Trwa ładowanie...
Przejdź na

Paweł Adamowicz nie żyje. Jego zabójca miał schizofrenię i niedawno odstawił leki

599
Podziel się

Stefan W. miał zaburzenia zachowania i emocji oraz zaburzenia rozwoju.

Paweł Adamowicz nie żyje. Jego zabójca miał schizofrenię i niedawno odstawił leki
bCxwniZh

Paweł Adamowicz nie żyje i trwa dochodzenie dotyczące tego, w jaki sposób doszło do sytuacji, w której uzbrojony, skazany już wcześniej bandyta wdarł się na scenę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tam doszło do zadania śmiertelnych ciosów, w wyniku których prezydent Gdańska zmarł.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział szybkie i dogłębne śledztwo, lecz dziennikarze sami odkrywają kolejne układanki, które mogą nam pokazywać tło tego dramatu. Jak dowiedzieli się reporterzy WP, Stefan W. miał chorować na schizofrenię. W Zakładzie Karnym w Malborku 27-latek był leczony psychiatrycznie z powodu zaburzeń zachowania i emocji oraz specyficznych zaburzeń rozwoju. Przebywał też na obserwacji sądowo - psychiatrycznej.

Po tym, jak jego stan psychiczny uległ pogorszeniu skierowano go do Oddziału Psychiatrii Sądowej w Areszcie Śledczym w Szczecinie. Przebywał tam w okresie luty - kwiecień 2016 roku - usłyszał reporter WP. To właśnie w trakcie pobytu w Ośrodku w Szczecinie rozpoznano u niego schizofrenię paranoidalną, zastosowano leczenie farmakologiczne oraz terapię. Po uzyskaniu poprawy Stefan W. został skierowany do leczenia ambulatoryjnego. Po kilku miesiącach odmówił przyjmowania leków, ale według lekarzy, był w dobrym stanie psychicznym - powiedział WP jeden ze śledczych.

bCxwniZj
bCxwniZp
bCxwniZK
KOMENTARZE
(599)
Gość
rok temu
No raczej w niezbyt dobrym stanie psychicznym, skoro zadzgal faceta na scenie
Gość
rok temu
Ale jak napadł na bank to dostał 5 i pół.roku. A jak zabił to w****t..
Gość
rok temu
Jak człowiek chory psychicznie mógłby tak idealnie zaplanować atak??!!
bCxwniZL
Gość
rok temu
Najgorzej, że taki dreso-Patus, który niczego nie wnosi dla świata zabił kogoś wartościowego, dobrego, pracowitego etc.
Gość
rok temu
Oby kara byla surowa 50 lat Lub dozywocie
Najnowsze komentarze (599)
Gość
rok temu
spoczywaj w pokoju prezydencie Gdanska(*)
Gość
rok temu
W****t a wiedzial co po kolei robic.Czy tak sam poszedl A moze ktos go naprowadzil? Tragedia
Gość
rok temu
Jeśli ktoś jest chory (czyli ma takie dolegliwości i zachowania jak ten zabójca Prezydenta) to stwarza jeszcze większe zagrożenie dla społeczeństwa.Trzyma się takiego w zamknięciu a nie wypuszcza jak zdrowego! Kara musi być adekwatna do czynu!!! Zmienić prawo trzeba!!! Zabił to dożywocie dla niego!!!G.... jednego!!!!
gość
rok temu
typowy wyborca pisu tylko do kogo bedzie mial teraz pretensje jak go pis wsadzi za morderstwo?? przeciez on niewinny no i po go torturowalo
iga
rok temu
obys z****l zabojco!! w d***e mam twoje leki itp i inne wytlumaczenia
gość
rok temu
z taksówkarza
gość
rok temu
A Kaczyński ma jaką chorobę psychiczną?
gość
rok temu
trzeba się zastanowić, czy osoba, która mu załatwia niepoczytalność, wcześniej nie dała w łapę za zabójstwo. syf.
bCxwniZD
Gość
rok temu
O chca teraz wybrnac z jego slow, ze PO go torturowalo! Zrobia z niego wariata aby ukryc prawde ze cos bylo na rzeczy a prezydent nie jedno mial na sumieniu.
p
rok temu
Postąpił wyjątkowo racjonalnie jak na "chorego". Polski bohater.
Gość
rok temu
ustawka wynajeli psychola.teraz glupa z niego robią że niby sam to wszystko zaplanował. gierki polityczne. prezydent A. był nie wygodny dla niektórych... takie moje zdanie
Gość
rok temu
ustawka wynajeli psychola.teraz glupa z niego robią że niby sam to wszystko zaplanował. gierki polityczne. prezydent A. był nie wygodny dla niektórych... takie moje zdanie
Gość
rok temu
To jest straszne co sie wydarzyło. Jakim trzeba być zwyrodnialcem żeby odbierać życie innej osobie!!? Zaplanował to doskonale. Również zaplanował to, że będzie zgrywał chorego psychicznie żeby kara go ominęła. On doskonale zdaje sobie z tego sprawę co go czeka w zakladzie karnym. Tam nie będzie "kozakiem". Tam będzie zwykłą "szmatą" którą koledzy z celi zniszczą. Wystarczy popatrzeć na niego. Poczytać o nim. Zadając cios niewinnemu człowiekowi nie liczył się z niczym!!! Co teraz przeżywa żona i dzieci zmarłego? Jak oni mają dalej żyć po utracie kochajacego męża i ojca? Ciosy które zadał trafiły w Nas wszystkich. W rodzine, w przyjaciół, w społeczeństwo!!!! Nasuwają się setki pytań DLACZEGO???? Co chciał osiągnąć? Co było jego celem? Czy działał sam? Takich pytań można byłoby napisać tysiące. Jak ludzie mają się czuć bezpiecznie, kiedy po Naszej Ziemi chodzą takie osoby!!!!!? Dużo osób pisze , że powinna być kara śmierci. Nieeeeee. Absolutnie nieeee. Dla takie człowieka kara śmierci byłaby jak dla innych wygrana w lotto. Powinien odchodzić w strasznym cierpieniu. W takim cierpieniu jakie zadał innym. W takim cierpieniu w jakim pozostaje teraz rodzina zmarłego.
gość
rok temu
To ci co go tam wysłali teraz będą wstawiać takie brednie, żeby go wyciągnąć na wolność, ponieważ psychiatryk łatwiej opuścić niż więzienie. Ja się pytam, czy głupiemu i zwichrowanemu wolno zabijać.
...
Następna strona
bCxwnjaf