Trwa ładowanie...
Przejdź na

Mark Zuckerberg przeprasza za wyciek danych użytkowników Facebooka: "To był MÓJ BŁĄD"

123
Podziel się:

Twórca najpopularniejszego serwisu społecznościowego przez pięć godzin zeznawał przed amerykańskim Senatem. "Nie zachowaliśmy się odpowiedzialnie i jest mi przykro" - powiedział.

Mark Zuckerberg przeprasza za wyciek danych użytkowników Facebooka: "To był MÓJ BŁĄD"

Sceptycy krytykujący Facebooka i sposób, w jaki działa od niemal początku jego istnienia podkreślali minusy posiadania konta w serwisie. Zarzucają mu m.in. wykorzystywanie plików cookies zapamiętujących odwiedzane strony, co oznacza, że nawet po wylogowaniu z Facebooka nadal jesteśmy śledzeni. Znany jest też przypadek pewnego studenta, który poprosił administratorów Facebooka o przesłanie mu listy zgromadzonych na jego temat danych. W odpowiedzi otrzymał... płytę CD ze wszystkimi swoimi danymi, polubionymi stronami i wysyłanymi wiadomościami.

Ostatnio Facebookiem wstrząsnął kolejny skandal. Agencja Cambridge Analytica przechwyciła dane ponad 80 milionów użytkowników serwisu, co ujawnił brytyjski The Observer. Firma wykorzystywała dane pozyskane z Facebooka do profilowania użytkowników pod kątem preferencji wyborczych.

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, złożył właśnie zeznania w tej sprawie przed komisjami amerykańskiego Senatu.

Dzisiaj jest jasne, że nie zrobiliśmy dosyć, by zapobiec niewłaściwemu wykorzystywaniu tych narzędzi. (...) Nie zachowaliśmy się odpowiedzialnie i był to wielki błąd. Był to mój błąd i jest mi przykro. (...) W Rosji są ludzie, których pracą jest eksploatowanie naszych systemów, a także innych systemów internetowych, więc jest to wyścig zbrojeń - wyznał.

Inne zarzuty dotyczące Facebooka dotyczą ograniczania zasięgów, wymuszających płacenie za promowanie konta. Wymijająco odpowiedział na nie Zuckerberg, twierdząc, że "zawsze będzie istniała darmowa wersja Facebooka":

Zawsze będzie taka wersja Facebooka, która będzie darmowa. Naszą misją jest łączenie ludzi na całym świecie i zbliżanie ich do siebie. Uważamy, że aby to robić, musimy zapewniać serwis, na który każdy może sobie pozwolić - oświadczył.

To początek końca imperium Zuckerberga?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(123)
Gość
6 lat temu
Taaaaaa jest mu przykro na bank
gość
6 lat temu
Korekta tzn wszyscy debile to robią. Ja nie. I dobrze mi z tym
Gość
6 lat temu
Wrzuciłeś juź dziś post, że swojego życia, który nikogo nie interesuje? JESZCZE NIE??To szybciutko czekamy na zdjęcie obiadu i nowych butów
gość
6 lat temu
Co pokazać ? Jakiś mądry jest zeby inni zazdroscili , czy ile masz hajsu żeby cie obrobili. Durniutki jesteś kolego.
Gość
6 lat temu
I co wrzuciłeś juź dziś post że swojego życia, który nikogo nie interesuje?
Najnowsze komentarze (123)
Gość
6 lat temu
Fackbook to narzędzie inwigilacji dla wywiadu gospodarczego - swoich ziomków koshernych implementują w towarzystwo gojów ,których trzeba im do geszeftu - niepotrzebnych eliminują poprzez personel medyczno-farmaceutyczny i inne jednostki organizacyjne w państwie PO-LIN .... Od 966 r. do dziś hebroidy zarządzają barankami bożymi wykorzystując naród na maxa i wciskają kit aby odsunąć uwagę od spraw - afer - kamuflaż antysemityzmu trwa. Tak jak to ujął w swym planie TOWARZYSZ ROTHSCHILD eliminując czynnik patriotyczny powstańców styczniowych - wykupili POLSKĘ i jeszcze knują jak bardziej ją zniszczyć....
Gośćja
6 lat temu
Co to znaczy że przeprasza?to niczego nie rozwiazuje-dzis nikt nie ponosi odpowiedzialności za swoje czyny jeśli jest znany a tu powinien zostać rozdany jego majątek między użytkowników w ramach odszkodowania i przestrogi dla innych cwaniaczków.
gość
6 lat temu
Och och jaki jestem alternatywny!! :) Jeżeli nikogo rzeczywiście nie interesuje co robisz, to nie dziwne, że nie chcesz tego pokazywać ;) Bardziej mnie śmieszy hipokryzja ludzi takich jak Ty, niż to, że ktoś się dzieli kawałkiem życia, zawsze tak było, że się z ludźmi dzieliło życiem, czy to fejs czy w rozmowie "live", do znajomych możesz wpuszczać kogo chcesz i nikt Ci nie każe wpuszczać obcych, jak pokazujesz co się dzieje u Ciebie w życiu Twoim znajomym to tak jakbyś z nimi rozmawiała a przecież nie każdy ma na to dzisiaj czas, żeby ze wszystkimi utrzymywać superkontakt.
gość
6 lat temu
Nie mam face booka i żyje mi się lepiej.Nie zamierzam go miec.
gość
6 lat temu
Nie mam face booka i zyje mi sie duzo lepiej.Nie zamierzam .go miec
gość
6 lat temu
Dobrze ze ja nie posiadam konta na Facebooku 👌
Gość
6 lat temu
Lidzie sami wystawiają się jako łatwy cel i pozwalają ogłupiać tym całym internetowym szajsem. A wiadomo nie od dziś, że głupimi łatwo sterować.
gość
6 lat temu
ja już dawno nie ma tam konta i żyje !
Gość
6 lat temu
Rozumiem komunikowanie się z innymi ludźmi, którzy mieszkają gdzieś daleko i chcemy podtrzymać znajomych .Ale codzienne wrzucanie głupot typu zjedzony posiłek , wizyta w kawiarni , kwiaty od męża to już przesada . Ludzie głupieją do reszty , dla lajka zrobią wszystko .
Gość
6 lat temu
Zuckerberg to bardzo przebiegły człowiek, doskonale wie co robi, zrobił sobie imperium na którym najwięcej zyskuje on sam, może być z siebie dumny mega, wykorzystał w umiejętny sposób swoje zdolności manipulacji, których nauczył się w Harvardzie, a miliardy jelopków za nim pobiegło owczym pędem. Najgorsze jest to że ci kretyni wyśmiewają ordynarnie tych, którzy nie dali się zmanipulować docinkami typu, jesteś zacofany, z buszu itd. Trzeba przyznać Zuckerbergowi że jest GENIUSZEM.
Gość
6 lat temu
I instagram kiedyś się skończy
Gość
6 lat temu
Ah jak dobrze nie miec facebooka
Otwarte oczy
6 lat temu
Ludzi dziele na dwie kategorie: pierwsza kategoria -cieszących się w realu życiem,przyjaciółmi,rodziną,pracą, potrafiących się komunikować twarzą w twarz, dróga kategoria to ludzie korzystający ze szmelcu typu Facebook, nie mają swojego życia,lub mają je szare i podłe,wrzucenie kilku fotek skarpet i schabowego dziennie z debilnym podpisem podnosi ich niskie morale. Niestety,w życiu realnym są bardzo ograniczeni w kontaktach interpersonalnych...
gość
6 lat temu
a ja go lubie, fajny, normalny gosc ;)
...
Następna strona