Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lis wywalił Hołdysa z "Wprostu"? ZA CO?

852
Podziel się:

Odrzucił felieton, w którym muzyk porównuje Tuska do... dżdżownicy. Hołdys musiał odejść. "Nie umiem myśleć inaczej."

Lis wywalił Hołdysa z "Wprostu"? ZA CO?

Objęcie przez Tomasza Lisa fotela redaktora naczelnego tygodnika Wprost odbiło się pozytywnie na sprzedaży pisma. Jego dalszy los nie był wcześniej pewny, ale nazwisko znanego dziennikarza pomogło ściągnąć wielu nowych autorów i przyciągnąć nowych czytelników. Do grupy felietonistów dołączył również znany z ciętego języka Zbigniew Hołdys (nazwał m.in. Jarosława Kaczyńskiego "posrańcem" i "ponurym chujem")
*. Być może współpraca dwóch panów układałaby się pomyślnie, gdyby nie fakt, iż Lis *odrzucił ostatni felieton muzyka
. Hołdys poczuł się tym na tyle obrażony, że postanowił zerwać współpracę z tygodnikiem.

Właśnie zrezygnowałem z dalszego pisania felietonów do Wprost. Nie umiem myśleć inaczej, niż myślę. Lecimy dalej :) - napisał w swoim profilu na Facebooku. Pod wpisem rozpoczęła się dyskusja, w której pytano muzyka m.in. o to, czy powodem jego odejścia jest "lisia cenzura".

Nie cenzura. Całkowicie odmienne widzenie świata raczej. Ale przygoda była miła - odpowiedział Hołdys. W dalszych komentarzach argumentował: Sorki, ale to jest znacznie lepsza gazeta niż kiedyś. Gdyby była gorsza - nie napisałbym ani jednej czcionki. Jedynie mojego punktu widzenia nie podzielają i wolno im to. A mnie wtedy wolno zrezygnować. Żadne wielkie halo halo.

Poszło o tekst pod tytułem _**Piramida zwierząt**_, w którym Hołdys porównuje wicemarszałka sejmu, Stefana Niesiołowskiego do I sekretarza PZPR, Władysława Gomułki, Donalda Tuska do dżdżownicy, a posłankę Beatę Kempę do konia... Oto fragmenty odrzuconego felietonu:

Uśmiechnięta twarz i rysujące się na niej wielkie samozadowolenie. Za chwilę z ust tej twarzy wyfrunie potęga intelektualna zmieszana z głosem o barwie łudząco przypominającej głos towarzysza Gomułki. Mój marszałek mojego sejmu, profesor i więzienny bohater, wypowie o swoim oponencie politycznym niezwykle ważne, przemyślane słowa: "Pana Macierewicza powinno się zawinąć w kaftan i na sygnale zawieźć do Tworek". Potem podniesione, rozradowane czoło w oczekiwaniu na oklaski telewidowni. Tak rodzi się gwiazdor.

Nieco wcześniej, a może ciut później, mój marszałek mojego sejmu odkrył dla siebie nową zabawkę na pulpicie stołu prezydialnego: klocek lego o nazwie "mute". Jak się go naciśnie - wyłącza sprzęt nagłośnieniowy i wówczas człowieka, który przemawia do reprezentacji narodu, nie słychać. Pstrykanie w klocek stało się nową procą pana marszałka, jego nowym kapslem do pstrykania, nowym scyzorykiem, kolorową zośką, piłką do nogi i nową gumą balonówą. Jako dziecko musiał płatać niesamowite figle.

W trakcie zabawy na mównicę wychodzi poseł, który rzuca propozycję, by mój marszałek samozapakował się w kaftan dla wariatów i udał się na konsultacje do psychiatry, którym jest minister obrony narodowej, pan Klich. Wtedy marszałek nagle sinieje na twarzy i strzela powietrzem niczym sędzia inkwizycji: "TO NIEBYWAŁE CHAMSTWO!"**.**

Takiego mam marszałka.

W polskiej narodowej piramidzie zwierząt brakuje mi jednego stworka: dżdżownicy. Powinna pełzać chytrze między piórami na grzbiecie koguta i nie dać się dziobnąć. Nazywa się Donald Tusk.

Tusk nie jest mężem stanu, choć niektórzy twierdzą, że jest. Gdyby nim był zaoferowałby Polsce rozwiązanie śmiałe i przecinające gangrenę. Rzuciłby na szalę cały swój autorytet, by pogodzić ludzi i zaoferować im lepsze jutro. Nie ujadałby na otaczającą go sforę, zająłby się nami - narodem.

