Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ciąg dalszy afery z Michaelem Jacksonem. Fani domagają się ukarania dwóch mężczyzn występujących w dokumencie ''Leaving Neverland''!

86
Podziel się

Wpłynął pozew przeciwko bohaterom dokumentu Leaving Neverland. Fani przesadzili?

Ciąg dalszy afery z Michaelem Jacksonem. Fani domagają się ukarania dwóch mężczyzn występujących w dokumencie ''Leaving Neverland''!
bDnYIgnF

Film dokumentalny Leaving Neverland poruszył kwestie związane z rzekomym molestowaniem dzieci, którego dopuścił się Michael Jackson. Plotki dotyczące skandalicznego zachowania piosenkarza od wielu lat nie cichły, ale dopiero ten dokument unaocznił skalę problemu.

Dwóch dorosłych obecnie mężczyzn, czyli James Safechuck i Wade Robson są bohaterami Leaving Neverland. Obaj opowiedzieli przed kamerami o traumie, jaką przeżyli w posiadłości Jacksona. Od premiery dokumentu minęło kilka miesięcy, lecz fani króla popu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

bDnYIgnH

Zagorzali miłośnicy Michaela Jacksona z Francji, którzy aktywnie działają w trzech fanowskich grupach (MJ Street, Michael Jackson Community oraz On The Line), wynajęli prawniczkę Emmanuel Ludot. Po co? Pani mecenas w ich imieniu złożyła pozew przeciwko Safechukowi i Robsonowi za znieważanie wokalisty.

Motywacją wstąpienia na drogę prawną nie są pieniądze, ale chęć przywrócenia dobrego imienia Jacksonowi. Fani stwierdzili, że poczuli się dotknięci Leaving Neverland, ponieważ w materiale zostały przedstawione negatywne opinie o ich idolu. Domagają się, aby obaj mężczyźni... stanęli przed sądem.

Absurdalność pozwu wydaje się oczywista, ale we Francji istnieją odpowiednie zapisy, według których, niszczenie reputacji osoby zmarłej jest przestępstwem. Podobno już w lipcu sprawa ma trafić na wokandę i warto zaznaczyć, że to nie jedyna sprawa o podobnym charakterze po publikacji dokumentu.

bDnYIgnN

W Leaving Neverland poruszony został kontrowersyjny temat, dlatego też nie dziwi fala hejtu na twórców tego filmu. Przedstawione w nim sprawy są bardzo bolesne dla obu bohaterów, a niektóre ich wypowiedzi po prostu przerażają.

Pamiętam taką sytuację. Zasnąłem, a gdy się obudziłem, zobaczyłem Michaela. Powiedział, że uprawiał ze mną seks, gdy byłem nieprzytomny – wspominał James. - Powiedział, że byłem pierwszą osobą, z którą miał intymną relację - dodał na koniec.

Według mężczyzn, Jackson miał ich zmuszać do kontaktów cielesnych w jego willi. Zastraszał, a także dawał pieniądze za milczenie. Dzięki twórcom wyszły na jaw sprawy, o których dotychczas mówiło się jedynie w kuluarach. Mimo to fani wciąż nie wierzą w winę ukochanego idola, choć padły mocne słowa o poczynaniach króla popu.

Co tak naprawdę działo się za drzwiami posiadłości Michaela Jacksona prawdopodobnie nigdy do końca się nie dowiemy. Informacje przekazane w dokumencie HBO przez większość widzów zostały potraktowane poważnie i wywołały niemałą dyskusję. Czy zatem pozew oburzonych fanów jest słuszny?

bDnYIgnO
bDnYIgnP
bDnYIgoi
KOMENTARZE
(86)
Gość
rok temu
Wade Robson - wiarygodnosc zerowa!!
Gość
rok temu
Mam takie samo zdanie jak Madonna, nie ma żadnych dowódow na rzekomą winę MJ. Facet został wrobiony przez elity a teraz elity się mszczą, że wciąż ludzie go słuchają :/
Gość
rok temu
Jak mozna pozwolic dziecku spedzic noc z doroslym facetem w tym samym pokoju ..czego ludzie nie zrobia dla pieniedzy...
bDnYIgoj
gość
rok temu
Facet nie żyje od 10 lat, nagle ktoś sobie o czymś przypomniał o czymś 30 lat póżniej w 10 rocznicę śmierci, robi o tym dokument, udziela wywiadów i staje się celebrytą. Już na wstępie widac w jakim celu jest to robione.. $$$
Gość
rok temu
Ewidentnie wina rodziców
Najnowsze komentarze (86)
gość
rok temu
Michael był bardzo wpływowym człowiekiem za życia ci mężczyźni nie mieli by szans z nim wygrać żadnej sprawy zostaliby zniszczeni. Poza tym Michael ich tak zmanipulował ze wmówił im ze to miłość a nie molestowanie. Oni dopiero po latach zrozumieli
gość
rok temu
Nawet po śmierci człowiekowi spokoju nie dadzą!
Gość
rok temu
W takich sprawach to trudno zdecydować. Jedna strona nie żyje, druga być może jest odważna po latach. A może też i kłamać. Naprawdę nie nam zadać tutaj wyrok, bo nie mamy obiektywnych faktów.
Gość
rok temu
Ja się pytam gdzie byli rodzice? Dostali kasę i pozwolili a to wszystko
Gość
rok temu
Nalezy oddzielic muzyke od osoby ktora jej wykonuje. Nadal muzyka moze byc piekna itp. Ale czyny muszaja zostac rozliczone a ofiary maja prawo mowic o tym co je spotkalo. Wiecej emoati ludzie mniej agresji.
gość
rok temu
Osoby ktore wykorzystują seksualnie i psychicznie dzieci to bardzo czesto ludzie sympatyczni, mili, czesto bardzo szanowani w społeczeństwie. Dopiero kiedy są sami, z dziećmi, pokazują swoją prawdziwą twarz, tak skrzętnie ukrywaną w domowym zaciszu. Ja wierzę w to że Jackson był wielkim artystą jak i w to że molestowal tych chlopców.
gość
rok temu
on był walnięty, ale jak dotąd niczego mu nie udowodniono i nie zapadł żaden wyrok, a zatem, można przypuszczać, ze tu wszystko jest mocno dmuchane dla kasy...
Gość
rok temu
Jackson był chorym psychicznie człowiekiem. To że miał fajne piosenki nie zwalnia go z bycia winnym molestowania.
bDnYIgob
gość
rok temu
Mim zdaniem ten film to niestety przerazajaca prawda
Gość
rok temu
Tych dwóch powinno się ukarać za kłamstwa, karma do nich wrócić i to w szybkim tempie,
Gość
rok temu
Michael był wspaniały dla swoich fanów totalnie oddany im i muzyce- nie znam drugiego tak empatycznego artysty! Dlatego nawet 10 lat po śmierci może na nich liczyć, broniąc jego dobrego imienia ! To cudowne. Dlatego warto być dobrym człowiekiem bierzcie przykład z Michaela !
gość
rok temu
Ten chłopak na zdjęciu jest taki radosny i szczęśliwy. Wbrew temu co teraz wygadują
Gość
rok temu
I dlatego te wszystkie dzieci są „przerażone” na widok Michaela na zdjęciach...
Gość
rok temu
To jego zafascynowani dziećmi nie było normalne i tylko potwierdza,że był ped******
...
Następna strona
bDnYIgoD