Niedziela 02.12.2018 10:45

Rydzyk promuje wstrzęmięźliwość seksualną. "Seks jest dla idiotów i matołków"

Tadeusz Rydzyk Anja Rubi Marian Pirożyński edukacja seksualna

Rydzyk promuje wstrzęmięźliwość seksualną. "Seks jest dla idiotów i matołków"

Podczas gdy edukacja seksualna w Polsce do tego stopnia nie istnieje, że za propagowanie podstawowej wiedzy na temat seksu musiała zabrać się zawodowa modelka, toruński biznesmen w sutannie postanowił cofnąć polską młodzież do połowy zeszłego wieku i jako podręcznik promuje wygrzebaną z mroków dziejów książkę Kształcenie charakteru napisaną przez zakonnika redemptorystę w … 1946 roku.

Nie przejmując się tym, że książka powstała w czasach, gdy kawa była uważana za narkotyk, palenie papierosów za niewinną przyjemność, a uprawiane sportu za niebezpieczne dla zdrowia "zwyrodnienie", Tadeusz Rydzyk złożył zamówienie na 300 tysięcy egzemplarzy i zachęca młodzież do czytania i rozpowszechniania.

Przekażcie te książki takiej młodzieży, która przeczyta - apeluje w specjalnym komunikacie. Może weźcie teraz niezbyt wiele, ale tym, którzy przeczytają. Nie wolno niszczyć, nie rzucać pereł byle gdzie. Trzeba popatrzeć, komu dać, niech on wzrasta, a inni, jak dorosną do tego, żeby czytać – to też im dać. Przyjeżdżają do nas ludzie świeccy, księża, wspaniali duszpasterze i mówią: "Dajcie nam taką książkę dla młodzieży". Bardzo się z tego cieszymy – oni się cieszą i my się cieszymy. Tak rośnie dobro. Pamiętajmy już teraz o możliwości przekazania 1% na Fundację Nasza Przyszłość…

Marianowi Pirożyńskiemu, autorowi Kształcenia charakteru nikt zasług nie odmawia. Szczególnie szlachetnie zachował się podczas II Wojny Światowej, gdy aktywnie działał w konspiracji i był bardzo zaangażowany w ratowanie i ukrywanie Żydów. Jednak jego poglądy ciężko nazwać postępowymi, nawet jak na połowę XX wieku.

W swojej książce zakonnik straszy między innymi sportem, seksem, kawą, ostrymi przyprawami oraz pościelą.

Szczególnie cięty jest na seks, który uważa za dobry "dla matołków i idiotów". Jednocześnie apeluje, by rodziny były wielodzietne, chociaż nie precyzuje, jak to miałoby się dokonać w praktyce, skoro nikt nie powinien uprawiać seksu.

Żadna rozkosz nie poniża godności ludzkiej w takim stopniu, jak erotyczna. Toteż ludzie o wybitnych zdolnościach intelektualnych i o jakim takim poczuciu estetycznym czują obrzydzenie do zaśmiecania swego życia erotyzmem - przekonuje zakonnik. Największy wpływ na aktywność umysłową wywierają hormony płciowe. Pęd do przyjemności ujawnia się ze szczególną siłą na terenie życia erotycznego. Zwłaszcza u młodzieńców około roku 18-20, u panien w latach od 20 do 25 głód erotyczny zaczyna występować jako najintensywniejsze ze wszystkich pożądań zmysłowych. Człowiek, kierujący się w życiu rozumem, nie rozprasza swych sił, ale je skupia w dążeniu do celu. Energię zaoszczędzoną dzięki wstrzemięźliwości seksualnej, stara się przelać na inne, szlachetniejsze konto. Natomiast idioci i matołki lubią obracać się w atmosferze brudów erotycznych: mówić o nich i myśleć. Rozwój społeczeństwa wymaga, żeby rodziny były liczne i zdrowe. Tymczasem gdy tylko jedno z małżonków jest nastrojone na ton erotyczny, zdrowie potomstwa staje się poważnie zagrożone.

No więc już w końcu nie wiadomo, jak pogodzić celibat z posiadaniem licznego potomstwa, ale na szczęście jeśli chodzi o inne dziedziny życia zakonnik wyraża się jaśniej.

Zwyrodnienie sportowe osiąga punkt kulminacyjny, gdy ze sportu robi się zawód, jakby rzemiosło - wyjaśnia w swojej książce. Unikać narkotyków, zwłaszcza kawy, również ostrych przypraw: pieprzu, papryki, musztardy, octu itp. Precz z pierzynami! Przegrzewają ciało i powodują niepotrzebne komplikacje. Pogoń za rozkoszą pociąga za sobą choroby. Ile szpitali zapełniło pijaństwo! Nawet tak niewinny nałóg, jak palenie papierosów ma swoje ofiary...Natomiast wstrzemięźliwość nikomu jeszcze na złe nie wyszła

Zdaniem seksuologa Michała Pozdała, książka zasługuje jedynie na to, by potraktować ją jak historyczna ciekawostkę.

Sama książka nie jest groźna. Przedstawiono tam poglądy niezgodne z wiedzą seksuologiczną, medyczną i psychologiczną - wyjaśnia w rozmowie z Onetem. Groźne jest jednak to, że stanowi część całej narracji, o której zaczyna być głośno. Ta narracja nawołuje do radykalizmu. To zaprzeczenie podstawowych praw i wolności. Ta książka może spowodować, że młodzi ludzie będą żyli w poczuciu nieadekwatności, winy i wstydu. To może skutkować problemami z akceptacją swoich pragnień, ciała i seksualności. Poleciłbym tym osobom, które już przeczytały książkę, aby potraktowały ją tak, jak traktują baśnie. Seksualność jest naturalną częścią naszego życia. Nie trzeba się jej bać.

Joanna Scheuring-Wielgus uważa, że za pomocą książki sprzed ponad 70 lat Rydzyk chce rywalizować na rynku wydawniczym z książką
SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie.

Być może prezes Rydzyk chce swoją ofertę skierować do młodzieży – rozważa posłanka. Jeśli robi dodruk tej książki właśnie teraz, to może ma to być przeciwwaga do świetnej książki Ani Rubik, która jest jedyną taką pozycją na rynku i to w dodatku chętnie czytaną. Poza tym uważam, ze książki pisane przez księży o poradach na temat życia seksualnego są kompletnie niewiarygodne.

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (882)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 882
Odpowiedz
1208 66
zgłoś
Gość 02.12.2018 10:51
Krótko !! Zlikwidować te sektę i to w trybie natychmiastowym every!!
Odpowiedz
187 15
zgłoś
gość 02.12.2018 10:53
To jakiś przytyk do księży z tym seksem ?
Odpowiedz
53 9
zgłoś
OKO 02.12.2018 10:53
co to za hasło
Odpowiedz
176 20
zgłoś
gość 02.12.2018 10:53
Łupieżca naszych pieniędzy
Odpowiedz
1003 50
zgłoś
gość 02.12.2018 10:53
dlaczego ten sekciarz jeszcze nie siedzi za okradywanie starych ludzi !!!???
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 882