Trwa ładowanie...
Przejdź na

Natalie Portman: "CIĘŁAM SIĘ!"

169
Podziel się

W wieku 14 lat. Za bardzo wczuła się w graną postać...

Natalie Portman: "CIĘŁAM SIĘ!"
bDIoiHYl

Dla Natalie Portman, która w wieku 12 lat zachwyciła dojrzałą rolą w filmie Luca Besson Leon zawodowiec szybkie dojrzewanie i praca na planie stały się powodem załamania nerwowego. I nie chodzi o uzależnienie narkotykowo-seksualno-alkoholowe, w jakie zwykle wpadają młode gwiazdy oszołomione nagłą sławą.

Portman zbyt emocjonalnie przeżyła swoją drugą po Leonie rolę w gangsterskim filmie Gorączka, gdzie zagrała rozchwianą psychicznie dziewczynę, która umiera. Za tę kreację została uhonorowana nagrodą dla najlepszej młodej aktorki dramatycznej. Cena, którą za to zapłaciła, była chyba zbyt wysoka. Przesadna identyfikacja z graną postacią popsuła jej relacje z matką.

Ponieważ zazwyczaj osobiste przeżycia wpływają na twoją grę, także praca zawodowa może poważnie wpłynąć na prywatne życie - wyznała Portman w rozmowie z Los Angeles Times. Gdy wystąpiłam w Gorączce miałam zaledwie 14 lat. Wcieliłam się w postać dziewczyny, która umiera. Jakiś czas później okropnie pokłóciłam się moją mamą. Doszło nawet do tego, że się cięłam. Myślę, że ta rola miała duży wpływ na moja psychikę. To był odosobniony przypadek. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzył. Później też zresztą nie.

bDIoiHYn

28-letnia Portman twierdzi, że właściwe oddanie charakteru granej postaci to dla niej najważniejszy cel. Po każdym filmie zamartwia się o to, czy była wiarygodna dla widza. W przyszłości chciałaby zająć się reżyserią. Na razie jednak nie ma dość odwagi, aby stanąć za kamerą:

Bardzo podoba mi się praca reżysera, ale na samą myśl paraliżują mnie różnego rodzaju obawy. Moim zdaniem jest to uczucie wspólne dla wszystkich tworzących osób. Dlatego staram się o tym nie myśleć.

Portman wielokrotnie udowodniła, że nie jest sezonowym odkryciem. Znalazła też czas, aby ukończyć psychologię na Uniwersytecie Harvarda. W jej ślady idą inne młode aktorki jak choćby Emma Watson czy Dakota Fanning.

Jak się okazuje nie każda nastoletnia gwiazdka musi skończyć jak Linsday Lohan.

bDIoiHYt
bDIoiHYO
KOMENTARZE
(169)
gość
11 lat temu
a po za tym wiele młodych gwiazd kończy jak lindsay. chociażby drew barymore, która po roli w e.t. wieku 9 lat paliła, w wieku 13 ćpała a jako 14-latka chciała popełnic samobójstwo. Lub Britney Spears, która w wieku 14 lat też nieźle balowała, ale jej matka dobrze wszystko zatuszowała. Niestety takich przypadków jest więcej, dlatego nastolatki i dzieci nie powinny sie pchac do show-biznesu, bo on tylko je zniszczy.
gość
11 lat temu
tez se pociełam ręke mam blizny i też w wieku 14 lat, mimo ze nie jestem nastoletnią gwiazdą. To się bardzo często przydarza młodym zwykłym dziewczynom i nikt z tego powodu nie płacze. Takie życie.
Tak uważam
11 lat temu
Jeśli aktorka potrzebuje identyfikacji z postacią, żeby dobrze zagrać - to znaczy, że to marna aktorka. Nie jest sztuką np. specjalnie iść na kurs strażacki, żeby wiarygodnie zagrać postać strażaka; to będzie potrafił każdy po takim kursie. Od aktora zaś wymaga się, żeby wiarygodnie zagrał strażaka, nie mając przeszkolenia w tej robocie, albo np. mordercę, wcale mordercą nie będąc itp. Czy wyobrażacie sobie takie "przesadne identyfikowanie się" Jeana Reno z postacią graną przez niego w "Leonie Zawodowcu"? Dobrze, że skończyło się jedynie na Natalii i jej sznytach...
bDIoiHYP
gość
11 lat temu
p******
Blackbiochip
11 lat temu
Nikt nie zna tego ścierwa tak dobrze jak MY
gość
11 lat temu
ale jazdy na biedna pannę
Kam-u$ka ;))
11 lat temu
"CIĘŁAM SIĘ!" ja też!! i co ?? wielkie haloo ;// ale jak taka poj.ebana gwiazdka coś zrobi to odrazu wielkie haloo ;OO omg i dobrze jej tak przynajmniej se dobrze dziewczyna zrobiła :))
godfkfj
11 lat temu
Hehe żal . A Natalie , mieszka obok mnie..! I co ? XD
go
11 lat temu
Ja terz. I nie piszą o mnie. ;)
gość
11 lat temu
nie porównujcie początków natalie i lohan - ta pierwsza zadebiutowała w poważnej roli, lohan zaś uśmiechała się w - uroczej, ale jednak zwykłej - komedii rodzinnej. to dwa całkiem różne formaty. i puentowanie, że można z 1 początku iść dwoma drogami to lekka przesada
gość
11 lat temu
prawdopodobnie było odwrotnie; na rolę przełożyła prawdziwe uczucia i nie potrafiłas sie z tego wybić; a toźle świadczy o jej rodzinie
Polok
11 lat temu
To nie choroba psychiczna to grzech próżności który prowadzi do takich scen w życiu !! niech się do roboty weźmie !!!
gość
11 lat temu
No ja też haha
bDIoiHYH
gość
11 lat temu
też się kiedyś cięłam miałam 13 lat . Zaczęło się od tego że nikt mnie nie rozumiał, tylko mój chłopak mnie rozumiał ale potem on sobie znalazł inną . Gdy zaczęłam się ciąć przynosiło mi to ulge ale po jakimś czasie staje się to nałogiem każda chwila kiedy byłam smutna sięgałam po żyletkęm ale nie polecam tego bo to naprawdę szkodzi i jeden zły ruch i można stracić zycie. Ja prawie straciłam...
...
Następna strona
bDIoiHZj