Trwa ładowanie...
Przejdź na

Poznaj moc masażu tajskiego

0
Podziel się:

Poznaj rodzaje i efekty masażu tajskiego.

Poznaj moc masażu tajskiego

Żyjesz w ciągłym biegu? Prowadzisz stresujący tryb życia? Nie masz chwili wytchnienia? Zwolnij i daj się namówić na masaż tajski. Przeznaczony niegdyś wyłącznie dla rodziny królewskiej, obecnie może pomóc i Tobie. Poznaj jego właściwości – szybko przekonasz się, że to forma relaksu idealna także dla Ciebie.

Masaż tajski wywodzi się z dalekowschodniej medycyny naturalnej. Narodził się w 500 r. p. n. e i od tego czasu przeszedł znaczną ewolucję. Chociaż mocno się rozwinął, jego idea pozostaje niezmienna. Wpływa korzystnie na samopoczucie i relaksuje, a jednocześnie wspiera prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Na czym polega masaż tajski?

Masaż tajski należy do grupy masażu głębokiego. Stanowi połączenie jogi, akupresury, refleksologii oraz rozciągania. Często mówi się o nim, że jest "jogą dla leniwych", co wynika z jego specyfiki. W trakcie zabiegu osoba masowana przyjmuje wiele postaw typowych dla pasywnej jogi: leżenie przodem, leżenie tyłem, leżenie bokiem, postawa odwrócona, postawa siedząca.

Masaż polega na wykonywaniu intensywnych ruchów za pomocą dłoni, kciuków, przedramion, łokci, a nawet... stóp.

Masaż tajski niejedno ma imię

Szacuje się, że masaż tajski występuje nawet w 80 rodzajach. Jednak wśród najbardziej popularnych i najczęściej wykonywanych można wyróżnić kilka typów.

Masaż klasyczny

Łączy w sobie elementy jogi pasywnej oraz akupresury. Uciskanie odpowiednich punktów na ciele wprowadza w stan głębokiej relaksacji. Przyspiesza regenerację organizmu oraz zwiększą elastyczność stawów.

Masaż stemplami ziołowymi

Polega na uciskaniu ciała tzw. stemplami – specjalnymi woreczkami, które są napełnione nasionami i liśćmi konkretnych ziół. Podgrzewane przed rozpoczęciem zabiegu, uwalniają olejki eteryczne. Masaż działa prozdrowotnie oraz odprężająco.

Masaż olejkami

Stanowi połączenie akupresury z aromatoterapią. Polega na masowaniu ciała, wykorzystując przy tym naturalne olejki, np. lawendowy, jaśminowy, eukaliptusowy. Olejki dobiera się w zależności od celu masażu.

Masaż tajski – wskazania i przeciwwskazania

Masaż tajski to zabieg, który polecany jest osobom zmęczonym, narażonym na ciągły stres. Odpowiednio wykonywany wspomaga także detoksykację organizmu. Już jeden seans potrafi przynieść wyraźne efekt – odpręża i relaksuje.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę ewentualne przeciwwskazania – ich lista jest dość długa. Tego rodzaju kuracja nie jest polecana m.in. w takim przypadku jak:

- ciąża,
- wady serca,
- miażdżyca,
- choroby zakaźne,
- choroby nowotworowe,
- złamania kości,
- osteoporoza.

Tutaj jednak wszystko zależy od tego, jaki rodzaj masażu ma być wykonywany. Przykładowo, o ile kobieta ciężarna nie powinna raczej decydować się na masaż całego ciała, o tyle bez obaw i żadnego ryzyka może zafundować sobie masaż stóp i dłoni czy masaż twarzy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)