Trwa ładowanie...
Przejdź na

Macierewicz został ODWOŁANY! "Kompromitował Polskę na arenie międzynarodowej"

412
Podziel się

Antoni Macierewicz w wyniku rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego stracił tekę ministra obrony narodowej. Zostanie nowym marszałkiem sejmu?

Macierewicz został ODWOŁANY! "Kompromitował Polskę na arenie międzynarodowej"
bCFJLWBN

Antoni Macierewicz to niewątpliwie jedna z najbardziej barwnych postaci polskiej polityki. Kontrowersyjny minister obrony narodowej zasłynął z sensacyjnych wypowiedzi, szczególnie dotyczących katastrofy smoleńskiej.

Macierewiczowi nie pomogły też decyzje personalne, jakie zdążył podjąć w czasie swoich dwóch lat na stanowiksu szefa MON: najpierw na swojego doradcę zatrudnił 20-letniego studenta Edmuna Jannigera, a potem jego rzecznikiem został często pakujący się w tarapaty Bartłomiej Misiewicz.

bCFJLWBP

Wygląda na to, że ilość wpadek Antoniego, do jakich cierpliwość miał Jarosław Kaczyński, właśnie się wyczerpała. Podczas dzisiejszej rekonstrukcji rządu premiera Mateusza Morawieckiego, Macierewicz stracił stanowisko ministra, a nowym szefem MON został Mariusz Błaszczak.

Decyzja premiera nie dziwi dziennikarzy i komentatorów.

Działania pana Macierewicza w podkomisji smoleńskiej kompromitują Polskę na arenie międzynarodowej. Przecież każdy wie, że to nie był zamach. Pewnie dlatego minister miał problem z namówieniem do współpracy zagranicznych ekspertów - widzieli, że robi ze sprawy katastrofy polityczne przedstawienie. Dobrze, żeby wraz z dymisją, zakończyły się też prace tego zespołu - komentuje w rozmowie z Wirtualną Polską Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych w latach 2012-2016.

bCFJLWBV

Jak informuje WP, odwołania Macierewicza domagał się od dłuższego czasu Andrzej Duda. Prezydent od dawna był z nim skonfliktowany i naciskał na premiera, by pozbył się kontrowersyjnego szefa MON.

Z teką ministra pożegnał się również Witold Waszczykowski. Odpowiedzialnego dotychczas za Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka zastąpi na tym stanowisku prof. Jacek Czaputowicz, dotychczas pełniący funkcję podeskretarza w resorcie.

Według nieoficjalnych ustaleń Antoni nie zniknie jednak całkiem: podobno zaoferowano mu już stanowisko marszałka sejmu. Myślicie, że w tej roli poradzi sobie lepiej?

bCFJLWBW
bCFJLWBX
bCFJLWCq
KOMENTARZE
(412)
gość
2 lata temu
mam nadzieję, że teraz rozyebie pis przez swoją urażona dumę xD
Gość
2 lata temu
Coś długo im się z tą decyzja schodziło....
Gość
2 lata temu
Hienę zastapił Plaszczak o zgrozo
bCFJLWCr
gość
2 lata temu
plaszczak ma niby byc lepszy ?
gość
2 lata temu
no to juz nie bedzie Apelu Smolenskiego? kaplan Smolenski odwolany.hahaha
Najnowsze komentarze (412)
gość
2 lata temu
Zadufany w sobie cynik
gość
2 lata temu
Jedynym politykiem, który kompromitował Polskę, był Komorowski. Wpadka za wpadką. Macierewicz jest OK.
kwex
2 lata temu
Przecież to był najlepszy minister obrony po 1989 roku barany.
Katarzyna
2 lata temu
Największy patriota z serca i powołania!!!! Wstanmy z kolan. Jak walczyli nasi prodkowie o Polske o nas. Tak i my walczmy o nasze!! Polska dla Polakow!!!
POLKA
2 lata temu
Jedyny komentarz ktiry jest godny uwagi. Macierewicz mial twarda reke i walczyl o Polske!!!!!! Zeby nie g****ili nie zabijali naszych dzieci!! Walczy zebysmy zachowalo polskosc a nie martwili sie jak niemczy czy francja, ze wystrzeli bomba!!!!
Gość
2 lata temu
A może Macierewicz to przebieraniec homo
gość
2 lata temu
No proszę, ktoś zauważył, no nie wierzę!
gość
2 lata temu
moska berlin chiny komusze lewacywo otwiera szampana pozbyli sie najwiekszego polskiego patryiote rusek dlugopis dupus to r***i agent
bCFJLWCj
gość
2 lata temu
noska-niemcy i chiny otwieraja sapana pozbyliscie sie p*****y najwiekszego patryioty polskiego
gość
2 lata temu
teraz Maowiecki z DPUA pomoca bedziecie POLOKI w ukladzie rusko -niemiecko -chinskim z kolan na ryj i charatac o zol
gość
2 lata temu
ruskie otwieraja sampana pozbyli sie najlepszego szefa MON Dudus agent r***i triumfuje
gość
2 lata temu
słupa laska to chyba tylko pudel potrafi zacytować...
gość
2 lata temu
wojsko jest z niego dumne za polskie a nie sowieckie stopnie , rozwój naszego przemysłu zbrojeniowego, przywrócenie polskiemu wojsku honoru, lewactwo i targowica na pewno cieszą się z dymisji bo dla nich był groźny, Panie Antoni , tak trzymać.!
gość
2 lata temu
najlepszy minister
...
Następna strona
bCFJLWCL