Wtorek 09.01.2018 12:50

Macierewicz został ODWOŁANY! "Kompromitował Polskę na arenie międzynarodowej"

Antoni Macierewicz Mateusz Morawiecki

Macierewicz został ODWOŁANY! "Kompromitował Polskę na arenie międzynarodowej"Antoni Macierewicz to niewątpliwie jedna z najbardziej barwnych postaci polskiej polityki. Kontrowersyjny minister obrony narodowej zasłynął z sensacyjnych wypowiedzi, szczególnie dotyczących katastrofy smoleńskiej.

Macierewiczowi nie pomogły też decyzje personalne, jakie zdążył podjąć w czasie swoich dwóch lat na stanowiksu szefa MON: najpierw na swojego doradcę zatrudnił 20-letniego studenta Edmuna Jannigera, a potem jego rzecznikiem został często pakujący się w tarapaty Bartłomiej Misiewicz.

PRZYPOMNIJMY: Nowa "gwiazda" sieci: 20-letni doradca Macierewicza

Misiewicz musi się wytłumaczyć z 600 TYSIĘCY ZŁOTYCH. "NIK podejrzewa, że doszło do naruszenia"

Wygląda na to, że ilość wpadek Antoniego, do jakich cierpliwość miał Jarosław Kaczyński, właśnie się wyczerpała. Podczas dzisiejszej rekonstrukcji rządu premiera Mateusza Morawieckiego, Macierewicz stracił stanowisko ministra, a nowym szefem MON został Mariusz Błaszczak.

Decyzja premiera nie dziwi dziennikarzy i komentatorów.

Działania pana Macierewicza w podkomisji smoleńskiej kompromitują Polskę na arenie międzynarodowej. Przecież każdy wie, że to nie był zamach. Pewnie dlatego minister miał problem z namówieniem do współpracy zagranicznych ekspertów - widzieli, że robi ze sprawy katastrofy polityczne przedstawienie. Dobrze, żeby wraz z dymisją, zakończyły się też prace tego zespołu - komentuje w rozmowie z Wirtualną Polską  Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych w latach 2012-2016.

Jak informuje WP, odwołania Macierewicza domagał się od dłuższego czasu Andrzej Duda. Prezydent od dawna był z nim skonfliktowany i naciskał na premiera, by pozbył się kontrowersyjnego szefa MON.

Z teką ministra pożegnał się również Witold Waszczykowski. Odpowiedzialnego dotychczas za Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka zastąpi na tym stanowisku prof. Jacek Czaputowicz, dotychczas pełniący funkcję podeskretarza w resorcie.

Według nieoficjalnych ustaleń Antoni nie zniknie jednak całkiem: podobno zaoferowano mu już stanowisko marszałka sejmu. Myślicie, że w tej roli poradzi sobie lepiej?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (537)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 537
Odpowiedz
434 69
zgłoś
Gość 09.01.2018 12:51
Coś długo im się z tą decyzja schodziło....
Odpowiedz
17 64
zgłoś
gość 09.01.2018 12:51
Mam dwa wyjścia, albo poszukać pomocy, albo.. wolę nawet nie mówić.. nic się dla mnie już nie liczy, czuję taką obojętność a każdy nagły zryw pozytywnego myślenia gdy już naprawdę chce wyjść do ludzi kończy się tym samym.. szybko rezygnuje bo wydaje mi się że to bez sensu.. męczą mnie już powoli myśli gdzie jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest zakończyć swoje istnienie! Nienawidzę siebie! Ciężko mi opuścić te cztery ściany ponieważ jest to dla mnie strefa komfortu gdzie nikt nie zadaje żadnych pytań.. potrzebuje rozmowy, ale nawet na to nie mam siły.. jeśli chcesz mi pomóc to zapraszam.. pomagam. pl/startodnowa nie koniecznie finansowo! Ale jeśli przyczynisz się do tego, że będę miał gdzie spać też będę bardzo wdzięczny!.. fobia społeczna z depresją to naprawdę dla mnie mieszanka wybuchowa a gdy się nie ma nikogo z nawet dachu nad głową to ciężko sobie poradzić samemu.. :( Już nawet byłem zdeterminowany żeby wyjechać do Czech, ale nawet tu poległem.. od początku zbierałem na ten cel pieniądze i jeśli ktokolwiek poczuł się oszukany, proszę o kontakt pieniądze zwrócę..
Odpowiedz
22 2
zgłoś
Gość 09.01.2018 12:51
O prosze!
Odpowiedz
580 128
zgłoś
gość 09.01.2018 12:51
mam nadzieję, że teraz rozyebie pis przez swoją urażona dumę xD
Odpowiedz
40 14
zgłoś
gość 09.01.2018 12:52
A co z Waszczykowskim?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 537