Trwa ładowanie...

Od ścianki do sejmowej ławy - polityczne kariery polskich celebrytów (ZDJĘCIA)

83
Podziel się:
83
Podziel się:

Medialna popularność często pomaga w zdobyciu głosów, choć czasem nie wystarczy. Głosowaliście na któregoś z nich?

1
 / 14
Polityczne "kariery" celebrytów
Polityczne "kariery" celebrytów
0
0

Show biznes i polityka mają wiele wspólnego. Oba te światy wypełnione są wielkimi pieniędzmi, próżnością, fałszem i walką o wpływy, zatem nic dziwnego, że płynnie się przenikają. Od lat funkcjonuje zjawisko "przyjaźni" pomiędzy celebrytami a politykami - ci pierwsi zyskują na tym dodatkowy splendor, a drudzy sympatię wyborców.

Bywa też tak, że celebryci sami próbują zostać politykami i liczą na to, że fani zagłosują na nich w wyborach. Faktycznie - medialna popularność przekłada się na liczbę głosów, co widać choćby na przykładzie Janusza Dzięcioła - zwycięzcy Big Brothera z 2001 roku czy Bartka Arłukowicza - zwycięzcy drugiej edycji Agenta. Czas jednak często brutalnie weryfikuje tego typu kariery, bo aby na dłużej utrzymać się w polityce, sama umiejętność pozowania do zdjęć czasem nie wystarczy.

Zobaczcie naszą listę celebrytów, którzy zostali politykami. Głosowaliście na któregoś z nich?

2
 / 14
Bartosz Arłukowicz

Bartek zdobył popularność dzięki udziałowi, a potem zwycięstwu w drugiej edycji reality show Agent. Rozpoznawalność postanowił przekuć na mandaty - został radnym, posłem, a w końcu również ministrem ds. wykluczonych oraz szefem resortu zdrowia. Arłukowicz jest posłem Platformy Obywatelskiej.

3
 / 14
Sara May

Niejaka Katarzyna Szczołek kilkanaście lat temu promowała się w internecie jako jedna z pierwszych blogerek. Popularność zdobyła tym, że obraziła 3/4 polskiego showbiznesu. Choć w swoich wpisach zapewniała, że gardzi celebrytkami, sama desperacko próbowała zostać jedną z nich. Gdy zorientowała się, że show biznes jej nie chce, próbowała wejść do polityki, ubiegając się o mandat radnej warszawskiej dzielnicy Bemowo. Na plakacie wyborczym pozowała w bikini, ale nawet to nie pomogło. Szczołek dostała łącznie... 25 głosów.

4
 / 14
Liroy

Piotr Marzec** wcześniej był znanym raperem. U schyłku kariery estradowej zaangażował się w politykę. Najpierw był posłem z ramienia ugrupowania Kukiz'15, gdzie walczył m.in. o legalizację marihuany. Aktualnie Piotr jest posłem niezrzeszonym i prezesem stowarzyszenia Skuteczni. Niedawno połączył siły z prezesem partii Wolność, **Januszem Korwin-Mikkem.

5
 / 14
Paweł Kukiz

Paweł był niegdyś wokalistą zespołu Piersi. Do polityki próbował się dostać od wielu lat. W 2005 roku należał do komitetu honorowego kandydującego na prezydenta Donalda Tuska. W 2006 i 2007 roku poparł Hannę Gronkiewicz-Waltz i Platformę Obywatelską w wyborach samorządowych. W 2015 roku wystartował w wyborach prezydenckich, gdzie uzyskał trzeci najlepszy wynik. W 2015 roku wprowadził do Sejmu własne ugrupowanie - Ruch Kukiz'15.

6
 / 14
Dorota Stalińska

Dorota zasiadała w Radzie Miasta Milanówka oraz była radną Sejmiku Samorządowego Województwa Warszawskiego. Startowała także w ostatnich wyborach - bez powodzenia. Obecnie aktywnie uczestniczy w antyrządowych manifestacjach, gdzie przeklina polityków oraz wyborców Prawa i Sprawiedliwości w imię Boga, a także porównywnuje Straż Marszałkowską do... hitlerowców obsługujących komory gazowe.

7
 / 14
Janusz Dzięcioł

Janusz przez wiele lat był strażnikiem miejskim. W 2001 roku zdobył ogromną sławę po tym, jak wygrał pierwszą edycję Big Brothera. Na fali popularności został radnym w Grudziądzu. Od 2007 roku przez dwie kadencje był posłem Platformy Obywatelskiej. W 2014 roku bez zgody PO startował w wyborach na prezydenta Grudziądza. Rok później kadencja posła Dzięcioła wygasła. O kolejną się nie ubiegał.

8
 / 14
Sebastian Florek

Sebastian brał udział w tej samej edycji Big Brothera, co Janusz Dzięcioł. Po wyjściu z programu uzyskał mandat poselski jako kandydat do Sejmu z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej z okręgu olsztyńskiego. W 2004 startował bez powodzenia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W 2005 nie ubiegał się o reelekcję. Florek nie bawi się już w politykę. Zajął się prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego i hodowlą... wierzby energetycznej.

