Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nergal: "Czuję się nieźle. Zostałem wypuszczony"

269
Podziel się

"Dziękuję Dorotce za heroiczną postawę."

Nergal: "Czuję się nieźle. Zostałem wypuszczony"
bDfTrAbV

Dokładnie tydzień temu prof. Andrzej Hellman, szef hematologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, zapowiedział, że w ciągu tygodnia Nergal będzie mógł opuścić szpital. I tak też się stało. O wyjściu do domu Darski poinformował fanów na swojej stronie internetowej. Wspomina, jak wyglądało leczenie i dziękuje wszystkim, którzy go wspierali:

Witajcie! Chciałoby się powiedzieć: W końcu. Po blisko półrocznym pobycie w szpitalach, kilku cyklach chemioterapii, naświetlaniach i przeszczepie szpiku zostałem w stanie dobrym wypuszczony do domu. Czuje się nieźle, biorąc pod uwagę intensywność terapii. Nie był to dla mnie łatwy okres ale tak jak sobie założyłem, wyszedłem z tego z tarczą. Nigdy nie zakładałem innej opcji choć bywały ciężkie momenty... W tym miejscu musze podziękować kilku osobom, dzięki którym te ciężkie momenty były względnie znośne. Dziękuję rodzicom. Należy Wam się pomnik za miłość i cierpliwość. Dorotce, za heroiczną postawę, miłość i wsparcie. Nie mogę pominąć jej fanów, którzy dla mnie i innych chorych zrobili również gigantyczną pracę. Jesteście wielcy! Fani Behemoth na całym świecie przeszli samych siebie, organizując imprezy mające na celu uświadamianie innych czym jest białaczka. Wielkie brawa. Za profesjonalizm i wielkie serce dziękuję prawdziwym bohaterom: prof. Hellmanowi, dr Piekarskiej, dr Knopinskiej, doc Giebelowi, prof. Hołowieckiemu i wszystkim pielęgniarkom na wydz. hematologii Akademii Medycznej w Gdańsku oraz w klinice onkologii w Gliwicach. Mojemu zespołowi za przyjaźń i niekończące się wsparcie. Wszystkim przyjaciołom, którzy byli przy mnie na początku choroby i przy wyjściu ze szpitala. Lista jest zbyt długa żeby Was wszystkich wymienić, ale pamiętajcie, że macie miejsce w moim sercu na zawsze.

Jak sam zauważa, przed nim jeszcze długa droga. Co tydzień będzie musiał się stawiać na kontrole. Wierzy jednak, że już wkrótce spotka się z fanami na koncertach.

bDfTrAbX

Co prawda całe leczenie przebiegło właściwie podręcznikowo a sama operacja podawania nowego szpiku przeszła bezproblemowo, podobnie jak okres potransplantacyjny, to właśnie w ciągu najbliższych miesięcy będę musiał na siebie wyjątkowo uważać. Oczywiście będę miał dużo czasu, żeby nabrać sił, zastanowić się nad strategią i powrotem na scenę, który to moment zbliża się nieuchronnie (śmiech). Przede wszystkim jednak muszę odbudować kondycję fizyczną... poza tym mam straszny głód grania, od pół roku w końcu nie grałem na gitarze! Mam wiele do nadrobienia ale też mnóstwo motywacji i wręcz palę się do pracy. To będzie dla mnie i dla zespołu bardzo ważny rok.

bDfTrAcy
KOMENTARZE
(269)
gość
10 lat temu
ZDROWKA ADAŚ, DODA MASZ PLUSA :)
gość
10 lat temu
bedzie dobrze m/ Maciek S .
gość
10 lat temu
trzymam kciuki!
bDfTrAcz
gość
10 lat temu
w moim sercu? Cóż za religijne nawiązania. uwielbiam hipokryzję jego i tej tam Dody
gość
10 lat temu
to już pól roku minęło?
Najnowsze komentarze (269)
gość
10 lat temu
mistrzowie drugiego planu;)
gość
10 lat temu
Noo to Nergalek do roboty, ja na koncert czekam :)
gość
10 lat temu
wg niego satanizm to religia milosci, ach... jak to milo ze nawet zli z definicji satanisci potrafia zmienic sie na chwile, gdy ich spotyka cos niedobrego
nerguś777
10 lat temu
kk
nerguś777
10 lat temu
czego się boi wielki nergal , przecież kolega taki odważny
nerguś777
10 lat temu
czego się boi wielki nergal , przecież kolega taki odważny
gość
10 lat temu
w gliwicach jest INSTYTUT onkologii, a nie klinika
gość
10 lat temu
bDfTrAcr
gość
10 lat temu
Powodzenia!!!
gość
10 lat temu
nie lubie go ani dody ale zycze mu zdrowia... ale ma wielkie czolo
gość
10 lat temu
Mam nadzieję ,że nie będzie nikogo obrażał
gość
10 lat temu
szkoda tylko że za szpik pobierany przez naiwnych fanów nasi polscy pacjenci będą musieli Niemcom płacić więc tylko ci co mają kasę mają szansę
piotrek felis...
10 lat temu
jaka wielka glowao.O jak w tej bajce z dwoama myszami
gość
10 lat temu
Adas super!!!
...
Następna strona
bDfTrAcT