Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Polański to uciekinier!"

441
Podziel się

"Nie wolno dopuścić do tego, by dyktował sądowi, na jakich warunkach ma się odbywać rozprawa."

"Polański to uciekinier!"
bDYfCxDp

W miniony piątek prokuratura w Los Angeles zwróciła się o odrzucenie złożonego przez adwokatów Romana Polańskiego wniosku. Prawnicy reżysera, "który kobiet o wiek nie pyta", zabiegali, aby wyrok został wydany zaocznie – czyli bez obecności oskarżonego na sali rozpraw. Zastępca prokuratora okręgowego, David Walgren, konsekwentnie i stanowczo domaga się jednak od Polańskiego powrotu do Stanów Zjednoczonych i stawienia się przed wymiarem sprawiedliwości.

Pan Polański ma obowiązek stanięcia przed sądem. To uciekinier - napisał Walgren we wniosku do sędziego Petera Espinozy. Nie należy, a nawet nie wolno dopuścić do tego, by podsądny dyktował temu czy jakiemukolwiek innemu sądowi, na jakich warunkach ma się odbywać rozprawa.

W rozmowie z dziennikarzami przedstawiciel prokuratury zaapelował, aby nie traktować reżysera w wyjątkowy i uprzywilejowany sposób tylko dlatego, że jest sławny i ma znanych przyjaciół. Czy sędzia zastosuje się do próśb Walgren i potraktuje Polańskiego jak każdego innego, dowiemy się 22 stycznia. Wtedy sąd podejmie decyzję w sprawie złożonego wniosku. Jeśli przystanie na prośbę prawników, Polański będzie mógł dalej mieszkać w swojej szwajcarskiej willi.

bDYfCxDr
bDYfCxDS
KOMENTARZE
(441)
gość
11 lat temu
dobrze
gość
11 lat temu
i co kara musi byc
gość
11 lat temu
oblesny typ
bDYfCxDT
gość
11 lat temu
Dajcie mu spokój, nareszcie. Skąd ta zapiekłośc . Codziennie za łapówki uarzają spawy a was to nie oburza . Rozłos sprawy, upadek prestiżu ukarały go dość i to przez długie lata
gość
11 lat temu
FIrst
Najnowsze komentarze (441)
gość
11 lat temu
Slawni Polscy Artysci? Polanski i Basia Trzetrzelewska. Nikt Wiecej!!! Miejcie wiec troche szacuku dla slawnych Polakow i wiecej wyrozumialosci dla ich slabostek.
BARBAPAPA
11 lat temu
"Sedzia Texasu" też jest kretynem.
gośćwadera
11 lat temu
Matołki już się szykują,sensowne komentarze działają jak polecenie:''START"
BARBAPAPA
11 lat temu
Obrońców reżysera poparli bowiem prawnicy Samanthy Geimer, o gwałt na której oskarżony jest Polański. Adwokaci Geimer domagają się, aby reżyser został skazany przez sąd w Los Angeles zaocznie i to na karę, którą już odbył.
BARBAPAPA
11 lat temu
Adwokaci Romana Polańskiego, którzy starają się nie doprowadzić do ekstradycji ich klienta do USA, zyskali nowego sojusznika.
BARBAPAPA
11 lat temu
Adwokaci Geimer domagają się, aby reżyser został skazany przez sąd w Los Angeles zaocznie i to na karę, którą już odbył.
gośćwadera
11 lat temu
Samantha Geimer 10 lat temu publicznie apelowała,aby Polański mógł wrócić,wybaczyła mu i chciałaby aby dano święty spokój ,zarówno jej jak i Polańskiemu. O co zatem chodzi ujadaczom? O dożywotnie nękanie kobiety za błąd młodości? To nieludzkie!
Sędzia Teksas...
11 lat temu
winny,uciąc pedofilowi jaja,kara musi byc:)
bDYfCxDL
BARBAPAPA
11 lat temu
Jesteś kretynem.
BARBAPAPA
11 lat temu
Obrońcy Polańskiego wskazują, że odbył on już karę w całości. W 1977 r. przyznał się bowiem do nielegalnego seksu z 13-latką i odsiedział 42 dni w kalifornijskim więzieniu, przechodząc tam badania psychiatryczne. Spełnił tym samym warunki ugody z sędzią Laurencem Rittenbandem.
gość
11 lat temu
Zoologiczni antysemici odejdą w przeszłość-tak jak bałwanki-nikną,nikną i zostaje brzydka kałuża.I wtedy wreszcie będzie WIOSNA,gdy ludzi będzie się oceniać nie po ich"korzeniach"lecz po ich rzeczywistych ,wspólnych dla wszystkich ''plusach i minusach"
gość
11 lat temu
sie madrzy znalezli nikt nie wie jakby sie zachowal w tamtej sytuacji z takimi przezyciami jakich doznal ...
gość
11 lat temu
i dobrze!!!!!!!powinien isc siedziec do konca zycia!!!
Leila44
11 lat temu
Ja tam nic do niego nie mam. Po prostu przeleciał 13-letnią dziwke... :). Poza tym boski reżyser...
...
Następna strona
bDYfCxEn