Trwa ładowanie...
Przejdź na

Korcz krytykuje Polaków: "Każdy każdemu jest wilkiem"

164
Podziel się:

Aktorka uważa, że nieżyczliwość mamy zapisaną w genach. "Trzeba zmienić nasz polski kod DNA, inaczej dopóki wszyscy nie wymrzemy, nic się nie zmieni".

Korcz krytykuje Polaków: "Każdy każdemu jest wilkiem"

Anna Korcz nigdy specjalnie nie ukrywała, że ma zastrzeżenia do niektórych cech swoich rodaków. Miejmy nadzieję, że przynajmniej jeśli chodzi o poziom higieny polskich mężczyzn zauważyła zmianę na lepsze od czasu swojej krytycznej wypowiedzi.

Korcz zasłynęła także ciągnącą się latami sądową wojną z restauracją, mieszczącą się na parterze bloku, w którym mieszkała. Właściciele lokalu twierdzili, że była tak zdeterminowana, by wykurzyć ich z osiedla, że posunęła się nawet do zalania im pomieszczeń.

Jeśli to prawda to może nie jest najwłaściwszą osobą do tego, by krytykować nieżyczliwość Polaków względem siebie, jednak właśnie temu tematowi postanowiła poświęcić swój krótki wywiad dla Twojego Imperium.
Żyjemy w trudnych czasach, każdy każdemu jest wilkiem, dlatego nie ma żadnych szans na zjednoczenie - komentuje aktorka. Uważam, że trzeba zmienić nasz polski kod DNA, inaczej dopóki wszyscy nie wymrzemy, nic się nie zmieni. Nie chcę zabrzmieć górnolotnie, ale muszą narodzić się ludzie pełni miłości do drugiego człowieka. Jeśli nie lubimy sąsiada i gotowi jesteśmy mu, za przeproszeniem, zrobić kupę na wycieraczce, to jak mamy lubić prezesa, dyrektora, posła i senatora? Oczywiście, połowa się ze mną nie zgodzi i uzna, że jest we mnie pełno jadu i nienawiści. Ale trzeba stanąć oko w oko z prawdą i powiedzieć sobie, że właśnie tacy jesteśmy. Wystarczy wyjechać autem na ulicę, żeby doświadczyć nieuzasadnionej złości i agresji ze strony innych kierowców.

Aktorka podkreśla, jak ważne jest dla niej, by jej dzieci, jak sama to określa, "poszły w świat ze sztywnym kręgosłupem moralnym". Dlatego, chociaż jest przeciwna kościołowi, pośle najmłodszego syna do I komunii.

Jestem wbrew instytucji kościoła, natomiast żyję według dekalogu - deklaruje. Zdecydowałam się puścić Janka do komunii. Papież Franciszek powiedział, że nie trzeba być osobą wierzącą, żeby być dobrym człowiekiem.

Cóż, to nie pierwszy raz, gdy Korcz czuje się rozdarta światopoglądowo... Zobacz: Anna Korcz ma dylemat: "Kocham zwierzęta, ale futra ekologiczne NIE SĄ TAK MIŁE W DOTYKU!"

[ _

_ ]( https://www.pudelek.pl/artykul/119913/anna_korcz_ma_dylemat_kocham_zwierzeta_ale_futra_ekologiczne_nie_sa_tak_mile_w_dotyku/ )

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(164)
Gość
5 lata temu
Oj tak zgadzam sie, tylko zapomniała jeszcze dodać o Hipokryzji :)
Gość
5 lata temu
I kto to mówi?
Gość
5 lata temu
Pani Korcz może lepiej zacząć od siebie a później gadać na wszystkich?
Gość
5 lata temu
Szczerze, akurat kierowcy to wszędzie są tacy sami,także polskość nie ma tu nic do rzeczy :)
Gość
5 lata temu
Czyżby mowa nienawiści?
Najnowsze komentarze (164)
Gość
5 lata temu
Jak ja jej nie lubię. Głos ma przepity i przepalony. Odrażająca
Gość
5 lata temu
Mowa prawdy, a nie nienawiści. Wstyd mi, że jestem Polka.
gość
5 lata temu
Wymądrzanie się tej baby na każdym kroku jest potwornie męczące
gość
5 lata temu
Co dajesz, to dostajesz.
gość
5 lata temu
To nie DNA to brak pieniądza czyni ludzi zawistnymi - czyli nie wszyscy tak mają. W bogatych krajach Norwegia, Holandia, Austria ludzie nie porównują nie zazdroszczą .
gość
5 lata temu
lata komuny a teraz niemieckiej nienawiści od "POlskiej" partii
Gość
5 lata temu
Korcz...A wonsik zgolony !??
gość
5 lata temu
Drodzy de.ile tu komentujący, zamiast zastanowić się nad tym (bo babka ma rację) i faktycznie coś zmienić, jesteście tak nasiąknięci jadem, że plujecie nim w każdej nadarzającej się okazji. Prawdą jest, że Polak Polaka zeżarłby za wszystko z zazdrości czy zawiści albo po prostu BO TAK. Też mnie to przeraża.
gość
5 lata temu
i kto to mówi? jedna z tych ktorzy antyp*olonizm wypili z mlekiem matki? to co tu robi w takim "złym kraju " wsrod "złych Polaków", świat stoi otworem, niech szuka bardziej przyjaznego nar*odu !
Gość
5 lata temu
I ma rację....jesteśmy strasznym narodem....
Gość
5 lata temu
Każdy mierzy swoją miarą
gość
5 lata temu
Może stare komunistyczne pokolenie ale nie młodzi Polacy na szczęście
Gość
5 lata temu
Zdejmij trupa (nie znam się - chyba lisa) z karku i dopiero wtedy wypowiadaj się o nienawiści.
Gość
5 lata temu
Zenujaca wypowiedź. Generalizowanie zawsze jest krzywdzace. Powinna to wiedzie skoro uwaza sie za taka ekspertke.
...
Następna strona