Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kate Moss powraca na trzech (!) okładkach "biblii mody"

0
Podziel się:

Na której wyszła najlepiej?

Kate Moss powraca na trzech (!) okładkach "biblii mody"

Kate Moss już od ponad 30 lat pozostaje jednym z największych fenomenów międzynarodowego świata mody. Brytyjka, która została odkryta w wieku 14 lat na nowojorskim lotnisku, teoretycznie jest za niska na karierę z prawdziwego zdarzenia, a i tak udało jej się zrewolucjonizować branżę. Jej kampanie dla Calvina Kleina na stałe zapisały się w historii popkultury i wykreowały modny w epoce grunge'u kanon urody znany jako "heroin chic".

Moss, która w styczniu skończyła 45 lat, od kilku lat przekazuje pałeczkę młodszym członkiniom rodziny. Karierę przed obiektywem od pięciu lat robi jej przyrodnia siostra, Lottie, która mimo zamiłowania do wypełniania ust trafiła już na okładkę paryskiego Vogue'a, wystąpiła w kampanii Valentino i przemaszerowała po wybiegu Chanel. Od zeszłego roku w jej ślady idzie również córka Kate, Lila Grace, która w listopadzie zapozowała do swojej pierwszej okładkowej sesji.

Moss najwyraźniej zatęskniła za uwagą świata mody, na co wskazuje jej nowe dokonanie. Supermodelka trafiła na aż trzy okładki majowego wydania brytyjskiego Vogue'a. Co ciekawe, każde ze zdjęć zostało wykonane przez innego fotografa. Okładka z białą stylizacją i kapeluszem Gucci to zasługa szwedzkiego artysty, Mikaela Janssona. Plażowy portret z chustką na głowie został zrealizowany przez Brytyjczyka, Jamiego Hawkeswortha, a zdjęcie z "klasyczną Kate" w pierzastym futrze Chanel to dzieło znanego duetu, Inez & Vinoodh, który odpowiadał też za pozostałe czarno-białe zdjęcia.

Zobaczcie 45-letnią Moss w brytyjskim Vogue'u. Na której okładce wyszła najlepiej?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie