Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kazik: "NIE PÓJDĘ WIĘCEJ NA WYBORY!"

639
Podziel się

"Irytuje mnie to, co się dzieje z tym państwem."

Kazik: "NIE PÓJDĘ WIĘCEJ NA WYBORY!"
bDZAmCsB

Kazik Staszewski od zawsze słynął z mocnych, nierzadko zaangażowanych tekstów. Jednak jak wyznaje w wywiadzie dla Newsweeka, w odróżnieniu od niektórych artystów, nie zamierza zajmować się tematem katastrofy smoleńskiej:

- Na razie nie będzie nowego Kultu, a ja nie mam zamiaru śpiewać o tym, co teraz się dzieje w Polsce. Zupełnie mnie nie interesuje cały ten cyrk - stwierdził w rozmowie z tygodnikiem.

Staszewski wytyka też polskim artystom, że idą na łatwiznę, zajmując się w swojej twórczości polityką. Dodaje również, że katastrofa Tu 154 jedynie pogłębiła już istniejące w Polsce podziały - nie tylko w społeczeństwie, ale także wśród muzyków.

bDZAmCsD

- Nagrywanie płyt z piosenkami patriotycznymi to w ogóle jest niezły biznes. Kiedy zabraknie ci weny, wystarczy sięgnąć po kilka, nagrać i wio, album gotowy - argumentuje Kazik. Ale to, co teraz robią chłopaki, to inna bajka i nie mnie to oceniać moralnie. Polskie społeczeństwo było już podzielone na dwa obozy przed Smoleńskiem. 10 kwietnia tylko ten podział pogłębił. I to widać także w branży muzycznej. Nie podoba mi się piosenka czy też raczej motyw przewodni, który mój kolega z zespołu wybrał z Andrzejem Dziubkiem na potrzeby "filmu Mgła" - po prostu nie i już. Elektrycznych Gitar nie słyszałem, poczynań Kukiza nie obserwuję i nie mnie podsumowywać, co robi teraz Janek Pospieszalski, chłopak, którego znałem jeszcze w czasach, kiedy był nazwijmy to, niezłym świszczypałą.

- A po której stronie pan stoi?

- Powiem tak: nie sądzę, aby Tusk z Putinem zamordowali Kaczyńskiego.

Na koniec rozmowy Kazik surowo ocenia działania rządu Donalda Tuska, na którego w trzy lata temu głosował. Tym samym dołącza do znanych osób, które publicznie deklarują rozczarowanie rządami Platformy Obywatelskiej. Niedawno zrobił to Marcin Meller: "JUŻ NA WAS NIE ZAGŁOSUJĘ!"

bDZAmCsJ

- Lubię mój kraj, tu się urodziłem. Dlatego tak często irytuje mnie to, co się dzieje z tym państwem. Ale myślę tu bardziej o sprawach związanych z gospodarką, wzrostem cen, spadkiem komfortu życia. Sprawach, na które obecny rząd - na który głosowałem w 2007 roku, ale zaznaczam: przeciwko PiS - zupełnie nie zwraca uwagi. Więcej zresztą na wybory nie pójdę, nie ma takiej opcji. Nadal "nie wierzę politykom". I nigdy nie uwierzę.

