Koroniewska została nominowana do nagrody Biologiczna Bzdura Roku 2018. GRATULUJEMY!

119 reakcji
0
0
119
Podziel się

Jej wypowiedź o chromosomach w glutenie odbiła się szerokim echem w środowisku naukowym. "Nie da się policzyć, ile chromosomów posiada gluten, ponieważ nie ma ich wcale" - wyjaśnia doktorant wydziału biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Koroniewska została nominowana do nagrody Biologiczna Bzdura Roku 2018. GRATULUJEMY!

Joanna Koroniewska w zeszłym miesiącu ogłosiła, że całkowicie rezygnuje z glutenu. Swoją decyzję postanowiła umotywować naukowo, twierdząc, że gluten został bardzo zmodyfikowany genetycznie, o czym świadczy liczba jego chromosomów.

Generalnie nie o modę chodzi - kiedyś gluten miał naście chromosomów, a dziś ponad 50, co oznacza, że jest baaaardzo przetworzony i dla zdrowia warto go po prostu ograniczać - napisała w Internecie.

Mimo że wielu komentujących zwracało jej uwagę, że opowiada bzdury, aktorka brnęła w nie dalej, podpierając się wiedzą zaczerpniętą od koleżanki. Czyli to musi być prawda…
Tak, wiem, że nie poparto tego badaniami - przyznała Joasia. Ale mam przykład dziecka mojej przyjaciółki...

Jak wyjaśnia doktorant wydziału biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, brak badań na temat chromosomów glutenu wynika stąd, że gluten w ogóle ich nie ma.

Nie da się policzyć, ile chromosomów posiada gluten, ponieważ nie ma ich wcale - wyjaśnił w Internecie Łukasz Sakowski. Gluten to białkowy kompleks gluteniny i gliadyny. Nie jest to organizm. Aktorka myślała może o pszenicy, ale pomyliła wątki i palnęła głupotę, pisząc z pozycji ekspertki.

No ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło... Koroniewska została wyróżniona nominacją do prestiżowej nagrody Biologiczna Bzdura Roku 2018 i ponoć uchodzi za mocną kandydatkę do zwycięstwa. Trzymamy kciuki i gratulujemy sukcesu! Z tymi ostatnio u Joasi krucho...

119
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(119)
gość
2 lata temu
ah te "celebryty" , każdy chce pouczać a we łbie siano
Gość
2 lata temu
Takie infantylne osoby powinny milczeć , ja pytam dlaczego są promowane jako znawcy we wsztstkich zakresach tematycznych a ich wypowiedzi są publikowane ? Przeciez ta głupota aż boli
gość
2 lata temu
prawdziwy naukowiec z niej
Gość
2 lata temu
Hahaha i*****a
Gość
2 lata temu
Ja czekam na nominacje sami wiecie kogo za "mózg to mięsień".
Najnowsze komentarze (119)
Ręka Awokado
2 lata temu
D***l - w tym przypadku to komplement
tad
2 lata temu
ta yntelektualistka to może z lewandowską o białku w smalcu podyskutować....
Fred
2 lata temu
Pewnie nie długo zrobi sobie plastyke i będzie p*******ć że to dieta.
gość
2 lata temu
Dziewucha raz w zyciu chciala zablysnac :))) dajcie spokoj jej szarym komorkom bo sie spoca :)))
gość
2 lata temu
Kolejna eksperta, jak Anka Mucha, hahah.
ha
2 lata temu
hahaha
gość
2 lata temu
Piękna i mądra kobieta ,musiała spędzić wiele bezsennych nocy szukając chromosomów w glutenie.Nobel gwarantowany.
Gość
2 lata temu
Właśnie przez takich ,, ekspertów" cofamy się w rozwoju. Dla mnie osoba, która swoich wywodów nie potrafi udowodnić badaniami, kłamie. Ale ile osób uwierzyło? Bo przecież znana pani z tv nie może się mylić.
Jack
2 lata temu
Może już zostać ministrem.
gość
2 lata temu
celebra oswiecona w multimediach przez ciemna mase sledzacych ich bezmozgich idiotow,wiekszosc i tak uwierzyla w chromosomy glutenu
sss
2 lata temu
G****a baba -suczyna. Robi z siebie gwiazdę - ha,ha. Weź się za dalsze rodzenie tylko do tego się nadaje.
Gość
2 lata temu
Jak zwal, tak zwal, ale niektorym szkodzi
aaa
2 lata temu
"Koroniewska została wyróżniona nominacją do prestiżowej nagrody Biologiczna Bzdura Roku 2018 i ponoć uchodzi za mocną kandydatkę do zwycięstwa." No chyba autor nie docenia możliwości innych znanych "uczonych". Mnie tak zastanawia, jak to będzie gdy pewnego razu dziecku takiej inteligentki, ktoś przekaże wiadomość o osiągnięciach matki.
Gość
2 lata temu
Ona ma widać taki poziom jak i ten jej maz Maciej Dowbor, jak on biedny się męczy w tym RMF podczas loterii, no co najmniej jak by się nie wyspał widać że poziomem nie dorasta Huberowi nawet w jednej piątek...no ale cóż zabawa też jest skierowana do odpowiedniej grupy osób więc wszystko pasuje.
...
Następna strona