Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pudelek i młodzi influencerzy zapraszają do akcji "Spełnijmy Marzenie Powstańca" (WIDEO)

105
Podziel się

1 sierpnia o godzinie 10:00 spotkajmy się na Skwerze Batalionu AK Zaremba Piorun w Warszawie i pokażmy, że pamiętamy o poświęceniu tych, którzy zginęli za wolność stolicy.

Pudelek i młodzi influencerzy zapraszają do akcji "Spełnijmy Marzenie Powstańca" (WIDEO)
bCNVyddx

1 sierpnia to dla Warszawy bardzo ważny dzień. Od ponad siedmiu dekad wspominamy tragiczne wydarzenia z Powstania Warszawskiego - zrywu bohaterstwa i odwagi okupowanej stolicy.

Rok temu Wirtualna Polska rozpoczęła akcję "Spełnijmy Marzenie Powstańca", do której w tym roku postanowił przyłączyć się także Pudelek. Zapraszamy Was do przyjścia 1 sierpnia o godzinie 10:00 na Skwer Batalionu AK Zaremba Piorun. Będzie tam na Was czekał pan Stanisław Jan Majewski, który jako 15-letni chłopak walczył w Powstaniu. Pan Stanisław chciałby przekonać się, że ludzie pamiętają i czczą pokolenie, które walczyło o Warszawę.

Mam jedno marzenie - chciałbym zobaczyć, czy nadal pamiętacie o Powstańcach, zwłaszcza o tych, którzy zginęli - mówi 90-latek.

bCNVyddz

Do akcji przyłączyli się przedstawiciele młodego pokolenia: aktor Michał Mikołajczak, syn Edyty Górniak Allan Krupa, youtuberka Karolina Pielesiak, youtuberka Nadia Długosz, youtuber Ajgor Ignacy, fryzjer gwiazd Łukasz Urbański, kostiumografka Malwina Wędzikowska, youtuber Miłosz Markiewicz, influencer Jan Dąbrowski i jego partnerka Sylwia Przybysz.

Kocham Warszawę za to, że bardzo dużo ludzi walczyło o wolność mieszkańców Warszawy i o to, żebyśmy my - przyszłość tego państwa - mogli mieszkać tutaj spokojnie i rozwijać siebie i nasze marzenia. Patriotyzm to nie jest tylko wywieszanie flagi na Dzień Flagi. Patriotyzm to też wspominanie codziennie wszystkich katorg, przez które przeszli nasi dziadkowie i ich ojcowie - mówi Allan Krupa ubrany w wojskowy mundur.

Musimy pamiętać o tym, że 75 lat temu wydarzyło się coś bardzo ważnego i tragicznego, ponieważ wielu ludzi poniosło śmierć, żeby to miasto mogło być wolne - dodaje Michał Mikołajczak.

bCNVyddF

Zobaczcie nasz spot:

bCNVyddG
bCNVyddH
bCNVydea
KOMENTARZE
(105)
Gośćj
rok temu
Bardzo chciałabym tam być ale niestety jestem że Śląska i mam kawałek. Pamiętamy
Gość
rok temu
Przyjdźcie też na Marsz Powstania Warszawskiego! Cześć i chwała Bohaterom! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
gość
rok temu
co roku rośnie liczba powstańców i odznaczonych, nie wiadomo za co
bCNVydeb
z tamtych lat
rok temu
Dorabianie ideologii do faktów. Walczyli o Polskę na wzór przedwojennej. Walczyli o zachowanie ustroju społeczno gospodarczego przedwojennej Polski. Kraju w którym był wyzysk robotnika, kraju w którym jaśnie pan prał w gębę chłopa tylko dlatego, że naszła go taka ochota.
gość
rok temu
Bóg, Honor i Ojczyzna
Najnowsze komentarze (105)
Gośćcffft
rok temu
Powstanie było niepotrzebne.
Gość
rok temu
Bardzo chetnie bym poszla, ale większość ludzi o tej porze pracuje
gość
rok temu
Polacy wywalczyliscie!!! wolnosc dla rumunow i ukraincow !! niech sobie zyja w Polsce i nia rzadza!!! Yeah!!!!
gość
rok temu
To jest akcja! A nie jakieś M które atakuje na yt ze wszystkich stron A i tak nikt nie nie wie o co chodzi.
Gość
rok temu
Ten Allan mimo ciężkich przeżyć wyrasta na fajnego człowieka.
Gość
rok temu
Wojna polsko polska....
Gość
rok temu
"zrywu bohaterstwa i odwagi okupowanej stolicy" Może bardziej obiektywnie? Zadny bohaterski zryw tylko powód zniszczenia praktycznie całego miasta i śmierć w większości cywilnej ludności. Dzięki za taką odwage, trzeba też mieć rozum
gość
rok temu
przyłączyłam się. moj rocznik pamieta opowiesci dziadków
bCNVyddT
gość
rok temu
Wywalcie ta sandre bo odstrasza czytelnikow!
Gość
rok temu
A kogo to obchodzi? Bylo, minelo
Gość
rok temu
A ja się urodziłam 1 sierpnia o 17
Agata
rok temu
Pane Stanislawie, dziekuje za Pana walke o Warszawa i poswiecenie! Pan i inni Powstancy to Wielcy Ludzie, o ktoych nigdy nie zapomnimy. Chcialabym jutro moc przyjsc na Skwer Batalionu AK Zaremba Piorun, zeby osobiscie Panu podziekowac, ale niestety mieszkam zagranica. Ale bede jutro z Panstwem calym moim sercem i o 17 na pewno sie zatrzymam...
gość
rok temu
Część ich pamięci
gość
rok temu
wreszcie jakiś madry przekaz!
...
Następna strona
bCNVydev