Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rodzina Michaela Jacksona pozywa HBO. "Leaving Neverland" może się nie ukazać?

45
Podziel się

Spadkobiercy Króla Popu próbują zablokować premierę filmu. Myślicie, że im się uda?

Rodzina Michaela Jacksona pozywa HBO. "Leaving Neverland" może się nie ukazać?
bDnwxZkR

Mimo wielkiego talentu i nieocenionego wkładu we współczesną muzykę pop, Michael Jackson jeszcze na wiele lat przed śmiercią musiał się mierzyć z poważnymi oskarżeniami, które raz po raz kładły się cieniem na jego wizerunku. Teraz temat jego rzekomego wykorzystywania seksualnego małoletnich powrócił na pierwsze strony gazet, a wszystko z powodu dokumentu _**Leaving Neverland**_, który budzi ogromne kontrowersje. Przedpremierowy pokaz filmu okazał się być tak poruszający, że córka Jacksona, Paris, wyszła z jego projekcji jeszcze przed napisami końcowymi.

Film dokumentalny _**Leaving Neverland**_, który opowiada historię dwóch chłopaków wykorzystywanych seksualnie przez Jacksona, od samego początku budził ogromne emocje. Emisją czterogodzinnego dokumentu miała się zająć stacja HBO, jednak wygląda na to, że spadkobiercy Króla Popu mogą skutecznie zablokować jego premierę. Wszystko z powodu umowy zawartej przed laty przez prawników Jacksona i HBO, w której znalazła się klauzula o "zakazie przedstawiania go w negatywnym świetle".

bDnwxZkT

Zdaniem spadkobiercy Michaela Jacksona, który złożył pozew o wstrzymanie emisji filmu Leaving Neverland, podpisana w 1992 roku umowa miała wykluczyć możliwość oczerniania muzyka przy okazji emisji filmu _**Michael Jackson in Concert in Bucharest: The Dangerous Tour**_, ale także w przypadku wszelkich materiałów wyprodukowanych przez nich w przyszłości. Innymi słowy stacja HBO dobrowolnie zaakceptowała klauzulę, która zabrania jej w jakikolwiek sposób oczerniać muzyka, co zdaniem autora pozwu jest głównym celem autorów kontrowersyjnego dokumentu. Odszkodowanie w przypadku naruszenia umowy wyceniono podobno na aż 100 milionów dolarów.

Warto wspomnieć, że Leaving Neverland jest zapisem całej historii Wade'a Robsona i Jamesa Safechucka, którzy jako młodzi chłopcy mieli być molestowani przez Michaela Jacksona. Zrealizowany dokument trwa aż 236 minut i ze szczegółami opisuje historię mężczyzn. Film miał już swoją nieoficjalną premierę podczas festiwalu Sundance, a po jego pokazie rodzina Jacksona wyraziła swoje rozżalenie sytuacją i określiła plany jego głośnej premiery jako "próbę publicznego linczu".

Wygląda więc na to, że premiera Leaving Neverland może wisieć na włosku. Myślicie, że ostatecznie uda się zablokować wydarzenie?

