Trwa ładowanie...
Przejdź na

Czesław: "W POLSCE RZĄDZI UKŁAD! Trzeba być skurwysynem!"

435
Podziel się:

"Ktoś z kimś wypił wódkę po 1989 roku i teraz jest wszystko cacy."

Czesław: "W POLSCE RZĄDZI UKŁAD! Trzeba być skurwysynem!"
bEDVfdDp

Czesław Mozil pojawił się na polskiej scenie muzycznej dość niespodziewanie. Z pochodzenia Polak, który prawie całe swoje życie spędził w Danii, zdobył sporą popularność dzięki swojej debiutanckiej płycie, która pokazała, że nawet w polskim show biznesie można jeszcze być oryginalnym. Album Debiut pokrył się podwójną platyną, jednak Mozil niespecjalnie dążył do "bywania" na branżowych imprezach. Teraz, kiedy został jurorem _**X Factor**_, wszystko może się zmienić. Chociaż sam zainteresowany zapewnia, że wcale tak nie będzie.

- Jestem sobą, i właśnie dokładnie dlatego zgodziłem się wystąpić w "X Factor" - mówi w wywiadzie z Polska The Times. Miałem na to ochotę i wiedziałem, że jeśli się nie zgodzę z obawy przed tym, co powiedzą ludzie, to właśnie dokładnie wtedy stanę się zależny od branży. Dalej robię to, co chcę, z pełną świadomością tego, co się dzieje, i konsekwencji, trzymając blisko ludzi, którzy są dla mnie ważni - moich muzyków i przyjaciół.

Jednak o samej branży muzycznej w Polsce Czesław nie ma zbyt dobrego zdania. Twierdzi, że w stacjach radiowych panuje "dziwna zmowa", a nasza rzeczywistość przesiąknięta jest dziwnymi układami z PRL-u.

bEDVfdDr

- Dlaczego ja ciągle słyszę w radiu te same trzy kapele? Nie ma, niestety, potrzeby promowania nowych zespołów, bo to, oczywiście, wiąże się z ryzykiem. W Polsce boimy się podejmować jakiekolwiek ryzyko, nie tylko w sensie artystycznym, ale także biznesowym. Jest jakaś taka dziwna zmowa.

- Układ?

- Czasami mam takie poczucie, i to mnie drażni, że ktoś z kimś wypił wódkę po 1989 roku, i teraz jest wszystko cacy. To samo dotyczy tak urzędów, jak muzyki. Często mam wrażenie, kiedy chcę coś załatwić, że mam dwie opcje - mogę albo się na maksa podlizywać, albo być totalnym skurwysynem, żeby załatwić to, co chcę.

- W Polsce określenie "układ" kojarzy się jednoznacznie z polityką. Czy w muzycznym światku też są układy?

bEDVfdDx

- Oczywiście, że są układy, tylko że nikt o nich nie mówi, żeby sobie nie strzelać w stopę.

Jesteśmy ciekawi, jak na te słowa zareaguje jego kolega z jury znany z dużej niechęci do słowa na "u".

bEDVfdDS
KOMENTARZE
(435)
gość
11 lat temu
szkoda ze nie wspomina o tym że swoja karierę w polsce zawdzięcza Kaczkowskiemu z trójki
gość
11 lat temu
Pierwsza, poza tym mam jego płytę (wybór mamy), kilka piosenek jest nawet fajnych, a jego wypowiedzi nie skomentuję, bo nie ma po co!
gość
11 lat temu
Czeslaw!!! Masz racje!!!!! Uklady...uklady....
bEDVfdDT
gość
11 lat temu
Dobrze, że już sobie wyrobił zdanie i mam nadzieję, że będzie się tego trzymał. Lżej się robi na duszy, kiedy widać i słychać myślących artystów.
gość
11 lat temu
Czesiu oby Ci nie zaszkodzili i Cie nie popsuli, nie daj sie- to Ty ich ponaprawiaj :)
Najnowsze komentarze (435)
uJ3Mvq , [url...
10 lat temu
uJ3Mvq , [url= [link=
B6KoDI faqng...
10 lat temu
B6KoDI <a href="
XTlGFt , [url...
10 lat temu
XTlGFt , [url= [link=
1cqOVo mojgl...
10 lat temu
1cqOVo <a href="
pisze:O k ! C...
10 lat temu
pisze:O k ! Czy to Adonai cię opuścił, czy może Che nawiedził? Ja piszę o biało-czerwonej i pkoilsej dumie, a tobie się kojarzy, że popierałbym duńskich nacjonalistf3w? Zastanf3w się, bo jak zwykle w lewoskręcie nic się tu rozumu nie trzyma. No i kiedy ja maskowałem poglądy :)Ale, ale, dzięki za przypomnienie, przecież zapomniałem o DF. Tamtejszy PiS rośnie w siłę z miesiąca na miesiąc. To właśnie oni latem o mało nie rozpieprzyli całego Schengen wymuszając na rządzie kontrole graniczne. W ogf3le to Dania ma najwięcej wynegocjowanych wyjątkf3w od prawa unijnego. Duńczykf3w znam wielu, przyjaźnię się i przyjmuję ich takimi jak są. Choć wyglądają na nawiedzonych, to w sferze faktf3w w d***e mają te mrzonki, ktf3re lewactwo nam wciska. Oni chętnie popisują się jacy są moderne , ale nigdy nie pozwolą, żeby to za dużo kosztowało A z tego co ty piszesz widzę, że znasz ten kraj i ludzi głf3wnie z gazety (niestety tej właśnie). I jeśli mi tu zaraz nie napiszesz kilku słf3w od siebie na temat wszechobecności duńskich flag, to uznam za pewnik, że nigdy tam nawet nie byłeś.
gość
10 lat temu
Czeeeesław ; *
gość
11 lat temu
no niestetty ale na wielka racje, ale coz nic na to nie poradzimy...
ja tej. ;)
11 lat temu
Czesław wymiata. Największe objawienie na polskiej scenie muzycznej, niestety komercjalizacja bierze górę nad wszystkimi stacjami muzycznymi, przez co wiele ludzi nie pozna jego wspaniałej muzyki. Czesio nie boi się prosto z mostu powiedzieć prawdy, a to w Polsce nie jest często spotykane. Tak trzymaj, Czesław ;)
bEDVfdDL
gość
11 lat temu
dość nagle zaistniał? WTF?! Pudel niedoinformowany
gość
11 lat temu
co my możemy, nadal za cięzkie pieniądze swoje wywody z uwielbieniem PO będzie prawił Lis, wmówiony sobie talent do rozśmieszania będzie prezentować przed nami Kamel , swoje wątpliwe walory estetyczno-aktorskie będzie się starać przekazać Cichopek...... można by tak wymieniać bez końca.
gość
11 lat temu
cały TVN zrodził się z układów, prezes były czerwony kmer jakimś cudem na komunistycznym gruncie dorobił się takiej wielkiej stacji. Układy tego psia mać czerwonego narodu
gość
11 lat temu
Czesław jest zaje*isty! ;D uwielbiam go
gość
11 lat temu
On jest przykładem kto robi karierę w Polsce. Wystarczy być cudzoziemcem, to można śpiewać byle co, a krytycy pochwalą, a ludek przyklaśnie.
gość
11 lat temu
ibisz i mucha są ok reszta to chyba jakaś pomyłka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDVfdEE
bEDVfdEF
bEDVfdEG
bEDVfdEH
bEDVfdEI
bEDVfdEn