Czwartek 13.06.2019 08:40

Mamed pójdzie do więzienia? Grozi mu pięć lat

Mamed Ch.

Mamed pójdzie do więzienia? Grozi mu pięć lat

W środę Mamed Ch. słynny zawodnik MMA przez kilka godzin odpowiadał na pytania śledczych w śląskim Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Jak ujawnia Super Express, usłyszał aż jedenaście zarzutów, między innymi udział w handlu kradzionymi samochodami, naruszenie nietykalności policjantów, a także zlecenia podpalenia samochodu. Za to wszystko grozi mu do pięciu lat więzienia.

Zobacz: Mamed Ch. aresztowany. Jest podejrzany o paserstwo luksusowych samochodów


Prokuratura podejrzewa Mameda Ch. o fałszowanie dokumentacji kradzionych aut szmuglowanych z Czech, dzięki czemu można było oszukiwać nabywców, wmawiając im, że kupują auta pochodzące z legalnego źródła.

Prokurator postawił mu łącznie 11 zarzutów - potwierdza prokurator Tomasz Tadla w rozmowie z Super Expressem. Wśród nich są zarówno zarzuty związane z nabywaniem samochodów pochodzących z kradzieży oraz innych przestępstw popełnionych na terenie Republiki Czeskiej, jak i zlecenie podpalenia samochodów, a taże naruszenie nietykalności funkcjonariuszy publicznych. Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia. Nie ujawniamy na tym etapie, czy podejrzany przyznał się do winy. 

Prokuratorowi bardzo zależało na tym, by zatrzymać Mameda Ch. w areszcie. na trzy miesiące.

Zachodzi uzasadniona obawa mataczenia - przekonywał w sądzie. Czyli bezprawnego wpływania na innych uczestników tego postępowania.

Jak podejrzewają śledczy, Mamed Ch. zlecił podpalenie samochodu jednego z nabywców, który, jego zdaniem, oszukał go. W sprawie paserstwa luksusowych aut w latach 2016-2017 podejrzanych jest osiem osób. Sąd jednak okazał się sceptyczny wobec argumentów prokuratora. Być może przekonała go deklaracja współpracy ze strony Mameda, który sam siebie uważa za osobę całkowicie pozbawioną agresji.

Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o areszt, podważając tym samym wiarygodność świadka i jakość zarzutów formułowanych przez niego zarzutów - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską osoba związana ze śledztwem.

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (85)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 85
Odpowiedz
206 26
zgłoś
Gość 13.06.2019 08:40
Każdy ze sportowców, celebrytów ma coś za uszami. Prędzej czy później wszystko wychodzi na jaw
Odpowiedz
25 67
zgłoś
gość 13.06.2019 08:41
Jakoś mi go szkoda.
Odpowiedz
128 8
zgłoś
Gość 13.06.2019 08:49
A ostatnio wreczał dzieciom zabawki i co z tego jak swoją życiową postawą daje zły przykład
Odpowiedz
24 9
zgłoś
Gość 13.06.2019 08:49
Są rejony w Polsce gdzie całe rodziny żyją z więziennictwa klany klawiszy resocjalizacji nie ma a oddziałowi pióra mózgi więźnia i wychodzą jeszcze gorsi to kara pozbawienia wolności a nie godności dlatego po wyjściu zabija często bezbronnych tak jak prezydent Gdańska gdyby były możliwości rozwoju ludzie mieli by nadzieje a fundusz unijny po wyjściu jest cały zagrabiony przed urzędników więźniowie wychodzą z niczym po latach kary co ułatwia drogę przestępstwa koło się zamyka
Odpowiedz
12 4
zgłoś
Grifa 13.06.2019 08:49
Miłego dnia ziomeczki :)
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 85