Poniedziałek 04.03.2019 23:15

W "Milionerach" znów padło pytanie za milion! Uczestnik znał odpowiedź...

Maksymilian Bilewicz Milionerzy Hubert Urbański

W "Milionerach" znów padło pytanie za milion! Uczestnik znał odpowiedź...

Program Milionerzy, oparty na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire?, zadebiutował na antenie TVN w 1999 roku i od razu stał się hitem. Teleturniej wywindował karierę Huberta Urbańskiego - śmiano się nawet, że prowadzący jest jedynym, który faktycznie dorobił się dzięki niemu miliona.

Po kilkuletniej przerwie stacja wznowiła emisję show, który znów bije rekordy popularności. Główna nagroda padła w historii programu dwukrotnie: w 2010 roku, kiedy na ostatnie pytanie poprawnie odpowiedział Krzysztof Wójcik, i w marcu zeszłego roku, gdy przez 12 pytań z sukcesem przebrnęła Maria Romanek.

Przypomnijmy: Zobacz: PADŁ MILION w "Milionerach"! Wygrała go emerytowana nauczycielka

Co jakiś czas uczestnicy ocierają się o główną wygraną. W ostatnim odcinku realną szansę na milion miał Maksymilian Bilewicz z Poznania - projektant wnętrz kuchennych studiujący śpiew operowy. Uczestnik przyznał, że nie spodziewał się, że zajdzie w programie tak daleko. W dodatku przed ostatnim pytaniem miał jeszcze koło ratunkowe - telefon do przyjaciela.

Pytanie finałowe brzmiało: "Który ssak się nie spoci?". Możliwe odpowiedzi to: owca, koń, człowiek, królik. Z początku graczowi wydawało się, że pytanie jest proste, ale odpowiedzi go zaskoczyły. Wstępnie odrzucił konia i człowieka, a następnie poprosił o pomoc przyjaciela, Mikołaja, któremu dał do wyboru tylko pozostałe dwie możliwości. Przyjaciel po długim wahaniu obstawił owcę, jednak przyznał, że nie jest pewny.

Jak człowiek założy sweter z owcy, to jest szansa, że się spoci, prawda? - zastanawiał się Maksymilian, podczas gdy Hubert zaczął już wypisywać czek na milion.

Bilewicz przyznał, że gdyby pytanie było za mniejszą kwotę, to obstawiłby królika. Po długim zastanowieniu poprosił Huberta o zaznaczenie właśnie tej odpowiedzi. W ostatniej chwili zmienił jednak zdanie i postanowił zabrać pół miliona, nie ryzykując. Po sprawdzeniu poprawnej odpowiedzi okazało się, że uczestnik obstawiał prawidłowo. Hubert i widownia nie kryli rozczarowania. Bilewicz robił jednak dobrą minę do złej gry.

Jestem zadowolony i myślę, że dobrze zrobiłem, że nie zaryzykowałem - przekonywał.

A Wy znaliście odpowiedź na to pytanie?

Zobacz też: W "Milionerach" drugi raz padło pytanie za MILION! Łatwe?

 
Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (130)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 130
Odpowiedz
50 14
zgłoś
gość 04.03.2019 23:17
Super!!! Brawo!!!!
Odpowiedz
19 12
zgłoś
Gość 04.03.2019 23:18
Można się w d ugryźć co za pech!
Odpowiedz
21 9
zgłoś
gość 04.03.2019 23:18
Oj czlowiek potrafi sie spocic
Odpowiedz
73 19
zgłoś
Gość 04.03.2019 23:19
Dobranoc wszystkim! Idźcie spać, jutro też jest dzień!
Odpowiedz
182 48
zgłoś
Gość 04.03.2019 23:21
Dajcie się nabrać na to że można w tv wygrać milion?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 130