Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kot zagra w serialu BBC i nowym filmie Marvela

184
Podziel się

Po "Zimnej wojnie" sukces goni sukces. Zaskoczeni?

Kot zagra w serialu BBC i nowym filmie Marvela
bDnaeyRN

Kiedy w maju zeszłego roku Paweł Pawlikowski pokazał Zimną wojnę na festiwalu w Cannes, odtwórcy głównych ról, szczególnie Joanna Kulig i Tomasz Kot, z dnia na dzień stali się międzynarodowymi gwiazdami.

Jak się okazało, to był dopiero początek. Prawdziwe szaleństwo zaczęło się za oceanem. Jak wspomina Joanna Kulig, która mimo ciąży aktywnie uczestniczyła w promocji filmu w USA i Kanadzie, poznali wszystkich, którzy liczą się w Hollywood.

bDnaeyRP

Znanych reżyserów, twórców i członków Akademii zapraszaliśmy na skromne lunche w zamkniętym kilkuosobowym gronie - ujawniła aktorka w wywiadzie dla Polityki. Zjawili się m.in. Spike Lee, Quincy Jones, Dustin Hoffman, Harvey Keitel. Justin Hurowitz, kompozytor "La La Landu" i wielu innych. Steven Spielberg sam mnie zaprosił do siebie. Janusz Kamiński był u mnie na Wigilii. Jednym z efektów tych spotkań było sformalizowanie współpracy z Hyldą Queally z agencji CAA, reprezentującej interesy Marion Cotillars, Jessiki Chastain i Cate Blanchett.

Skończyło się trzema nominacjami do Oscara, co jest absolutnym rekordem jeśli chodzi o film polskiej produkcji.

Zagraniczna kariera Tomasza Kota toczyła się niejako w cieniu sukcesów Kulig, jednak on także został zauważony. Pierwsza propozycja pojawiła się jeszcze w Cannes.

bDnaeyRV

Tomasz wpadł w oko reżyserowi Danny'emu Boylowi, który przymierzał się do kręcenia najnowszego Bonda. Ostatecznie z pomysły, by Kot wcielił się w przeciwnika Daniela Craiga nic nie wyszło. Jak głosi plotka, Daniel obawiał się, że przy mierzącym 199 cm Kocie wypadnie zbyt mikro.

Ale nie ma tego złego... Dzięki tej historii, bez względu na to, czy była w pełni prawdziwa czy nie, Tomaszem zainteresował się brytyjski show biznes. Jest już całkowicie przesądzone, że Kot zagra w 7-odcinkowum serialu BBC World on Fire.

Całkiem poważny obrót przybrały także negocjacje agentów aktora z Marvel Cinematic Universe w sprawie roli w filmie opartym na komiksie The Eternals, historii nieśmiertelnych istot, broniących Ziemi przed zagładą. Jak głosi oficjalnym komunikat, producenci potrzebują "aktora w wieku od 30 do 49 lat, który wyglądem będzie przypominał superbohatera" i właśnie do tej roli przymierzają Kota. Prawda, że miło?

bDnaeyRW
bDnaeySq
KOMENTARZE
(184)
Gość
2 lata temu
TO powinien być nasz towar eksportowy. Jego chyba nie da się nie lubić.
gość
2 lata temu
Przystojny, wysoki, a co najważniejsze - świetny aktor z dobrym warsztatem, nic tylko życzyć powodzenia.
gość
2 lata temu
Wreszcie ktoś docenił talent Kota :) powodzenia!
bDnaeySr
Gość
2 lata temu
No i super! Nalezy mu sie! Swietny zarowno w komediach jak i dramatach
Gość
2 lata temu
On przede wszystkim ma talent, wczuwa się w postaci, operuje mimiką. Ma lepszy warsztat od Joanny Kulig której główna zaleta jest tylko naturalność.
Najnowsze komentarze (184)
Gość
2 lata temu
To Ty dorośnij pisząc tak!
gość
2 lata temu
Kot, to ja rozumiem. Facet na miejscu.
Endi Kraków
2 lata temu
Najlepszy polski aktor!
gość
2 lata temu
jemu się należało, dobry aktor
pies
2 lata temu
Rozumiesz ze ja rozumiem. Nie wiem czy ty rozumiesz co robi pies z kotem. V
Gość
2 lata temu
Powodzenia, dobrze gra l
Gość
2 lata temu
No i super. Niech sie woedzie tomaszowi!
Gość
2 lata temu
Lubie Cię bardzo!
bDnaeySj
gość
2 lata temu
Super aktor, a co najwazniejsze, unika taniego poklasku i skupia sie wylacznie na pracy. Powodzenia!
Gość
2 lata temu
Brawo Kocie! BBC to prestiż. A 7 odcinków to jedynie pierwszy sezon. Będą następne. Uwielbiam seriale BBC, szczególnie Picky Blinders. Gorąco polecam, oczywiście w oryginalne!
gość
2 lata temu
Miau!
Gość ?
2 lata temu
Wygląd superbohatera? Czyli co? Muszą pasować mu gatki ubrane na legginsy?
gość
2 lata temu
GRATULACJE!!!!
gość
2 lata temu
kotek
...
Następna strona
bDnaeySL