bDnwxZkZ
bDnwxZlu
KOMENTARZE
(45)
Gość
2 lata temu
Nikt mu za życia niczego nie udowodnił, a teraz, kiedy on nie może się sam obronić, znalazły się pokrzywdzone osoby. Żal pl
gość
2 lata temu
Byłam molestowana. Byłam w stanie o tym mówić dopiero po bardzo wielu latach. Sprawców należy sprawiedliwie osądzić. Dzieci trzeba chronić.
gość
2 lata temu
i bardzo dobrze wzieli kase zamiast walczyc o prawde jesli faktycznie ich molestował to niech teraz siedza cicho ,chce sie wypromowac i zarobic na jego nazwisku !!!
bDnwxZlv
Gość
2 lata temu
Łatwo jest kogoś zniszczyć..
Tysia
2 lata temu
Nie wiem po co w ogóle powstają takie filmy. Przecież Michael nie może się już nawet obronić.. No chyba, że właśnie o to im chodzi. Kasa, kasa..
Najnowsze komentarze (45)
gość
2 lata temu
Ciężko oceniać ten film ale za życia Michaela Jacksona to była osoba nie do ruszenia dysponując taką ilością pieniędzy można naprawdę dużo, a działo się to w takich czasach że o pedofilii jeszcze nie było tak głośno. Nie bronie nikogo ponieważ jeden z poszkodowanych w tym filmie jak widać też nie był do końca zdrowy, był to ewidentny fanatyk M.J
jk
2 lata temu
W tytule artykułu jest błąd. To nie rodzina Michaela Jacksona pozywa HBO. Pozew jest od zarządców Michael Jackson Estate, a nie od rodziny. Ale podobno od rodziny też będzie osobny pozew, ale już na pewno nie na taką astronomiczną kwotę. Mam nadzieję jednak, że HBO się nie ugnie, bo bardzo bym chciała obejrzeć ten film! :D
Gość
2 lata temu
Nie rozumiem dlaczego ludziom tak krudno wyobrazić sobie ze on mógł być zły.. Ze miał piękny głos i był jaki tam to nie może być zły??? A księża? Jesteście śmieszni... Dorosły facet z dziećmi za ręce.. Z aktorem grającym Kevina.. I jak skończył Kevin? Culcin uzależniony id narkotyków i na bank był jak inni kt sobie nie poradzili z problemami wykorzystywany... Otwórzcie oczy..
Gość
2 lata temu
Uwielbiam Michaela był nie zamowity w tym co robił i mojej pamięci zawsze pozostanie moim Idolem i po tylu latach po jego śmierci np ta sprzątaczka mówi o nim takie rzeczy a dzieci i młodzież gubi różne rzeczy i już jest oskarszany o molest za jego życia nic nie udowodniono a teraz chcą kasiorę bo to tylko kasa się liczy , kasa ,kasa i tylko kase można ściągnąć jak się da .... OKROPNOŚĆ
Gość
2 lata temu
Ludzie nie rozumieją dopuki sami nie staną się ofiarami tak działa nasza psychika , zrobili z niego króla popu a przecież król nie może mieć skazy
Gość
2 lata temu
Ci ludzie byli dziećmi jak ich rodzice zgodzili się wziąć kasę, a teraz jako dorośli chcą opowiedzieć jak było naprawdę
Peter
2 lata temu
Od wielu lat mowilo sie o tym .p.o. prostu trzeba.by czasu. Mial nierowno pod sufitem jazdy to widzial.nie ujmujac mu nic z talentu muzycznego.Prawda nas wyzwala.
gość
2 lata temu
Michael był ant był anty był a był a (nty( semitą. Posłuchajcie dwóch wersów w refrenie they dont really care about us. a producenci to kto? koleś nagrywał kawałki pojednawcze w stylue "id doesnt matter if your black or white", a im zalezy na podziałach, to ma, chociaz ani dzieci, ani byłe dziecięce, a dzis wplywowe gwiazdy, się na temat zbolololo nie wypowiadają, chociaz swoje dziwactwa mial. a nawet go nie sluchalam, zeby moje intencje były jasne.
bDnwxZln
gość
2 lata temu
Wiele komentarzy pokazuje, że ludzie nie wiedzą zbyt wiele na temat tego jak działa umysł osoby molestowanej. To, że ktoś zaprasza swojego oprawcę na ślub lub dalej utrzymuje z nim kontakt zupełnie niczego nie udowadnia. Między osobą molestowaną a sprawcą może wytworzyć się wieź, która jest rodzajem miłości (toksycznej, ale jednak).
Gość
2 lata temu
Zaś naciągane faktów i wymyślanie? Hehe średnio co parę lat schemat się powtarza... Za 5 lat znów jakieś nowe wymyślone ofiary się znajdą, potem znów... Kasa... Łatwy łup, molestowanie temat zawsze na czasie, trzeba korzystać póki rybka bierze haczyk i wszyscy uwierzą bo przed laty innym hiena się udało... To będzie w kółko bo znaleźli ofiarę, nie żyje a kasę będą ciągnąć, kosztem biednych dzieci Michaela, które cierpią widząc to wszytko co się dzieje i co wymyślają.
Gość
2 lata temu
Hmm, gdzie reszta komentarzy?
gość
2 lata temu
Ksiadz moze to i on moze hipokryci
gość
2 lata temu
Jeśli ktoś ma słabą psychikę a Michael miał bardzo słabą, za przyczyną własnego ojca zresztą, to zapłaci byle by juz zakończyć koszmar. Wiedział, że kariery już nie podniesie po takim skandalu ale chciał chociaż zaszyć się w domu i unikać dalszego poniżenia. Bynajmniej ja tak myślę. Przez tą całą sytuację nabawił się ogromnej depresji i psychozy.
gość
2 lata temu
Mam nadzieję, że zabokują ten film
bDnwxZlP