Trwa ładowanie...
Przejdź na

Radna PiS grzmi w TVP: "Władze Warszawy rozdawały PROFANACJĘ POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO"

135
Podziel się

Olga Semeniuk stwierdziła, że naklejki "Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi" są "opluciem katolików i chrześcijan". Śmieszne czy straszne?

Radna PiS grzmi w TVP: "Władze Warszawy rozdawały PROFANACJĘ POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO"
bCzRZrpN

Marsz Równości, który 20 lipca przeszedł ulicami Białegostoku, odbił się szerokim echem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zdjęcia i nagrania z przebiegu parady, na których widać, jak kontrmanifestanci obrażają, biją i obrzucają kamieniami maszerujących, zwróciły uwagę całego świata, wywołując gorącą dyskusję o braku tolerancji i nacjonalizmie pewnych środowisk w naszym kraju.

bCzRZrpP

W sobotnim wydaniu programu _**Studio Polska**_ w TVP Info po raz kolejno poruszono temat białostockiej parady, tym razem prosząc o komentarz goszczącą w studiu radną Warszawy z ramienia PiS. Olga Semeniuk niechętnie przyznała, że "zdarzyły się tam złe rzeczy, które nie powinny mieć miejsca", przy okazji pokazując do kamery naklejkę z symbolem Polski Walczącej i dopiskiem "Przeciw faszyzmowi".

Opluciem również można nazwać rozdawanie przez władzę Warszawy takiego oto symbolu przeciw faszyzmowi - grzmiała Semieniuk. Władze Warszawy rozdawały profanację polskiego państwa podziemnego. To się nazywa oplucie, nie opluwajcie katolików, nie opluwajcie chrześcijan.

Wypowiedź radnej PiS spotkała się z falą krytyki ze strony środowisk lewicowych, które swoje oburzenie wyraziły w licznych wpisach na Twitterze.

bCzRZrpV

To już jest choroba. Tysiące Warszawiaków oddało życie walcząc z faszyzmem. A pani radna nazywa to "opluciem"... Brak słów - skomentował poseł PO Marcin Kierwiński.

Radna nie zna historii Polski i Warszawy, obraża Powstańców i ich walkę z niemieckim faszyzmem. Mam nadzieję, że warszawski PiS przeprosi za występ tej pani i zabierze ją na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego - oburzał się prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak.

W obliczu sensacji wywołanej kontrowersyjnym stwierdzeniem, Semieniuk zdecydowała się przeprosić za swoje słowa, zaznaczając przy tym, że "narodowa symbolika nie powinna być wykorzystywana jako narzędzie ataku na Prawo i Sprawiedliwość".

Przepraszam za niefortunne sformułowania użyte przeze mnie w programie Studio Polska. W oczywisty sposób nie było moją intencją obrażenie kogokolwiek. Jednocześnie podtrzymuję, że narodowa symbolika nie powinna być wykorzystywana jako narzędzie ataku na Prawo i Sprawiedliwość - napisała Semeniuk.

bCzRZrpW

Jeżeli celem "przeprosin" miało być wywołanie kolejnej burzy, radna PiS osiągnęła zamierzony efekt, po raz kolejny wystawiając się na pośmiewisko.

Dlaczego zdaniem pani radnej hasło "Przeciw faszyzmowi" jest atakiem na Prawo i Sprawiedliwość? Czegoś nie wiemy? - zapytał publicysta Michał Szułdrzynski.

Kotwica z napisem 'przeciw faszyzmowi' już nie jest atakiem na katolików tylko na PiS. Drogie Prawo i Sprawiedliwość, czy jesteście pewni, że chcecie, żeby pani radna jeszcze coś wyjaśniała? - ironizowała Dominika Długosz z Newsweeka.

bCzRZrpX
bCzRZrpY
bCzRZrqq
KOMENTARZE
(135)
Gość
10 miesięcy temu
I śmieszne i straszne...
Gość
10 miesięcy temu
Niedouczona. Przecież to jest symbol walki z faszyzmem
Gość
10 miesięcy temu
Wstyd. Do szkoły nie chodziła, a radną została. Wyborcy obudżcie się
bCzRZrqr
gość
10 miesięcy temu
o oświadczeniu Marcinkiewicza dalej nic? za tydzień się obudzicie?
Gość
10 miesięcy temu
A jak ten symbol obraża PIS?
Najnowsze komentarze (135)
gość
10 miesięcy temu
bez komentarza ,,,,,,,ale jedna rada dla tej pani niech się prześpi z tymi obrońcami chrześcijaństwa
Gość
10 miesięcy temu
Pudel siejesz mowę nienawiści dawno powinieneś opuścić mój kraj manipulujesz z premedytacja ludzikami fe fe
Gość
10 miesięcy temu
Ameba umysłowa, do szkoły wracać!
gość
10 miesięcy temu
skąd tyle deb...
Gość
10 miesięcy temu
W koncu owczesny papiez blogoslawil faszystom ...
gość
10 miesięcy temu
mądra jak to przedstawicielka PIsu
Gość
10 miesięcy temu
Czy wy ludzie nauczycie się odróżniać faszyzm (Włochy) od nazizmu (Niemcy)? Nie, to nie to samo.
Gość
10 miesięcy temu
Zobaczycie ze za ten tekst dostanie jeszcze od PISu nagrode Wierna i mierna tak jak trzeba w tej partii
bCzRZrqj
Gość
10 miesięcy temu
Ale to o radnej, która nie wie czego symbolem jest Kotwica a walka z faszyzmem ją...obraża. To znaczy że jest za faszyzmem? Pewnie nie, tylko radna jest tak dramatycznie nie nauczona historii Polski, że ośmiesza i siebie i swoją partię. Lol! :)))
Gość
10 miesięcy temu
Te radna jedz do Bialegostoku tam sa obroncy wartosci...faszystowskich
Gość
10 miesięcy temu
To podziemne panstwo polskie nie walczylo z faszyzmem?
Gość
10 miesięcy temu
Trzeba narodowców i nacjonalistów , wykluczyć że społeczeństwa...Lada chwila będąc na spacerze z dzieckiem zostanę zaatakowana, bez powodu, za wygląd niezgodny z oczekiwaniem " nazioli" Jakich czasów doczekaliśmy że ludzie są kopanie na ulicy za zgłaszanie sprzeciwu wobec zachowań faszystowskich. PiS przymykal na nich oko bo to ich wyborcy.... i jest jak jest
gość
10 miesięcy temu
Nie wiedziałam, że wg pudla Jan Śpiewak należy do środowisk lewicowych :(
gość
10 miesięcy temu
pani radna musi się jakoś wybić a że akurat na ignorancji i głupocie ,no cóż każdy orze jak może
...
Następna strona
bCzRZrqL