Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Dubieniecki się CAŁKOWICIE SKOMPROMITOWAŁ! Jest niegodny zawodu!"

748
Podziel się:

Prawnicy są oburzeni słowami męża Marty Kaczyńskiej, który stwierdził, że może prowadzić kancelarię nawet "z gangsterem".

"Dubieniecki się CAŁKOWICIE SKOMPROMITOWAŁ! Jest niegodny zawodu!"
bEIEpnrF

Marcin Dubieniecki, drugi mąż Marty Kaczyńskiej, chyba nie będzie należał do ulubieńców kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Ambitny prawnik chciał już rozstawiać po kątach liderów partii, żądając dla swojej żony pierwszego miejsca na liście wyborczej w jesiennych wyborach parlamentarnych. Oczywiście zostało to oficjalnie zdementowane, a sama Marta ogłosiła na swoim blogu, że na razie do polityki jej nie ciągnie.

Teraz jego kariera w polityce staje pod coraz większym znakiem zapytania. Wspólnik Dubienieckiego, niejaki Jacek M. od 2009 roku ma postawione prokuratorskie zarzuty. Mężowi Kaczyńskiej nie przeszkadzało to jednak w zrobieniu z niego współwłaściciela w kancelarii, którą właśnie otwiera. W wywiadzie, którego udzielił tygodnikowi Polityka, przyznaje z rozbrajającą szczerością, że nic go nie obchodzi zdanie innych w tej sprawie.

_**Czy ja będę prowadził kancelarię z panem M., czy z gangsterem Słowikiem - to moja prywatna sprawa**_ - ogłosił Dubieniecki.

bEIEpnrH

Takie jego zachowanie wywołało ogromne oburzenie w środowisku prawniczym. Autorytety z tej dziedziny podkreślają, że jest to zachowanie skandaliczne, nieprofesjonalne i poważnie godzące w wiarygodność Dubienieckiego jako adwokata.

_**Ten pan całkowicie się skompromitował**_ - ocenił w TVN24 prof. Piotr Kruszyński, członek Naczelnej Rady Adwokackiej. Są zasady etyki adwokackiej i należy trzymać pewną klasę. Nie może, ktoś kto wykonuje zawód adwokata tak się wypowiadać, bo znaczy, że jest niegodny tego zawodu, że on nie dorósł do tego, żeby taki zawód zaufania publicznego wykonywać**.**

Podobnego zdania jest Okręgowa Izba Adwokacka w Gdańsku, która już wysłała do Dubienieckiego pismo w tej sprawie. Jeśli zachodzą wątpliwości, co do przestrzegania zasad etycznych przez adwokata, wszczynamy określone procedury mające na celu wyjaśnienie czy podejrzenie naruszenia zasad etyki adwokackiej jest uzasadnione. Jeśli tak, wszczynamy postępowanie - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską dziekan Rady, Jerzy Glanc.

Kara może być symboliczna, albo naprawdę dotkliwa - od upomnienia aż po utratę prawa do wykonywania zawodu.

bEIEpnrN

Wygląda na to, że tym razem powiedział o jedno zdanie za dużo. Nie wydaje się nam, aby ktokolwiek chciał teraz stanąć w jego obronie.

bEIEpnsi
KOMENTARZE
(748)
krytyk-women
11 lat temu
rzeczywiście żal
gość
11 lat temu
I kogo to obchodzi ?
gość
11 lat temu
ma rację - kto mu tego zabroni??? jego sprawa co robi. nic publice do tego
bEIEpnsj
gość
11 lat temu
i bardzo mu dobrze z a te brednie
gość
11 lat temu
Popieram w 100%
Najnowsze komentarze (748)
gość
10 lat temu
Zobaczcie jak bardzo ta starsza dziewczynka jest podobna do pani Marii Kaczyńskiej.. Czyli to prawda, że dziedziczy się co 2 pokolenie najbardziej Pani Marta jest bardzo piękną ,inteligentną i mądrą kobietą.Ma wielką klasę. Tego mogą jej pozazdrościć wszystkie kobiety.Dziewczynki również są śliczne. DZIEWCY SĄ SUPER. A MARTA MA PRAWO DO SZCZĘŚCIA. NIGDY NIE WYGLĄDALI NA DOBRANA PARĘ. W CZASIE ŻAŁOBY NIE POTRAFIŁ SIĘ ZACHOWAĆ JAK MĄŻ. CIERPIAŁA BARDZO OSAMOTNIONA - ZERO WSPARCIA. starsza córka pani Marty jest podobna do pani Marii Kaczyńskiej jak dwie krople wody
gość
10 lat temu
bardziej się skompromitowali przyjaciele, ludzie zaufani Rosji. Michnik i jego wybiórcza, TVN , Wajda, Olbrychski ten starszy popierdzający, Kutz, Bartoszewski, Mazowiecki, Wałęsa, Kwaśniewski, Miller, Oleksy....
gość
10 lat temu
nie jestem z pisu bardziej lewicowa ,ale mnie sie żyje gorzej rachunki Ida w górę ,za światło płaciłam 80 złoty teraz 198 ,jest różnica ?ja mam być z po zadowolona ,bym była chyba g****a a afery ,zamiecione pod stołem?????///a niedbanie o obywateli a ten polak ścięty w Afganistanie??????gdyby go porwali za Kaczyńskiego czy belkę ,byłby żył i z czego być zadowolonym ,z tego ze nie mogę się dostać do szpitala ,z czego ,mam sie cieszyć ze dzieci musiały emigrować ,i tam układać sobie życie ,sa tam obywatelami drugiej kategorii a maja lepiej ,a w Polsce kto z normalnych ludzi zostanie adwokatem?nikt i my mamy sie z tego cieszyć?ktoś tu ma nas za wariatów ,w Polsce maja sie dobrze armie urzędników i oni sobie chwalą ,moja znajoma niedawno została urzędnikiem i wprost powiedziała ze tam rodzice wprowadzają dzieci i normalni ludzie nie maja szans i ja mam sie cieszyć ,a jeszcze dodać ze tak się nie ciesz bo i ciebie spotka los zastraszonego Mellera ,zrobili z niego błazna ,facet myślał ze jest taki sprytny i salonowiec ,powiedział w przypływie szczerości parę słów prawdy i goście mu zrobiły jazdę pokazali czym jest i co bidok zrobił poddał sie i debila z siebie zrobił ,bo zrozumiał ze prace ma dzięki układowi ,tatuś go ustawił ,tatuś nie żyje to on jest nikim można dzisiaj z niego już zrobić ścierwo az zal było patrzeć ,a ile takich jest co dobra robota dzięki układa zdobyli i ci będzie jak wpływowi rodzice umrą ,klapa takich płaczów będzie dużo ,bo on zrozumiał jedno jest nikim ,sam nie jest w stanie załatwić sobie pracy i tyle ,,wiec nie wyśmiewaj innych ludzi którzy maja inne zdanie ,bo nie wiadomo czy ja czy ty lepiej sobie radzimy w życiu,,,a co do polityków jeden ceni drugi nie ,w po jest d***l Niesiołowski krętaczka Pitera sama ma cos z tym mieszkaniem ,u siebie nie widzi a u innych chce szuka i jedyne co znalazła do dorsza za 8 zł ,a afery mira i zbycha jakoś nie ,,a zadłużanie państwa polskiego ,pytam się kto to będzie spłacał?pewno zwykli ludzie
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
bEIEpnsb
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEIEpnsU
bEIEpnsV
bEIEpnsW
bEIEpnsX
bEIEpnsY
bEIEpnsD