Poniedziałek 04.03.2019 09:45

Radio BBC przestało grać piosenki Michaela Jacksona! "Każdy utwór rozpatrujemy indywidualnie"

Michael Jackson Leaving Neverland Wade Robson pedofilia

Radio BBC przestało grać piosenki Michaela Jacksona! "Każdy utwór rozpatrujemy indywidualnie"

25 stycznia na amerykańskim Sundance Festival światową premierę miał dokument o Michaelu Jacksonie zatytułowany Leaving Neverland. Jego projekcja była poprzedzona ostrzeżeniem, że film zawiera "szczegółowe opisy wykorzystywania seksualnego”. Dokument piętnuje "króla popu" jako pedofila, bezwzględnie wykorzystującego obdarzające go ufnością dzieci.

W czterogodzinnym dokumencie swoją historię przedstawił między innymi Wade Robson, tancerz oskarżający Michaela o molestowanie.


Nie rozumiałem, że byłem wykorzystywany - wspominał Robson w rozmowie z Oprah Winfrey. Kochałem Michaela. Za każdym razem, kiedy zeznawałem broniąc go, za każdym z wielu, wielu razy, kiedy publicznie zachwycałem się nim w wywiadach, mówiłem szczerze. Jednocześnie nigdy nie zapominałem żadnego z seksualnych szczegółów tego, co się między nami wydarzyło, ale nie pojmowałem, że to było wykorzystywanie - mówił.

W filmie występują też inne osoby, które wprost nazywają muzyka pedofilem.

Jednemu z chłopców dawał biżuterię w zamian za akty seksualne. Czasem też aranżował sztuczne śluby z nimi - powiedział Patrick Ryan, dziennikarz USA Today.

Zobacz: Nowy dokument o Jacksonie. "ROZDAWAŁ DZIECIOM BIŻUTERIĘ ZA SEKS"

Muzyk, jak wiadomo, został za swojego życia oskarżony o pedofilię, ale proces zakończył się uniewinnieniem w 2005 roku. 10 lat po śmierci artysty i 14 po wyroku uniewinniającym, trzydziestoletni obecnie mężczyźni postanowili ujawnić swoje historie.

Rodzina Michaela oczywiście wszystkiemu zaprzeczyła i próbowała zablokować premierę filmu. Gdy to nie poskutkowało, zagroziła pozwem sądowym stacji HBO, która wykupiła prawa do dystrybucji dokumentu.

Tymczasem po cichu główny brytyjski nadawca radiowo-telewizyjny BBC zaczął wycofywać utwory Jacksona ze swoich playlist. Jak obliczył The Times ostatni raz głos Micheala zabrzmiał na falach radiowych 23 lutego. BBC oficjalnie nie potwierdza ani nie zaprzecza.

Każdy utwór rozpatrujemy indywidualnie, a decyzja, co gramy w różnych stacjach, jest oparta na profilu odbiorcy i z uwzględnieniem kontekstu - mówi dyplomatycznie rzecznik brytyjskiego nadawcy.

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (136)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 136
Odpowiedz
249 72
zgłoś
Gość 04.03.2019 09:48
No normalny to on nie byl... Ale teraz prawdy sie nie dowiemy. Szkoda jego dzieci
Odpowiedz
57 76
zgłoś
gość 04.03.2019 09:48
Brawo! Oby BBC stało się prekursorem w piętnowaniu molestowania seksualnego dzieci!
Odpowiedz
80 59
zgłoś
gość 04.03.2019 09:52
nie oceniajcie go, nigdy tam nie byliście, nigdy go nie znaliście... skupcie się na to jakim był muzykiem, to jest legenda, zrewolucjonizował branżę muzyczną i teledyski, najcześciej nagradzany artysta w historii, wielu wspołczesnych artystów go wręcz uwielbia: Beyonce, Bruno Mars, Justin Timberlake, The weeknd, Lenny Kravitz, Diddy, Snoop Dogg, Britney Spears itd jeśli rzeczywiście był złym człowiekiem nie odniósł by takiego sukcesu, nikt by go dziś nie słuchał, nie kupował jego płyt itd naprawdę wystarczy myśleć xd
Odpowiedz
77 68
zgłoś
gość 04.03.2019 09:53
Nie zasługuje na pamięć ten, kto molestował dzieci. Kropka.
Odpowiedz
116 66
zgłoś
gość 04.03.2019 09:55
Gdyby to było Twoje dziecko, też mówilibyście "to przecież Michael Jackson, zrewolucjonizował muzykę bla bla..."?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 136