "stworzyła mu ciepły dom i dzielnie znosi nieobecności". Niebawem stanie się osobą publiczną?

Mateusz Morawiecki został nowym premierem! Co na to JEGO ŻONA? (FOTO)
bDnzZneJ

Informacja o rezygnacji Beaty Szydło z funkcji premiera zelektryzowała w czwartek wszystkie media. Decyzja o dymisji zapadła wieczorem na posiedzeniu komitetu politycznego PiS. Szydło ma jednak pozostać w rządzie i pełnić w nim "eksponowane stanowisko". Nieoficjalnie mówi się, że zostanie wicepremierem. Kolejne zmiany zostaną ogłoszone w styczniu.

bDnzZneL

Komitet Polityczny PiS natychmiast wysunął kandydaturę Mateusza Morawieckiego jako nowego szefa rządu. Dziś o godzinie 16 w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda desygnował go na premiera. W trakcie przemówienia prezydent określił sytuację jako "specyficzną".

Chociaż ten moment nie jest momentem miłym, ani dla pani premier, ani dla mnie jako dla prezydenta i człowieka, który jest emocjonalnie z panią premier związany, ja chcę mimo wszystko bardzo mocno powiedzieć, że nie tylko pani premier dziękuję, ale i gratuluję - mówił drżącym głosem Duda. W annałach RP będzie pani zapisana złotymi literami.

Duda podkreślił też, że wierzy w nowego premiera i w razie potrzeby służy mu radą i wsparciem.

Misja bardzo trudna, niezwykle odpowiedzialna, ale jestem przekonany, że pan jej podoła. Jest pan moim premierem i chcę powiedzieć, że będę nie tylko trzymał kciuki, ale jestem w każdym momencie otwarty na współpracę - powiedział do Morawieckiego.

bDnzZneR

Duda wyraził też nadzieję, że w najbliższym czasie Morawiecki przedstawi skład Rady Ministrów i w przyszłym tygodniu wygłosi exposé.

Oczy wszystkich zwrócone są teraz nie tylko na nowego premiera, ale i na jego rodzinę, a zwłaszcza żonę, która do tek pory trzymała się raczej w cieniu i rzadko pojawiała się z mężem na publicznych wydarzeniach. Nie wiadomo, jak Iwona Morawiecka przyjęła informację o tym, że jej mąż ma zostać premierem, ale ponoć dotąd mógł liczyć na jej wsparcie.

Choć Morawiecki bardzo strzeże prywatności, z nielicznych informacji dostępnych w sieci wynika, że swoją żonę poznał będąc jeszcze w szkole podstawowej, a ślub wzięli po ukończeniu studiów przez Morawieckiego na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie w 1992 roku obronił tytuł magistra historii.

Żona Mateusza stworzyła mu wspaniały, ciepły dom, dzielnie znosi nieobecności męża i jego zaangażowanie w sprawy zawodowe - chwali Iwonę siostra Morawieckiego Anna w rozmowie z portalem Wszystkoconajwazniejsze.pl.

bDnzZneS

W środowisku polityków panuje opinia, że nowy premier ma "bardzo dobre, udane małżeństwo". Morawieccy wychowują czwórkę dzieci - najstarsze są już na studiach.

Jak wynika z tegorocznego oświadczenia majątkowego nowego premiera, Morawieccy mogą się też pochwalić imponujących dorobkiem w postaci prawie trzech milionów złotych w gotówce (!), 4,3 miliona w akcjach oraz kilku nieruchomości i mebli wycenianych na ponad 75 tysięcy złotych. Na co dzień małżonkowie mieszkają w luksusowej, 300-metrowej willi w prestiżowej dzielnicy Warszawy.

Rodzina Beaty Szydło w trakcie jej kadencji często była obiektem zainteresowania mediów. Najczęściej pisano o jej synu, Tymoteuszu, który został księdzem, ale wspominano też o drugim synu i mężu, Edwardzie.

Myślicie, że Iwona Morawiecka niebawem także stanie się osobą publiczną?

bDnzZneT

(Do zdjęcia dotarł portal Kobieta WP: *Wiemy, jak wygląda żona Mateusza Morawieckiego. Mamy zdjęcie)
*

bDnzZneU

**Dymisja Beaty Szydło, Morawiecki na premiera. Uroczystości w Pałacu Prezydenckim

**

bDnzZnfm
KOMENTARZE
(417)
Gość
3 lata temu
A może ważniejsze jest co na to Polki i Polacy?
Gość
3 lata temu
O mężu Szydło wspominano ale nie został osobą publiczną.
Gość
3 lata temu
Juz jej wspolczuje tego lazenia za nia wszedzie
bDnzZnfn
Gość
3 lata temu
Zona wazniejsza dla was niz miliony polakow?!
gość
3 lata temu
Dajecie zbliżenie twarzy, ale wypikselowanej. Ma to sens?
Najnowsze komentarze (417)
Gość
3 lata temu
To mądry człowiek dajmy mu szansę się wykazać ja wieżę że PiS da radę a wy nie oczerniajcie ludzi którzy chcą coś zrobić dla naszej pięknej ojczyzny powinniśmy trzymać sie razem dla dobra Polski dla dobra naszego to jest ich czas i nie przeszkadzajmy im w tym
gość
3 lata temu
Odkryj dobro w sobie.. poczuj magię świat, by je dobrze przeżyć wyrzuć ze swego serca złość! Wesołych Świąt Pudelkowicze! Dziękuję Wam za okazaną pomoc! Słucham świątecznych piosenek i jest mi tak smutno.. idę do sklepu czuję już klimat świat i płakać mi się chcę.. Ale dziękuję wam za udział w zbiórce bo wiem, że mój los nie jest dla wszystkich obojętny Dziękuję! A Ty, wejdziesz i pomożesz? po ma gam. pl / st ar t od nowa (bez spacji) dziękuję! :( Pomóżmy Krystianowi.. dobro wraca.
Prośba
3 lata temu
Trole z PO piszcie więcej na PIS
gość
3 lata temu
aj waj
gość
3 lata temu
Prawda o Morawieckim: youtube.com/watch?v=TuSPDhTA-FE
Gość
3 lata temu
Ale krzywa twarz,napewno mało sie uśmiecha😭
gość
3 lata temu
Lubi zjeść :)
Gość
3 lata temu
Do gościa który tu odpisal na wiadomisc chcesz się spotkać?? Z chęcią bym Cię poznala
bDnzZnff
gość
3 lata temu
Z wykształcenia historyk, czy nauczyciel historii??? I z tego został takim milionerem??? Jak to zrobił???
gość
3 lata temu
Pani Beato jest pani Wielką postacią, ten rząd nigdy nie będzie miał tak wspaniałego premiera jaką była pani. Wielka POSTAĆ.
Gość
3 lata temu
Mnie się Morawiecki podoba, taki smukły i szczupły, żona przecietna do bólu
Gość
3 lata temu
Teraz to dopiero nazgarnia z naszych podatków i se dworzec kolejowy pod domem wybuduje prosto do chameryki
gość
3 lata temu
Morawiecki bedzie lepsza marionetka w rękach PiS niż szydło ,ona jednak miała honor ten to bedzie szukał jak zdobyć pieniądze na co raz to bardziej zadłużony kraj
gość
3 lata temu
Morawiecki bedzie lepsza marionetka w rękach PiS niż szydło stad ta zmiana
...
Następna strona
bDnzZnfH