Trwa ładowanie...
Przejdź na

UWAGA! Przez "soczewki Lady GaGi" MOŻNA OŚLEPNĄĆ!

681
Podziel się:

Kolejna moda, którą można przypłacić kalectwem. Radzimy przeczytać.

UWAGA! Przez "soczewki Lady GaGi" MOŻNA OŚLEPNĄĆ!
bECeJTNh

To nie pierwszy raz, kiedy takie rzeczy znajdują poklask wśród nastolatków. Okulary, dzięki którym część ludzi może normalnie widzieć, stały się ostatnio modne wśród osób, które ich nie potrzebują. Powracająca moda na wayfarery, znane lepiej jako kujonki, sprawiła, że coraz częściej nosi się je ze szkłami "zerówkami:. To samo stało się z soczewkami kontaktowymi. Tym razem nie jest to jednak nieszkodliwa moda, a poważne zagrożenie zdrowia.

Coraz więcej nastolatek wkłada sobie do oczu kolorowe szkła kontaktowe, by wyglądać modniej. I tego było jednak mało. Do Stanów Zjednoczonych z Japonii przyszła najnowsza moda na... powiększanie sobie źrenic. A to jest już bardzo niebezpieczne.

Na Zachodzie takie soczewki mogliśmy zobaczyć po raz pierwszy w teledysku Lady GaGi do singla Bad Romance. Jednak oczy piosenkarki zostały powiększone komputerowo, aby stworzyć wrażenie niewinnej twarzy małego dziecka. Coraz więcej nastolatek marzy niestety o czymś podobnym. Nie dość, że wygląda to nietypowo, to jednocześnie powiększa optycznie całe oko. Soczewki takie są o kilka milimetrów większe niż te korekcyjne. Część zabarwiona wyraźnie wystaje poza naturalną źrenicę oka. I właśnie to grozi ślepotą.

bECeJTNj

Lekarze alarmują, że akcesoria te są niezwykle niebezpieczne dla oka. Soczewki te są jak na razie są produkowane jedynie w Azji, gdzie nie muszą przechodzić żadnych testów. Jako że nie służą celom medycznym, nie muszą posiadać atestów i nie są wykonywane w właściwych do tego warunkach. Dodatkowo soczewki takie nadmiernie wysuszają oko i powodują... powstawanie rys na rogówce! W ostateczności mogą doprowadzić nawet do utraty wzroku.

Więcej na ten temat pod tym linkiem. Jeżeli ktoś, kogo znacie planuje je kupić, radzimy uważnie przeczytać: UWAGA! Soczewki a'la Lady GaGa mogą powodować... UTRATĘ WZROKU! (Jest też wideo nastolatki uczącej, jak wkładać to do oka...)

bECeJTNp
bECeJTNK
KOMENTARZE
(681)
Kika n1950
11 lat temu
fascynujace
gość
11 lat temu
o łał xd
gość
11 lat temu
ja też je noszę i wcale wzrok mi sie nie pogorszył :P
bECeJTNL
kofana . ;**
11 lat temu
Kocham Cię lady gaga !!!!!!!!!!! :*
gość
11 lat temu
Nie prawda ze pierwszą osobą zakładająca te soczewki jest Lady Gaga. Wes Borland z zespołu Limp Bizkit nosil takie soczewki juz kilka lat temu
Najnowsze komentarze (681)
Twoja stara
4 lata temu
prawda taka że żeby mieć takie oczy wystarczy wziąść pigułkę albo wciągnąć kreskę .lol
http://www.se...
6 lat temu
toms shoes singapore store
gość
8 lat temu
czy to michele phan?
ybinbfijni
9 lat temu
1xR3i8 <a href=" [url= [link=
gość
9 lat temu
gdzie sie kupuje podobne soczewki .??(tylko trochę mniejsze)
gość
10 lat temu
sama ma takie dwie pary i żyje xD polska jest żałosna ;/
woohoo
10 lat temu
Wszystko spoko Tylko że ta ''nastolatka'' ma na imię Michelle Phan i ma ponad 20 lat.
gość
10 lat temu
tęczówkę a nie źrenicę, pudlu...
bECeJTND
gość
11 lat temu
moja siostra od 4 lat nosi soczewki i gówno jej sie stało i polepszył jej sie o wiele wzrok a ja nosze okulary i cały czas mi sie pogarsza
gość
11 lat temu
ooooooooooooooooooooooooooooooo
gośćgaga
11 lat temu
oko pl gaga vhghkghhjhnukyhukrjhykthyr5iuuhtjydrhytrhytktjyt
magdanita1
11 lat temu
głupoty juz wymyslaja byle tylko cos zmienic
(L)askaaaa
11 lat temu
Weź lubię gagę ale ona robi się naprawdę tyryryry Chcę na siebie zwrócić muwagę i odróżnić się od innych gwiazd spoko rozumiem chcę być orginalna ale NIE kosztem wzroku helow czy ona ogłupiała ??
gość
11 lat temu
oO eeee.... ludzie głupieją... kto to wymyślił?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECeJTOw
bECeJTOx
bECeJTOy
bECeJTOz
bECeJTOA
bECeJTOf