Trwa ładowanie...
Przejdź na

Poseł Nowoczesnej krytykuje Danutę Holecką w programie TVP. "Ja bym panią ZWOLNIŁ"

332
Podziel się:

Nowa szefowa "Wiadomości" nie pozostała obojętna na ostre słowa Krzysztofa Mieszkowskiego.

Poseł Nowoczesnej krytykuje Danutę Holecką w programie TVP. "Ja bym panią ZWOLNIŁ"

Nie tak dawno media donosiły, że Danuta Holecka, największa orędowniczka polityki obozu "dobrej zmiany" wraz z początkiem maja zostanie nową szefową Wiadomości. Jest to wybór dość kontrowersyjny, bo Holecka nieraz była krytykowana przez przeciwników władzy iswoich kolegów i koleżanki po fachu. W krótkim czasie wyrosła bowiem na gwiazdę TVP skupiając się na stawianiu strajkujących lekarzy czy nauczycieli w złym świetle. Brak obiektywności ostatnio zarzucił jej również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski, czym wywołał burzę w programie Gość wiadomości.

Relacje Holeckiej z telewizją publiczną, zanim zasłynęła jako osoba lecząca zęby modlitwą i oczerniająca przeciwników PiS, były, delikatnie mówiąc, niezbyt udane. Jak sama przyznawała, wcześniej niejednokrotnie wyrzucano ją z TVP i TVP Info. Wraz ze zmianą władzy wszystko się ustatkowało. Bez wątpienia stała się jedną z ulubienic Jacka Kurskiego. Sympatii prezesa TVP nie podzielają jednak politycy opozycji.

W sobotnim, nadawanym tuż po Wiadomościach programie Holecka miała okazję porozmawiać z Mieszkowskim i przedstawicielem PiS-u, Ryszardem Czarneckim. Choć rozmowa miała dotyczyć weekendowych konwencji partii politycznych, temat szybko zszedł na drugi plan, bo jeden poseł Nowoczesnej postanowił podzielić się swoją opinią na temat telewizji publicznej.

Chciałbym powiedzieć, że oglądałem "Wiadomości", dawno tego nie robiłem, jestem zbulwersowany. Ten program w takiej formie w żadnej demokratycznej telewizji, a tym bardziej telewizji publicznej nie może być emitowany. To jest po prostu kompromitacja telewizji publicznej – powiedział Mieszkowski.

Dziennikarka nie zostawiła tego bez odpowiedzi.

Za chwilkę o tym porozmawiamy. Przyjął pan zaproszenie do tego programu. Skoro to pana tak bardzo bulwersuje, to należało odmówić.

Rozemocjonowany Mieszkowski kontynuował swoją krytykę telewizji publicznej.

Państwo oczywiście każdą wypowiedź polityka Koalicji Europejskiej, czy polityka, polityczki opozycji komentujecie. To po prostu jest niedopuszczalne. Nie można komentować faktów, proszę nauczyć się sztuki dziennikarskiej, sztuki telewizyjnej. Miałem takie doświadczenie przez sześć lat i wiem, jak się to robi. Państwo manipulujecie w ten sposób publicznością, że to jest po prostu niedopuszczalne.

Mieszkowskiego najbardziej rozjuszyło stwierdzenie dziennikarki, że gdyby nie pluralizm TVP nie dawano by głosu opozycji i nie pokazano, że "Grzegorz Schetyna likwiduje górnictwo".

T_o było pokazane, ale skomentowane w sposób haniebny. Pani została szefową "Wiadomości". Ja bym panią natychmiast zwolnił_ - wypalił poseł.

Wtedy Holecka również postanowiła pokazać pazur:

_Jak będzie pan miał okazję, to pan to zrobi._

**_

_**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(332)
Gość
4 lata temu
Prawica i lewica. Kto komu bardziej pocisnie. Oto Polska właśnie.
Gość
4 lata temu
W TVN szczera prawda!!
gość
4 lata temu
Chciał zaistnieć to zaistniał chamstwem. Żaden dzentemen by tak się nie odezwał. Typowy przykład opozycyjnej mowy nienawiści
gość
4 lata temu
typowy hejter z opozycji. cham i burak.
Gość
4 lata temu
Wszyscy po jednych pieniądzach tam są...
Najnowsze komentarze (332)
Lol
3 lata temu
Bardzo madra, delikatna I kulturalna dziennikarka! A Pan Mieszkowski to zwykly cynik!
mors
3 lata temu
Wypowiedzi tych wszystkich z byłej KROPKI N zawsze są warte tyle ich ....dotacje partyjne ,zbiór zakłamanych manipulatorów i krzykaczy .Mieszkowski naciągany inteligent nie potrafiący odpowiadać na pytania .Gdy kimś gardzę ,co nie jest humanitarne,to nie lezę i nie robię szumu i szamba ,lans chciwość i zakłamanie dookoła nas i jeszcze to narzekanie .Robili pucz ,walczyli o wolne media i teraz idiotycznie się zachowują ,albo nie odpowiadają na pytania albo ignorują dziennikarza albo wyrywają mikrofon czy chcą zniszczyć kamerę.Nawet atakują dziennikarzy na ulicy ,oj wywołają wilka z lasu i wreszcie doczekają się tego co Klaudia w Sejmie .
gość
4 lata temu
Wredna. Baba. Nie ma wstydu. Beszczelna
gość
4 lata temu
za PO to TVP było bezstronne i uczciwe, prawda?
Gość
4 lata temu
Miał okazje dowalić to dowalił!!! Po chamsku ale co tam, wiele stracił wiec nienawidzi tej wladzy. A odnosnie wiadomosci - żadna stacja nie podaje "obiektywnych"!!!
gość
4 lata temu
Też tak uważam i nie oglądam TVP 1 i TVP 2 Wolę HBOGO i netflix 😍[/cytat]Proponuje spakować manatki i wyjazd do innej Ojczyzny - burakarni[/cytat]To ty bydlaku wypieprzaj, a nie rozprządzaj innymi - pisuarze.[/cytat]Nie będzie mnie żaden zakłamany p****r wypędzał z mojego kraju, p*****y to zdrajcy narodu.
gość
4 lata temu
Też tak uważam i nie oglądam TVP 1 i TVP 2 Wolę HBOGO i netflix 😍[/cytat]Proponuje spakować manatki i wyjazd do innej Ojczyzny - burakarni[/cytat]To ty bydlaku wypieprzaj, a nie rozprządzaj innymi - pisuarze.
gość
4 lata temu
Brawo gościu jesteśmy "za"
gość
4 lata temu
Chętnie bym Dankę przeleciał
gość
4 lata temu
"Brak obiektywności..." dobrze, że lewacki Pudelek jest taki obiektywny ;) Ojeju czy teraz zostanę oskarżona o "mowę nienawiści"?
gość
4 lata temu
Agresywny, wstrętny facet, który gada na okrągło bo nie ma nic do powiedzenia.
gość
4 lata temu
Ri Chun Hi
normal
4 lata temu
Czubek!
gość
4 lata temu
HA HA HA!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie