Trwa ładowanie...
Przejdź na

Minister kultury staje po stronie Wojewódzkiego!

475
Podziel się

"Jestem rasistą" - wyjaśnia sam zainteresowany... Kto ma rację?

Minister kultury staje po stronie Wojewódzkiego!
bDeHqgBh

Bogdan Zdrojewski, minister kultury, najwyraźniej nie ma nic przeciwko "artystycznej prowokacji" Wojewódzkiego na antenie radia Eska, gdyż odmówił interwencji w sprawie odsunięcia go od organizowania obchodów prezydencji w UE. Zdaniem polityka spełnienie żądań komitetu praw Afrykanów (zobacz: "Wojewódzki nie powinien być twarzą polskiej prezydencji") byłoby "naruszeniem podstawowych zasad", zaś samego Kubę minister zaliczył do osób "niezwykle otwartych, niezwykle życzliwych, szanujących wrażliwość innych".

Jeśli mogę, unikam tego typu ocen, ponieważ niestosowne byłoby wchodzenie w kompetencje innych osób czy instytucji – powiedział minister, który uważa, że w sprawie Wojewódzkiego najważniejszy jest kontekst wypowiedzi. Ważne jest, jakiego typu jest to audycja, jakim językiem się posługuje, w jakim charakterze występują tam osoby prowadzące i jakie mają intencje.

bDeHqgBj

Kuba wyraźnie się przejął, gdyż udzielił aż dwóch wywiadów, w których tłumaczy się z "dzwonienia do Murzyna" i żartów z Ku-Klux Klanu. Wojewódzki twierdzi, że podobnie jak wtykanie polskiej flagi w psią kupę, tak rasistowskie porównania były prowokacją.

_**Tak, jestem rasistą**_ – wyjaśnia w wywiadzie dla Newsweeka. Nie dopuszczam do siebie czarnych myśli. Nawet tych o głupocie wszechrzeczy. Nasza audycja ma charakter bardziej absurdalnego słuchowiska niż dziennikarskiej publicystyki. Sprawy, idee, ludzi, wydarzenia sprowadzamy do absurdu. Stosujemy zabiegi charakterystyczne dla teatru absurdu. W ten sposób wywlekamy na wierzch polskie wady przypudrowane poprawnością polityczną.

Wojewódzki broni się także na łamach Gazety Wyborczej:

Dbajmy o proporcje między znaczeniem żartu, nawet kiepskiego, a stawianiem zarzutów o najwyższym stopniu haniebności. Chętnie popolemizuję z przeciwnikami mojej estetyki śmiechu, ale jestem bezradny wobec nazywania mnie rasistą lub ksenofobem.

bDeHqgBp

Rzeczywiście, trudno mu zarzucić akurat to. Ale z drugiej strony przyznacie, że obrażony przez niego "Murzyn" (nota bene - Hindus) miał prawo czuć się urażony. Najwyraźniej tym razem prowokacja okazała się zbyt artystyczna.

bDeHqgBK
KOMENTARZE
(475)
gość
9 lat temu
nie wyrazam zgody na to aby Pan Kuba Wojewodzki reprezentowal mnie otwierajac prezydencje .Pytam czy w naszym kraju niema innych osob do tej roboty
gość
9 lat temu
Potok słów to nie inteligencja. W waszym przypadku to rasizm, nietolerancja i kretynizm. Godne pożałowania!
gość
9 lat temu
Już niżej upaść nie można chyba!!!
bDeHqgBL
gość
9 lat temu
KUBA! GENIUSZ!
icek mysiadlo
9 lat temu
wykopac ta nadeta miernote, robi co chce, bluzga wulgarne slowa publicznie i sie go trzyma, bo popiera jedynie sluszna linie
Najnowsze komentarze (475)
gość
9 lat temu
na stronie ze smiesznymi tekstami czytalam juz polroku temu : "Tak, jestem rasistą . Nie dopuszczam do siebie czarnych myśli.
gość
9 lat temu
A ja też go lowciam ;)
gość
9 lat temu
Przykro, ale widać jaki mamy elektorat PEŁO !!!!!
StefanB
9 lat temu
Marny to żart, jeśli autor musi słuchaczom objaśniać kiedy się śmiać i z kogo. A "riposta" Wojewódzkiego jest chybiona. Uwikłał się przez swoje zarozumialstwo w kłopotliwą sytuację i próbuje się wyłgać tanim kosztem. minister Zdrojewski schował głowę w piasek. A na "balangę" psie kupy i polskie flagi przyggotowane?
gość
9 lat temu
Owszem, np. Twoim. I "opóźnieniu" a nie "zapóżnieniu". Albo chodziło CI o "wypróżnienie", u innych to oddawanie ekskrementu, u Ciebie- sposób w jaki wydobywasz z siebie dźwięk razem z mądrościami.
gość
9 lat temu
Przecież to mała szczwana gnida kt5óra zanim obrazi to przekalkuluje co z tego będzie miała i ile najgorszą tragedią jest to że młodzi to to oglądają i słuchają ale jak nie ma alternatywy to są nie jako zmuszeni słuchać seksistowskich bana-luków i kpin z patriotyzmu i uczuć -on ich po prostu nie posiada
gość
9 lat temu
Ten koleś ma straszne spojrzenie. Jak Hitler!
miloscmezczyz...
9 lat temu
Książka MIŁOŚĆ MĘŻCZYZNY wydawnictwa EUFORIA zupełnie obaliła tezę o tym że kobieta może być nieatrakcyjną dla mężczyzny. Panie które przeczytały ten poradnik i stosują się do rad w nim opisanych, robią prawdziwą furorę wśród mężczyzn .Osoby z otoczenia przecierają oczy z niedowierzaniem Ta publikacja okazała się rewolucyjną . ,.,
bDeHqgBD
gość
9 lat temu
I ja rozumiem wojewodzkkiego
gość
9 lat temu
Wojewódzki to beznadziejny chamowaty ramol.
gość
9 lat temu
ale na tego kretyna sramy a ja szanujemy :)
gość
9 lat temu
bo on ssie penisy
gość
9 lat temu
stary jakub nie staje mu
gość
9 lat temu
Ten POdstarzały lowelas na prochach to zwykła prostytutka medialna
...
Następna strona
bDeHqgCf