9
 / 14
Ivona Pavlovic

Jurorka Tańca z gwiazdami w 2014 roku kandydowała do Rady Gminy w Dywitach z listy Komitetu Wyborczego Odważnie i z Perspektywą. Ponoć do startu w wyborach namówił ją mąż. Niestety, celebrytka przegrała z lokalnym społecznikiem, dyrektorem wiejskiej szkoły muzycznej.

10
 / 14
Magda Masny

W latach 90. Magda zasłynęła odsłanianiem literek w teleturnieju Koło Fortuny. Potem celebrytka zaangażowała się w politykę. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku kandydowała do Sejmu z list SdPl w okręgu gdańskim jako reprezentantka Zielonych 2004 - bez powodzenia. Startowała też w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku, a rok później kandydowała na radną Sopotu z listy Kocham Sopot - niestety również bezskutecznie. Dziś pracuje jako florystka.

11
 / 14
Sławomir Świerzyński

W 1995 zespół Bayer Full zaangażował się w kampanię prezydencką Waldemara Pawlaka. Świerzyński startował z listy PSL w wyborach parlamentarnych w 1997, 2007, 2011 i 2015 roku do Sejmu oraz w wyborach samorządowych w 2010 i 2014 roku do sejmiku województwa mazowieckiego - za każdym razem bezskutecznie.

12
 / 14
Krzysztof Cugowski

Lider Budki Suflera rozpoczął przygodę z polityką w 2005 roku jako członek Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. W tym samym roku w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat senatora VI kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu lubelskim. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 nie ubiegał się o reelekcję. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Senatu z własnego komitetu, zajmując drugie miejsce.

13
 / 14
Janusz Rewiński

Na początku lat 90. aktork i satyryk był jednym z założycieli Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. W wyborach parlamentarnych w 1991 roku został wybrany posłem I kadencji. W Sejmie przewodził jednej z frakcji PPPP. W 1992 został usunięty ze stanowiska. Rok później bez powodzenia ubiegał się o reelekcję z listy liberałów. W 2010 roku wszedł w skład komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. W 2015 roku poparł kandydaturę Andrzeja Dudy i zaangażował się w jego kampanię.

14
 / 14
Krystyna Prońko

Wokalistka w 2014 roku uzyskała mandat radnej Rady miasta stołecznego Warszawy z listy Platformy Obywatelskiej.

KOMENTARZE
(83)
krucy
6 lat temu
Cóż, jakkolwiek to zabrzmi, ale chyba najlepiej w tym towarzystwie to wypadają ścianki napinane dpsceilings ! Większość tych celebarynów jest ich tłem...
gość
6 lat temu
Nie dla celebrytów w sejmie. Niestety,ale za dużo tam nie wnoszą.
Gość
6 lat temu
Kukiz najlepszy zawsze sie brzydził polityką ;)
Gość
6 lat temu
Bo im ciagle mało kasy!
Gość🦄🦄🦄🦄�...
6 lat temu
Ten z Bayer full wszędzie się pcha, jak on mnie denerwuje, kogo jeszcze?? :)
Najnowsze komentarze (83)
17:00 29
2 lata temu
STARE
65hytb
6 lat temu
Tylko Hrabia Potocki!!4
24grwv
6 lat temu
Tylko Hrabia Potocki!!3
rtehgb
6 lat temu
Tylko Hrabia Potocki!!1
rthgb
6 lat temu
Tylko Hrabia Potocki!!
Gość
6 lat temu
Ps. Pozdrowienia dla Tymeckiego dalej myślę że to jakiś żart
Gość
6 lat temu
Debile , k***y , ćpuny, złodzieje , zboczeńce , zakłamani rudzielce, i mali chorzy psychicznie ludzie . 1 słowem patologia !!!! Właśnie oni rządzą naszym krajem i dlatego jest jak jest . Nie stać Cię na nic na nowy dom , na kredyt na samochód na nic K***a ! A z naszymi dobrami ziemi powinniśmy być MOCARSTWEM . dziękuję tyle w temacie
Jan lat 70
6 lat temu
Adrian cieszy się tak wielkim uznaniem, że onet z góry przewidując treść komentarzy nie zamieścił takiej pozycji. Gratulacje dr Andrzejowi Kompie za wspaniałą postawę. Od takiego zera nie przyjmuje się nic. Ciekawe czy cokolwiek do niego dotrze.
gość
6 lat temu
ten Masny z programu tv - to syn tej Magdy, co kiedyś odsłaniała literki w Kole Fortuny??
Ewa
6 lat temu
Kukiz jest odpowiedzialny za to co dzisiaj mamy w kraju. Udzielając cichego poparcia Dudzie pogrzebał wszystko, co Polska osiągnęła przez wiele lat. Być może mogłaby być dużo dalej, nie twierdzę, że było super ale teraz Korea jest blisko.
gość
6 lat temu
najdziwniejsze, że ktoś w ogóle na nich głosował..
gość
6 lat temu
Arłukowicz taki p*****k , kombinatorek - patrz taśmy ! Szczecin się za ciebie wstydzi 😡👊
gość
6 lat temu
Stalińska ! nazwisko mówi wszystko😂
gość
6 lat temu
Celińska i Arłukowicz jednego pokroju debile buractwo, prostactwo i prymitywy zawsze się śmieje do rozpuku jak ich widzę i słyszę , co za buraki😂
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Tak wygląda wystawny ślub syna najbogatszego człowieka Azji. Wydano setki milionów, zamknięto ulice i zaproszono m.in. Kardashianki (ZDJĘCIA)

