Trwa ładowanie...
Przejdź na

Radio BBC przestało grać piosenki Michaela Jacksona! "Każdy utwór rozpatrujemy indywidualnie"

78
Podziel się

Po premierze dokumentu "Leaving Neverland" utwory podejrzewanego o pedofilię "króla popu" zniknęły z playlist wszystkich stacji radiowych wchodzących w skład BBC.

Radio BBC przestało grać piosenki Michaela Jacksona! "Każdy utwór rozpatrujemy indywidualnie"
bCPGDYet

25 stycznia na amerykańskim Sundance Festival światową premierę miał dokument o Michaelu Jacksonie zatytułowany Leaving Neverland. Jego projekcja była poprzedzona ostrzeżeniem, że film zawiera "szczegółowe opisy wykorzystywania seksualnego”. Dokument piętnuje "króla popu" jako pedofila, bezwzględnie wykorzystującego obdarzające go ufnością dzieci.

W czterogodzinnym dokumencie swoją historię przedstawił między innymi Wade Robson, tancerz oskarżający Michaela o molestowanie.

bCPGDYev

Nie rozumiałem, że byłem wykorzystywany - wspominał Robson w rozmowie z Oprah Winfrey. K ochałem Michaela. Za każdym razem, kiedy zeznawałem broniąc go, za każdym z wielu, wielu razy, kiedy publicznie zachwycałem się nim w wywiadach, mówiłem szczerze. Jednocześnie nigdy nie zapominałem żadnego z seksualnych szczegółów tego, co się między nami wydarzyło, ale nie pojmowałem, że to było wykorzystywanie - mówił.
W filmie występują też inne osoby, które wprost nazywają muzyka pedofilem.

Jednemu z chłopców dawał biżuterię w zamian za akty seksualne. Czasem też aranżował sztuczne śluby z nimi - powiedział Patrick Ryan, dziennikarz USA Today.

Muzyk, jak wiadomo, został za swojego życia oskarżony o pedofilię, ale proces zakończył się uniewinnieniem w 2005 roku. 10 lat po śmierci artysty i 14 po wyroku uniewinniającym, trzydziestoletni obecnie mężczyźni postanowili ujawnić swoje historie.

bCPGDYeB

Rodzina Michaela oczywiście wszystkiemu zaprzeczyła i próbowała zablokować premierę filmu. Gdy to nie poskutkowało, zagroziła pozwem sądowym stacji HBO, która wykupiła prawa do dystrybucji dokumentu.
Tymczasem po cichu główny brytyjski nadawca radiowo-telewizyjny BBC zaczął wycofywać utwory Jacksona ze swoich playlist. Jak obliczył The Times ostatni raz głos Micheala zabrzmiał na falach radiowych 23 lutego. BBC oficjalnie nie potwierdza ani nie zaprzecza.

Każdy utwór rozpatrujemy indywidualnie, a decyzja, co gramy w różnych stacjach, jest oparta na profilu odbiorcy i z uwzględnieniem kontekstu - mówi dyplomatycznie rzecznik brytyjskiego nadawcy.

bCPGDYeC
bCPGDYeW
KOMENTARZE
(78)
Gość
rok temu
No normalny to on nie byl... Ale teraz prawdy sie nie dowiemy. Szkoda jego dzieci
Gość
rok temu
Skoro tak to czemu kevin sam w domu nje był molestowany ??? Bo nie potrzebuje kasy na starość ;)
gość
rok temu
Gdyby to było Twoje dziecko, też mówilibyście "to przecież Michael Jackson, zrewolucjonizował muzykę bla bla..."?
bCPGDYeX
Gość
rok temu
A ludzie naiwni wierza.. 🤣ci malo inteligentni
gość
rok temu
Ludzie ciągle nie zdają sobie sprawy, że molestowanie seksualne dzieci to jedna z najcięższych zbrodni. To nie jest tak, że jakiś "miły Pan dotknął mnie nie tam, gdzie powinien. Zapomnijmy o tym, właściwie nic się nie stało". To gwałt na niewinnej istocie. Nieodwracalne zło. Nie dawajmy na nie przyzwolenia. Nie tłumaczmy.
Najnowsze komentarze (78)
Ojj
rok temu
Muzyke mial Piękna... Dziecinstwo pelne britalnosci ojca I sam mowil ze byl I jego rodzenstwo wyko seksualnie przez niego ... Pokojowka zbierala w neverlandzie duzo wazelin ... Wiec czy potrzebuja kasy czy nie to byly dzieci manipulowane I wykorzystane. Co za ichydny swiat!
gość
rok temu
OBAJ. Jeden kilka razy :)
gość
rok temu
Ładnie śpiewa ale mózgu to on nie ma
gość
rok temu
Ciekawe, że jak żył, to nikt się nie odezwał. Teraz kiedy chłop obronić się nie może, to wielce wszyscy krzywdzeni :/
gość
rok temu
Ludzie, poczytajcie obie strony FBI na temat śledztwa ws. MJ, on miał przez 10 lat "ogon" FBI, jeździli za nim wszędzie, bo prokurator był na niego cięty, nie wykazało to NIC. Poczytajcie strony FBI - tam są oświadczenia na temat MJ.
gość
rok temu
Należy wspomnieć, kim są ci, co go oskarżają - Wade Robson to bankrut [jego szkoła tańca padła], nie stronił od narkotyków i alkoholu, rozwiódł się w bardzo burzliwy sposób - wniosek: jet zrujnowany i POTRZEBUJE KASY.
Gość
rok temu
Szkoda że nie żyje, bo resztę życia powinien spędzić sprawiedliwie w więzieniu za swoje czyny.
gość
rok temu
Teraz, kiedy niczego nie można dowieść, to nie ma sensu. Żył wystarczająco długo, mogli udowodnić mu winę wtedy. Życie prywatne nie ma nic do twórczości. Denerwuje mnie kiedy ludzie nie rozróżniają tych 2 rzeczy. I nie jestem jego fanką, przeciwnie, nigdy nie przepadałam za jego muzyką.
bCPGDYeP
Gość
rok temu
Czyli ofiarom Jacksona nie wierzycie,a ofiarom ks.Jankowskiego wierzycie?
Gość
rok temu
Zbok. Płacił miliony za milczenie.
Gość
rok temu
I bardzo dobrze !!!
Gość
rok temu
Ciekawe komu i dlaczego Tak bardzo zalezy na szarganiu jego imienia Po smierci? Sporo krecilo sie wokol praw do piosenke Beatlesow, a on ich nie chcial sprzedac...ci zas podobno Sa masonami.. hmmm
Gość
rok temu
Księża jakoś krzywdza dzieci i co z tym robią? Zamiataja pod dywan! Zostawcie Majkela do jasnej chole....!
gość
rok temu
a co matki wtedy robily skoro wiedzilay ze dzieci sa z nim??? hmm kasa chyba bykla wazniejsza
...
Następna strona
bCPGDYfr