Zgadzacie się ze zdaniem Lisa, że takich tekstów nie powinno się publikować w prasie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(852)
gość
13 lat temu
Hehehehehehe !!!!!!! Dobre sobie !!!!!!! Ciety jezyk Holdysa ?????? Publiczna, znana osoba nazywa inna publiczna osobe posrancem i ponurym ch...m. Kiedys, za starych dobrych czasów, kiedy w szkole uczono matematyki, jezyka polskiego i dobrych manier a nie nauki o bzykanku i ekologii to takie zachowanie nazywano chamstwem i prostactwem.
gość
13 lat temu
Donek to beznadziejny k****a i cienki bolek
gość
13 lat temu
Hołdys wreszcie napisał to o czym myśli miliony polaków o chwała mu za to.hociaż nie ma matury,potrafi się wysłowić i nie boi się mówić prawdy.ą łis mi już powszednieje i staje się nudny.Hołdyś na Prezydenta.Szkoda tylko Zbyszku tej gitary którą podarowałeś Pici,bo on ten dar zmarnował.
gość
13 lat temu
Niech pisze- Dziki kraj dzicy ludzie
gość
13 lat temu
Nie zgadzamy się. Hołdys ma rację. Jego język mi się podoba. Kpi i krytykuje, ale nie obraża. Ma wyobraźnię.
Najnowsze komentarze (852)
gość
13 lat temu
holdys musisz duzo pracowac by dorownaj kaczynskiemu choc nie jestem jego fanka ale p, kaczynski jest czlowiekiem wyksztalconym i ma cos do powiedzenia a ty holdys cos ci brakuje ale kto dopuszcza taki chlam do telewizji w jakim celu
gość
13 lat temu
czy w polsce niema innych tematow tylko doda holdys milenczuk co przynosza ci ludzie polsce swiat sie smieje kto to promuje czym my sie zajmujemy upadek kultury polskiej obudzcie sie
gość
13 lat temu
holdys potrzeba ludzi do zbierania truskawek i nie dlugo do zniw tam moze sie nadajesz ludzie kultury nie osmieszajcie nas polakow takimi artystami jak holdys
gość
13 lat temu
Odnotowano wzrost sprzedaży Wprost. Bzdura. Zanim Lis objął kierownictwo na tym tygodnikiem należał do jednych z najlepszych i ludzie o różnych poglądach oraz zainteresowaniah mogli coś znależć dla siebie. Niestety od kiedy Lis zaczął zmiany wypadło szereg bardzo ciekawych tematów np. dodatek historyczny, przyrodniczy, medyczny oraz dotyczący nauki. Pojawiły się natomiast bardzo długie i przygłupawe wywiady z Jacykowem albo Maleńczukiem, którzy z pewnością nie należą do grona osób cieszących się zainteresowaniem czytelników. Ponadto zbyt dużo jest ekonomii a przecież są czysto ekonomicznie przygotowane czasopisma. Ostatnio w Almie (sklep spożywczy w Krakowie) przy kasie każdego klienta zachęcają do zakupu Wprost. Robię tam zakupy codziennie i każda zagadnieta osoba odmawia, tłumacząc się spadkiem poziomu gazety. Może dojdzie to wreszcie do właścicieli gazety Wprost i zmienią redaktora.
fan-jaj
13 lat temu
JAKA SZKODA ! ONI TAK DO SIEBIE PASUJĄ! To kogo LIS będzie miał "OD PLUCIA " ?
per-"fekt"
13 lat temu
Najlepiej niech każdy ROBI TO CO POTRAFI ! Ino, że Hołdys właściwie, NIC NIE UMIE !
gośćwy
13 lat temu
Panie Lis_ tak trzymac!!!!
gość
13 lat temu
Lis do nory
gość
13 lat temu
Hołdys napisał dobry tekst i, niestety, prawdziwy...
gość
13 lat temu
absolutnie nie
gość
13 lat temu
Lis ,musi być przewidujący ,chce być w POLITYCE, mierzy wysoko,gówniany fetor może być w przyszłości irytujący
Jagoda z Flor...
13 lat temu
Uposledzony na umysle Holdys i zalosny Lisek od dawna przestalam kupowac i czytac ten chlam Wprost
gość
13 lat temu
ale denni panowie...
gość
13 lat temu
też tak uważam,ze Hołdys jest w porządku nie owija w bawełnę, ale potrafi wytknąć to co jest złe!
...
Następna strona