bDZAmCte
KOMENTARZE
(639)
gość
10 lat temu
Niby w czym ma rację? Inflacje mamy jedną z najnizszych w europie, kryzys nadal nie wywarł na nas większego wrazenia a o podwyzce podatku o 1(!)% większośc panstw moze pomarzyc bo maja po 5-7. Dowiedz sie moze co sie dzieje w kraju zamiast pie...c od rzeczy
gość
10 lat temu
w tym kraju juz nic sie nie zmieni :( KULT KULT KULT ! !! ! ! !! !!
gość
10 lat temu
mądry człek historia...:)
bDZAmCtf
gość
10 lat temu
kocham Kazika :)
gość
10 lat temu
meller dobrze to ujął............ "Nie zrobiliście nic z aferą hazardową, a co więcej, słyszę, że "Miro" jak gdyby nigdy nic kandyduje z Waszych list do Sejmu. No to dajcie jeszcze "Rycha", "Zbycha" czy jak się ci panowie nazywają – dodaje. Za katastrofalne błędy w swojej pracy zostanę z niej wyrzucony. Wasz minister Grabarczyk za totalny bajzel na kolei dostaje w nagrodę kwiaty. Minister Klich nie ponosi odpowiedzialności za Casę (co jeszcze można zrozumieć), ale i za Smoleńsk, czego już naprawdę pojąć nie mogę. Teraz, opowiadając o zielonej wyspie, wchodzicie na moją emeryturę." BRAWO!
Najnowsze komentarze (639)
8Q57LK , [url...
9 lat temu
8Q57LK , [url= [link=
chpN8t cttpl...
9 lat temu
chpN8t <a href="
6RXSOu , [url...
9 lat temu
6RXSOu , [url= [link=
ca9eyw uovry...
9 lat temu
ca9eyw <a href="
OD LIBII DO G...
9 lat temu
OD LIBII DO GRECJI(OD JAŁOWEGO DO IDEOLOGICZNEGO) dygresyjno-panoramiczny pergzląd niektf3rych wydarzeń i spraw * * *W swym osobistym sekciarstwie Bratki-Balcerki odleciały już tak bardzo, że nie tylko że maniakalnie dyskutują z duchami (jakoby rf3wny z rf3wnym), ale i zaczynają przemawiać burżuazyjnym narzeczem w sprawach politycznych problemf3w socjalistycznej/komunistycznej rewolucji! Czyżby wariactwo sięgnęło szczytu? „Ortodoksyjni marksiści” w swej własnej ortodoksji zalegli w Libii na piaskach praworządności, technokratyzmu i humanizmu. Ale wiadomo, gdy socjaldemokraci mf3wią w jakiejś kwestii „TAK”, to dla nich jest to jak dziecinno-przekorny imperatyw – aby za wszelką cenę (na tej samej częstotliwości) potwierdzić-odpowiedzieć: „NIE” Owi „ortodoksyjni marksiści” imaginują sobie zresztą ciągle, że – w ramach „Lewicy” walczą z jakąś „Nową/Radykalną Lewicą”, podczas gdy przecież „Lewica” w ogf3le jest mylącym, zamazującym i dywersyjnym pseudonimem po prostu socjaldemokracji/socjaldemokratyzmu! Jest duchem, kadzidlaną zasłoną dymną (na gruncie marksistowskim i komunistycznym) pracującą (szczegf3lnie dzisiaj) na konto burżuazyjne No, może jest też jeszcze pojęciem/operatorem politologicznym „wyborczej” demokracji parlamentarnej (co się też akurat dobrze wiąże z instytucjonalną socjaldemokracją). W każdym razie, nawet dzieci i starcy potrafiliby trafnie zidentyfikować z jaką siłą faktycznie łączy się dziś coś takiego jak „Lewica”. Tymczasem „ortodoksyjni marksiści” tak się zachłysnęli tym duchem świętym („Lewicy”), że naćpani sami zgłaszają akces do cyrku „Lewica”, tyle że po „prawej” (ewentualnie „starej”, „skrajnej” czy „rewolucyjnej”) jego sceny stronie. Niezły pasztet! Czy na podstawach marksizmu można sobie wyobrazić tak egzotyczny oksymoron jak „rewolucyjni socjaldemokraci”? Jeżeli „ortodoksyjni
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
Podpiuje sie pod tym!
!
10 lat temu
a co takiego zrobił ten PiS, ze Lipiński tak się boi? Czy trzy lata nie wystarczą inteligentnemu bądź co bądź człowiekowi, żeby ochłonąć, przemyśleć swoje postępowanie, uruchomić myślenie? Co to znaczy że chce konkretów? Że PO znów obieca tyle, że wypunktuje czego nie zrobi, a obieca? Przewcież to już było! Przy całym moim krytycyzmie w stosunku do PiS nie jestem w stanie zrozumieć, jak może inteligentny człowiek tak bardzo dać się wkręcić, by popierać PO tylko dlatego, żeby Kacvzor nie rządził... Kiedyś Lipiński był liderem zespołu o nazwie "Brygada Kryzys". Mam wrażenie, że 3 lata temu pan Tomek przyczynił się do reaktywacji w nowym wydaniu tego zespołu! Dziś Brygada Kryzys = koalicja PO i PSL popierana przez KRYZYSOWE media, tzw. autorytety i niestety jak widzę nadal Tomka Lipińskiego...
bDZAmCsX
gość
10 lat temu
A ja głosowałem na PO tylko dlatego że PIS chciało zrobic w Polsce państwo policyjne, a samo kumplowało się z bandziorami. Żadnemu politykowi nie uwierzę już na słowo.
gość
10 lat temu
Kazik brawooo !!! już dawno stwierdziłem że nie warto zauważą nas dopiero wtedy jak nie pójdzie na wybory 100% uprawnionych
gość
10 lat temu
JA RÓWNIEŻ NIE BIORĘ UDZIAŁU W TYM CYRKU. OD PONAD 20 LAT WYSTĘPUJĄ CIĄGLE TE SAME MAŁPY TYLKO HASŁA SIĘ ZMIENIAJĄ.
gość
10 lat temu
zacytuję klasyków: to jest mój kraj bo tu się urodziłem i tu pewnie umrę ale dlaczego mam się cieszyć z tego że to jest mój kraj i wszystko jasne moi drodzy Polska została rozkradziona nie przez prawicę,lewicę czy centrum lecz przez złych polaków
Wojciech82
10 lat temu
Jak miałeś w planach głosować na PO to dobrze że nie idziesz, zawsze to jeden oszołom mniej który zachłysnął się obietnicami Tuska. Oj Kazik nie sądziłem że będę to musiał napisać o Tobie. Ty alternatywny muzyk który nigdy nie pokazywał się na salonach, nigdy nie odbierałeś nagród za swoją twórczość a tu fundujesz nam wiadomość że głosowałeś na Platformę. Szkoda chłopie ja już naprawdę się zastanawiam czy ty do końca jesteś poważny!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
10 lat temu
Wszyscy politycy to oszuści i tyle.
...
Następna strona
bDZAmCtz