Po tygodniach uroczystości przedślubnych Anant Ambani i Radhika Merchant w końcu powiedzą sobie "tak". Do Indii zjechały sławy z całego świata, a takiej uroczystości nie powstydziliby się nawet sami royalsi. Wszystko pokazała jedna z influencerek.
9.

Przypakowany Maciej Musiał wybrał się na randkę do parku z tajemniczą brunetką (ZDJĘCIA)

Maciej Musiał wciąż nie trafił na tę jedyną, z którą chciałby stworzyć poważny związek. Aktor często widywany jest podczas randek z atrakcyjnymi kobietami. Czy wreszcie ugodziła go strzała Amora?
8.

Kim i Khloe Kardashian buszują po targu w przerwie między weselnymi przyjęciami indyjskiego miliardera (ZDJĘCIA)

Kim i Khloe Kardashian przybyły do Indii na głośny ślub syna najbogatszego człowieka Azji. Odszykowane celebrytki zaliczyły również wizytę na lokalnym targu. Paparazzi "przyłapali" siostry, gdy spędzały czas w przerwie od hucznej imprezy.
7.

Umięśniony David Beckham i Victoria w gigantycznym kapeluszu byczą się we Włoszech na jachcie za 26 milionów złotych (ZDJĘCIA)

David i Victoria Beckhamowie wykorzystali falę upałów przechodzącą przez Europę do wypoczynku w otoczeniu zachwycających okoliczności przyrody. Małżonkowie wybrali się w rejs swoim luksusowym jachtem jachtem po Morzu Śródziemnym. Mimo sportowej emerytury, piłkarz wciąż utrzymuje bardzo dobrą formę.
6.

Ślub syna najbogatszego człowieka Azji kosztował ponad MILIARD ZŁOTYCH. Panna młoda zachwyciła pierwszego dnia (ZDJĘCIA)

Ślub Ananta Ambaniego i Radhiki Merchant potrwa trzy dni. Zaproszeni goście uszanowali kulturę młodych, przyodziewają kreacje rodem z Bollywood. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z wydarzenia.
5.

Sara Boruc chwali się zdjęciami z wakacji, pokazując przy okazji 14-letnią córkę i 5-letniego syna (ZDJĘCIA)

Sara i Artur Borucowie są małżeństwem od 10 lat. Owocem ich miłości jest dwójka dzieci: 14-letnią Amelia i 5-letni Noah. Oboje mają też dzieci z poprzednich związków. Ostatnio rodzinnie wybrali się na wypoczynek do Marbelli. Rodzina jak z obrazka?
4.

54-letnia Naomi Campbell szaleje na jachcie w gronie przyjaciół. Zjawiskowa? (ZDJĘCIA)

Zaledwie kilka tygodni temu Naomi Campbell skończyła 54 lata. Najnowsze zdjęcia znanej na całym świecie modelki zupełnie nie korespondują z jej metryką. Brytyjka czerpie pełnymi garściami z hiszpańskich wakacji, wciąż imponując niebywałą formą. Czas się dla niej zatrzymał?
3.

Janice Dickinson była gwiazdą programu o operacjach plastycznych. Po latach ujawniła szokujące kulisy: "BYŁAM W AGONII"

Janice Dickinson słynie ze swojego zamiłowania do rozmaitych operacji plastycznych. Swego czasu celebrytka pojawiła się nawet w programie o niecudnych zabiegach. Po latach ujawniła szokującą prawdę o naprawie swoich piersi przez znanego lekarza.
2.

Kim Kardashian i jej ŚCIŚNIĘTY BIUST gotowi na wesele syna najbogatszego człowieka Azji. Nie przyćmi panny młodej? (ZDJĘCIA)

Kim Kardashian dostąpiła zaszczytu otrzymania zaproszenia na uroczystość zaślubin syna jednego z najbogatszych przedsiębiorców na świecie. Nawiązując do bogatej kultury Azji, postanowiła przyodziać sari. Celebrytka zaprezentowała ciekawą wariację na temat tradycyjnego stroju Hindusek.
1.

Margot Robbie "przyłapana" z mężem na Wimbledonie. Tak Tom dbał o ciążowy brzuch aktorki (ZDJĘCIA)

Na początku lipca media ujawniły, że Margot Robbie wkrótce doczeka się dziecka. Teraz aktorka wybrała się z mężem na Wimbledon, gdzie, skryta za okularami przeciwsłonecznymi, wymieniała z nim czułości.