Trwa ładowanie...
Przejdź na

Jest odpowiedź TVP w sprawie zwolnienia geja: "Przesłanki merytoryczne, nie prywatne"

202
Podziel się:

TVP odpiera zarzuty Kwiecińskiego. "Prywatne życie jej pracowników nie jest kwestią braną pod uwagę przy decyzjach kadrowych."

Jest odpowiedź TVP w sprawie zwolnienia geja: "Przesłanki merytoryczne, nie prywatne"
bEJUXsqd

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek od dwóch lat robią karierę za pośrednictwem swojego vloga. Najpierw nagrali teledysk do jednej z piosenek zespołu Roxette, który zespół udostępnił w swoich kanałach społecznościowych. Później przyszło zainteresowanie mediów i kolejne filmy, w tym ten dotyczący ślubu pary, który odbył się na Maderze. Panowie szybko zyskali rozgłos, a z tym także popularność nie tylko w kręgach społeczności LGBT.

W środę na ich Facebookowym fanpage'u ukazało się oświadczenie, z którego wynika, że Kwieciński, który był dziewięć lat pracownikiem TVP, rozstał się z Telewizją Polską. Dawid i Jakub uważają, że było to spowodowane ich orientacją seksualną. Zwłaszcza, że dwa dni przed otrzymaniem decyzji para wypuściła w sieci swoją autorską piosenkę świąteczną, w której oprócz "śpiewu" znajdziemy też "romantyczne" sceny z nimi w roli głównej.

Zbieżność dat jak i uzyskane przez nas informacje pozwalają nam sądzić - na granicy pewności - że decyzja ta była podyktowana orientacją seksualną Jakuba. W jednej chwili przekreślono całe jego doświadczenie, wiedzę i zasługi, a wszystko dlatego, że kocha Dawida i nie wstydzi się o tym mówić - możemy przeczytać w długim wpisie.

bEJUXsqf

Pomoc parze zaoferowała Kampania Przeciw Homofobii, która postanowiła zająć się sprawą od strony prawnej. Jakub chciał zachować się lojalnie wobec byłego już pracodawcy i „dać mu szansę” na pozasądowe zakończenie sprawy. Pismo zostało doręczone, ale pomimo upływu terminu wyznaczonego na odpowiedź, Telewizja milczy. Niestety jesteśmy zmuszeni podjąć kolejne działania prawne mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji - mówi adwokat Paweł Knut, który jest pełnomocnikiem Kwiecińskiego.

Po wielu godzinach oczekiwań na stanowisko TVP, telewizja publiczna zabrała głos w sprawie. W związku z informacjami dotyczącymi nieprzedłużenia umowy z panem Jakubem Kwiecińskim, Telewizja Polska informuje, że prywatne życie jej pracowników nie jest kwestią braną pod uwagę przy decyzjach kadrowych. Umowa z firmą pana Kwiecińskiego wygasała 31.12.2017 r. i nie została przedłużona, podobnie jak miało to miejsce w kilku innych przypadkach. Żadne inne przesłanki niż merytoryczne nie były brane pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji - możemy przeczytać w oficjalnym stanowisku, które pojawiło się na Wirtualnych Mediach.

Sprawa rzeczywiście jest dziwna. Z jednej strony dzisiejsze władze TVP nie pozostawiają złudzeń co do ich braku tolerancji, lecz z drugiej fakt, że Kwieciński nie był jedyną zwolnioną osobą pozwala myśleć, że to tylko niefortunny zbieg okoliczności. Poza tym czy TVP, które od dwóch lat pozostaje w rękach obecnej władzy, naprawdę nie wiedziało o tym, że zatrudnia medialnego geja? Zapewne wiedziało, co mężczyzna sam zaznacza w wywiadzie dla WP. Dlaczego więc - jeśli to był akt homofobii - decyzja zapadła właśnie teraz, a nie przykładowo po ich ślubnej relacji wideo?

bEJUXsql
bEJUXsqG
KOMENTARZE
(202)
gość
4 lata temu
Zaraz każdy zwolniony pracownik okaże się gejem. Bez przesady, geje niech wreszcie przestaną używać jedynego argumentu przy zwolnieniach, czyli swojej orientacji. Jak zwolnią hetero to wszystko ok, bo pewnie się nie nadawał, a jak geja to homofobia
gość
4 lata temu
A jak zwalniają hetero to nie szumu i nikt nie musi się tłumaczyć. Wielu z nas ma problemy w pracy.
Gość
4 lata temu
Geje się tak samo rzucają jak Czarni... tu homofobia, tam rasizm. Choroby XXI wieku!!!!! Mam dość
bEJUXsqH
gość
4 lata temu
i zowu promocja gejostwa, niech sobie robia co chcą ale nie pieprza że są tak dyskryminowani!
Gość
4 lata temu
jaka homofobia? umowa wygasla i koniec.
Najnowsze komentarze (202)
kon4
4 lata temu
p****y vyp*****lać tu jest Polska a nie pedałowo.
gość
4 lata temu
pedałom mówimy NIE
gość
4 lata temu
Za niedługo nie będzie można na nich spojrzeć, bo od razu poczują się dyskryminowani wzrokiem...no mają coś w sobie trochę ciapciakowego.:(
Kolo
4 lata temu
I zatrudnij teraz geja, on okaże się obibokiem, a ty nie możesz go zwolnić bo masz przechlapane.
Kolo
4 lata temu
I zatrudnij teraz geja, on okaże się obibokiem, a ty nie możesz go zwolnić bo masz przechlapane.
HTC
4 lata temu
Tańcowały dwa p****y !!!
Gość
4 lata temu
Już do obrzygania gdzie nie zajrzeć tam gej niedługo otworzę szafę a tam gej sory Ale dla mnie to chorzy ludzie
freddy
4 lata temu
to obrzydliwe, co robią geje, dwóch facetów współżyjących z sobą... w lóżku, disgusting, łe
bEJUXsqz
freddy
4 lata temu
Błąd! Ja np. jestem Gejofobem, ale homofilem i to wielkim!!!!
jajo
4 lata temu
Facet wyleguje się na plaży. I o co tu biega? Ja plażę widziałem 30 lat temu!
gość
4 lata temu
nie wolno osądzać takich ludzi - często w takie dziwne pary (nie tylko takie) wcielają się karmiczne pary ( które są ze sobą od wielu wcieleń) by w ten sposób przejść lub nie test na ile silna jest ich miłość. Wszyscy wokół mają rzucać w nich kamieniami a para musi to jakoś przetrwać. By wejść stopień wyżej.
przemek
4 lata temu
a jak wielu osobom w tym kraju wygasa umowa to nikt nie robi afery, jak wygasa umowa to pracodawca w ogóle nie musi sie tłumaczyć, osoba czyli pracownik podpisujacy umowe wie doskonale do kiedy pracuje i też wie że po tej dacie już może nie pracować - na tym polega umowa czasowa -ZA BARDZO SIE LANSUJE TYCH DWÓCH
gość
4 lata temu
w przypadku k***izji to absolutnie pewne, że nie merytoryka tylko pislamskie "poglądy" wzięły górę
Gość
4 lata temu
Co wy pajace pudelkowe roztrzasacie? Przecież pedałowi umowa wygasła i TVP nie podpisał z nim nowej. Proste jak budowa cepa, tylko lewacki d***l nie rozumie tej sytuacji.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEJUXsrs
bEJUXsrt
bEJUXsru
bEJUXsrv
bEJUXsrw
bEJUXsrb