Trwa ładowanie...
Przejdź na

Politycy żegnają Kornela Morawieckiego: "Niezłomny wojownik o wolną Polskę"

Podziel się

W mediach społecznościowych zmarłego polityka wspomnieli m.in. Andrzej Duda, Donald Tusk oraz ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Politycy żegnają Kornela Morawieckiego: "Niezłomny wojownik o wolną Polskę"
bCMYIECt

W poniedziałek do mediów dotarła smutna informacja o śmierci Kornela Morawieckiego. Marszałek sejmu VIII kadencji, a prywatnie ojciec premiera Mateusza Morawieckiego miał 78 lat. Lider partii Wolni i Solidarni w styczniu ujawnił, że zmaga się z rakiem trzustki.

Mimo zmagań z chorobą Morawiecki nie zrezygnował z aktywności politycznej. 27 września został odznaczony Orderem Orła Białego przez prezydenta Andrzeja Dudę. W najbliższych wyborach miał ubiegać się o stanowisko senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

bCMYIECv

W mediach społecznościowych pojawiły się już pierwsze wspomnienia zmarłego polityka. Andrzej Duda na swoim Twitterze nawiązał do jego działalności opozycyjnej w czasach PRL-u i nazwał "niezłomnym wojownikiem"

Odszedł Pan Marszałek Kornel Morawiecki. Niezłomny Wojownik o wolną, suwerenną i niepodległą Polskę. Twórca i symbol Solidarności Walczącej. Cześć Jego pamięci! RiP

Marszałek Sejmu, Stanisław Karczewski zapewnił, że Polska nie zapomni o bohaterstwie i dokonaniach Kornela Morawieckiego.

Ojczyzna straciła dzisiaj jedną z najwybitniejszych postaci kilku ostatnich dziesięcioleci. Panie Marszałku Seniorze, nie zapomnimy o Panu, o Pana bohaterstwie i bezinteresownej miłości do Polski i Polaków

bCMYIECB

Polityka wspomniał także europoseł PiS, Joachim Brudziński.

_Był i pozostanie na zawsze w moim sercu prawdziwym bohaterem. Wielka postać współczesnej historii naszego kraju._

Wyrazy współczucia za pomocą mediów społecznościowych postanowił również złożyć Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej zwrócił do premiera Mateusza Morawieckiego i jego rodziny.

Panie Premierze, proszę przyjąć serdeczne wyrazy współczucia dla Pana i całej rodziny. Będziemy pamiętać o Pańskim Ojcu i jego pracy dla naszej Ojczyzny.

Kondolencje posypały się również od polityków opozycji, m.in przewodniczącej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer oraz Roberta Biedronia.

bCMYIECC

Panie Premierze Morawiecki, proszę przyjąć ode mnie wyrazy najszczerszego współczucia i żalu z powodu śmierci Ojca. Rodzice są zwykle dla nas najważniejszymi autorytetami i darzymy ich szczególną miłością i szacunkiem, a taka strata jest bardzo bolesna - pisze na swoim Twitterze Lubnauer.

W ostatnich latach pewnie wiele nas różniło, ale to nie zmienia faktu, że za jego życiowe dokonania należy mu się wielki szacunek - zapewnił Biedroń.

Kondolencje dla premiera Morawieckiego pojawiły się również na profilu Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Wyrazy współczucia dla Premiera Mateusza Morawieckiego z powodu śmierci Ojca-Kornela Morawieckiego

bCMYIECD

Wyrazy współczucia złożyła także ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.

Ze smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci Marszałka Seniora Sejmu Kornela Morawieckiego - napisała na swoim Twitterze.

bCMYIECE

Gdy widziałem go ostatni raz, mówił, że chciałby jeszcze kilka lat pożyć. Miał wiele planów, pomysłów, marzeń. Pomyślałem, że chciałbym mieć tyle energii i marzeń co on - nie w jego wieku, ale teraz. Nie muszę pisać o kim mowa, to oczywiste. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

bCMYIECW
bCMYIEDr