"Wiadomości" TVP ocenzurowały wystąpienie Dudy! Nie spodobało się, że prezydent piętnuje rasizm

211 reakcji
0
0
211
Podziel się

"Nieważne, czy jest biały, czy jest śniady, czy ma ciemną skórę. Jest człowiekiem, któremu jako chrześcijanie jesteśmy winni szacunek" - powiedział prezydent na obchodach święta Trzech Króli. Niestety, dowiedzieli się o tym tylko widzowie "Faktów" TVN.

"Wiadomości" TVP ocenzurowały wystąpienie Dudy! Nie spodobało się, że prezydent piętnuje rasizm

W ubiegłym tygodniu na warszawskiej Ochocie doszło do ataku na 14-letnią dziewczynkę pochodzenia tureckiego. To, że atak miał podłoże rasistowskie przyznał premier Mateusz Morawiecki.

Nie ma miejsca na rasizm w Polsce. Atak na dziewczynkę z powodu koloru jej skóry jest godny najwyższego potępienia. Zrobimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna dla każdego - napisał na Twitterze.

Z opinią szefa nie do końca zgodził się minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ani słowem nie zająknął się na temat narodowości nastolatki, ale przynajmniej wezwał, na razie na Twitterze, podległych mu policjantów do jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy.

Zobowiązałem Komendanta Głównego Policji, aby objął osobistym nadzorem śledztwo w sprawie pobicia 14-latki - pochwalił się minister. Liczę na jak najszybsze efekty. Zero tolerancji dla bandytów.
Potępienie wyrazili także szefowie ONR-u, którzy najwyraźniej nie lubią, gdy ktoś podbiera im hasła o "białej Europie".

Na warszawskiej Ochocie jakiś idiota zaatakował 14-letnią ciemnoskórą dziewczynkę. Sprawca miał krzyczeć: "Polska dla Polaków!". Dzięki takim właśnie bezmózgom cierpi (niesłusznie) nasze środowisko narodowe - takim komunikatem podzieliła się Brygada Podlaska ONR-u.

Zaniepokojenie wzrastającą falą nietolerancji wobec osób o innym, niż biały kolor skóry, wyraził prezydent Andrzej Duda. Idealnie nadawało się do tego święto Trzech Króli (czy, jak woli Ryszard Petru, nawet sześciu) czyli wizyty trzech mędrców o bardzo zróżnicowanej cerze w stajence, gdzie złożyli hołd nowonarodzonemu Jezusowi.

Nieważne, czy jest biały, czy jest śniady, czy ma ciemną skórę - przekonywał podczas uroczystego Orszaku Trzech Króli w Skoczowie na Śląsku. Jest człowiekiem, któremu my, jako chrześcijanie jesteśmy winni szacunek, uznanie jego godności ludzkiej i tego samego w związku z tym oczekujemy od niego.

Niestety, szefowie TVP uznali, że lepiej nie szokować widzów tolerancyjną postawą prezydenta i po prostu wycięli ten fragment. Za akceptowalne uznali za to słowa Andrzeja Dudy o "demonstrowaniu wspólnych wartości", które pozbawione wyciętego kontekstu, mogły sprawiać wrażenie poparcia dla haseł wyrażonych na bannerach Marszu Niepodległości.

Jak donosi Fakt, nieocenzurowaną wersję przemówienia głowy państwa mogli poznać tylko widzowie Faktów TVN.

211
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(211)
2 lata temu
Nie oglądam TVP odkąd ten j*******y Kursi tam nastał. Białoruś uprawiają...
Gość
2 lata temu
TVPiS dezINFO.
Gość11
2 lata temu
Oby Polacy nie zrobili takiego błędu przy następnych wyborach i nie głosowali na pis
gość
2 lata temu
Paranoja!
gość
2 lata temu
Jeszcze mógłby poruszyć, oprócz rasy, orientację, religię.. ale wiadomo, że to się nigdy nie zdarzy ...
Najnowsze komentarze (211)
gość
2 lata temu
palma wybija co parę dni i tak jeszcze 2,5 r.
Gość
2 lata temu
A co na ocenzurowanie jego przemówienia prezydent? Pozwala na takie zabiegi? Kurski i całe to towarzystwo z tvpis powinni odejść. Nie ogladam TVP od dwóch lat, Ale myślę że ci którzy oglądają, weryfikuje wiadomości z innymi stacjami, i nie dają się nabijać w butelkę.
gość
2 lata temu
Co na to Duda może przemówienia bedzie Mu pisał PiS
Gość
2 lata temu
Zrobimy WSZYSTKO, żeby KAŻDY - czyli pusty frazes do nikogo i o niczym
Gość
2 lata temu
A pudel promuje tylko TVN i ich poje..... poglądy Soros dziala
Gość Pudelka
2 lata temu
Rasistowskie w tym wszystkim jest to, że jakby była to biała pobita 14-latka, to nikt by na to uwagi nie zwrócił - to jest największy rasizm dzisiejszych czasów!!!
zakłamany pud...
2 lata temu
pudlu jesteś szmatławcem jak tvn Kłamiesz pudlu Osibiscie słydzeliśmy xcałe wystąpienie Prezydenta nie na rvn / bo my rodzina Polaków nie ogladamy wrogich amtypolskich mediów jak wlaśnie tvn / a wypowiedz Prezydenta była w całosci na tvp
gość
2 lata temu
p****y
gość
2 lata temu
niestety mnie to nie dziwi... ale zainteresujecie sie mysliwymi, teraz kazdy moze zostac wyrzucony z lasu, a po przypadkowym postrzale bedzie - trzeba bylo nie isc do lasu...przciez lasy naleza do wszystkich!
lon
2 lata temu
Pudel, ale kombinujesz
gość
2 lata temu
komuna,prl,stalinizm wrócił brawo dobra zmiano -dojna zmiano -złodzieje i bezmózgi
gość
2 lata temu
TVP-info BADZIEWIE PROPAGANDY
gość
2 lata temu
TVP-info BADZIEWIE PROPAGANDY
gość
2 lata temu
ja p***d...le!!!!!!!!!!
...
Następna strona