Trwa ładowanie...
Przejdź na

Macron potępia nacjonalizm w towarzystwie Merkel, Trumpa i Putina (FOTO)

183
Podziel się:

Najważniejsi gracze światowej areny politycznej zebrali się w niedzielę w Paryżu, aby uczcić zakończenie konfliktu, który pochłonął 14 milionów istnień ludzkich.

Macron potępia nacjonalizm w towarzystwie Merkel, Trumpa i Putina (FOTO)

Emmanuel Macron wraz z głowami państw największych światowych potęg, jak Stany Zjednoczone, Niemcy czy Wielka Brytania, świętował w niedzielę w Paryżu stulecie rozejmu, który zakończył I wojnę światową 11.11.1918 o godzinie 11:00. Korzystając z obecności Donalda Trumpa i uwagi międzynarodowych mediów, prezydent Francji zaapelował do zgromadzonego tłumu, aby nie ulegał egoistycznym pokusom, które stawia przed nimi ideologia nacjonalistyczna.

Patriotyzm jest całkowitym przeciwieństwem nacjonalizmu. Nacjonalizm jest zdradą patriotyzmu. Mówiąc: "nasz interes przede wszystkim, nie obchodzi nas co stanie się z innymi", niszczymy coś najcenniejszego, co naród może posiadać, coś co daje mu życie, coś, co pozwala mu być wielkim, coś co jest najważniejsza: jego wartości moralne.

Przemówienie Macrona, który od początku swojej prezydentury jest jednym z najbardziej wokalnych przeciwników faszystowskich tendencji w Europie, zostało odebrane jako wyjątkowo odważne, szczególnie, że obecny na uroczystościach Donald Trump sam w przeszłości określał się mianem "dumnego nacjonalisty" i do dziś forsuje politykę izolacjonizmu pod hasłem "America first".

Prezydent Francji dodał jeszcze, że pojawiające się obecnie ugrupowania nacjonalistyczne, mogą stanowić realne zagrożenie i nie powinny być ignorowane:

Stare demony powracają. Są gotowe, aby zasiać chaos i śmierć. Historia grozi powrotem na swoje stare tory i zniszczeniem naszej nadziei na pokój.

Poza przemową gospodarza uroczystości, cały świat skupił się także na mowie ciała pomiędzy liderami mocarstw. Przede wszystkim na uśmiechy i "okejki" wymieniane między Trumpem, a Władimirem Putinem, oraz na mimikę pierwszej damy Francji, która sugerowała jej głębokie niezadowolenie, kiedy została umieszczona obok rosyjskiego przywódcy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(183)
Gość
6 lat temu
Perfidny okropny facet. Mieszkam we Francji i Jest tutaj bardzo niepopularnym prezydentem. Ludzie maja dość, wszystko drożeje, coraz więcej podatków, obniżenia emerytalne, bałagan wszedzie, coraz niebezpieczniej pełno jest miejsc w samym paryzu gdzie nawet na stacji metro ze strachu sie nie zatrzymuje. 17 listopada szykują sie wielkie strajki. A on poucza innych ?!!!!!
Gość
6 lat temu
Też potępiam ale nasz marsz był dzisiaj piękny dziękuję Polsko
Gość
6 lat temu
Polska jest jedną nie wstydzę się że jestem. Polakiem
Gość
6 lat temu
Makron, idź się tulic z murzynami. To ci wychodzi najlepiej.
Gość
6 lat temu
Pamiętajcie, że jest niepisana zasada, żeby nie mówić o polityce i religii. Dzisiaj dzień odzyskania niepodległości- kochajmy się, bądźmy życzliwi i cieszmy się wspólnie z tego jak cudowny mamy naród i państwo.
Najnowsze komentarze (183)
Gość
6 lat temu
Stara niczym matka tuli makrona.. żałosne dwa p****y
Gość
6 lat temu
A jakaś staruszka wzięła Merkel za żonę Macrona. :)
Gość
6 lat temu
Patrzcie na ta stara zaklamana ropuche jak tuli do siebie tego p*******a.. widać że ten lubiący murzynow koleś jest niczym marionetka w łapach największego szkodnika i wroga Europy.
gość
6 lat temu
Miało być jesteś.
Gość
6 lat temu
Zboczeniec, oszust, przekręt , wstyd dla Francji, ten liliput nie powinien wychodzić spod kiecki swoje mamuśki, a co dopiero stać na czele państwa. Żal mi tych idiotów wyborocow Marcona. Co za tupeciarz,
Gość
6 lat temu
Merkel to typowy BABO-CHŁOP! !!!
Gość
6 lat temu
Merkel i Macron to porostu k****y hipokryci i zdrajcy.Układają się z Putinem a on potem po nich też pójdzie.Po kolei !Putin ma więcej rozumu w tyłku niz oni w mozgach! !Przejdzie po nich i Putin i Erdegan !!hahaha.a oni ich sciskają bo myślą że będą ich przyjaciółmi.Merkel i Macron wchodzą im po placu do d**y
Gość
6 lat temu
Ten Macron to taki typowy b****n i p***c.Nic nie umie tylko wtkrzykiwac bzdurne hasła.To po prostu pośmiewisko i najgorszy prezydent w dziejach Francji!!!!
Gość
6 lat temu
Macron to gej
Mahomecik
6 lat temu
Pozdrawiam c***y francuskie. Podczas wojny pokazaliscie swoje "bohaterstwo". Wasza flaga powinna być flaga o kolorze bialym. Teraz faceci bez jaj będą mówić nam co jest dobre, a co nie.
Gość
6 lat temu
Taki chłystek ten prezydent Francji..
gość
6 lat temu
........ gdybyścienam pomogli w 1939 to nie byłoby holokaustu Żydów i Słowian ; ale siedzieliście za linią Maginota zdrajcy
Gość
6 lat temu
Merkel jak zawsze debilka układa dłonie w t trujkąt iluminacji , jaki normalny człowiek tak składa dłonie ? Przecież to nawet nie wygodne
gość
6 lat temu
Merkel na wpuszczała,na wpuszczała i za Macrona się schowała.
...
Następna strona