"Bunt przeciw ACTA powstał na kłamstwie!"

1846
Podziel się

"Polski Clapton" nadal w formie. "To głupi i nieprawdziwy slogan! Kłamliwy!"

"Bunt przeciw ACTA powstał na kłamstwie!"

Zbigniew Hołdys, który sądzi, że "gdyby nie piractwo, już dawno byłby Erikiem Claptonem", nadal z zacięciem broni porozumienia ACTA. Krąży już wprawdzie żart, że on jedyny wygrał z piratami, bo jego płyt nikt nie chce ściągać nawet za darmo, ale muzyk się nie poddaje. Twierdzi, że cały spontaniczny internetowy (i nie tylko) bunt młodych ludzi jest zakłamany. Zgadzacie się z nim?

- Przecież dzisiejsze protesty przeciwko ACTA zaczęły się od bardzo prostego komunikatu: "Chcą nam zabrać Facebooka!". Nie wiem, czy autor hasła zrobił to spontanicznie, czy cynicznie, żeby podpuścić przyjaciół, tyle że przez ten głupi nieprawdziwy slogan nieoczekiwanie w Polsce mogło dojść do rozlewu krwi - oskarża Hołdys.

- Nie przypominam sobie tego hasła - zauważa dziennikarz.

- Tak było. Zaraz potem pojawiły się dziesiątki innych haseł, już z ACTA w treści, ale początek był prozaiczny i kłamliwy.

- Chce pan powiedzieć, że bunt przeciwko ACTA powstał na kłamstwie?

- Na haśle, które zawierało nieprawdę.

- Mam przekonanie, że ludzie protestują nie dlatego, że boją się "zabrania im Facebooka", ale dlatego, że nie godzą się na kontrolowanie Internetu, inwigilację i na organicznie ich wolności w sieci.

- No to boją się fatamorgany. ACTA nie mówi ani słowem o inwigilacji i ograniczaniu wolności w sieci.

- Internauci zarzucają panu hipokryzję, bo występując przeciwko piractwu i podróbkom, kilka lat temu sam pan używał pirackiego oprogramowania do tworzenia gazety, co wykryła w pańskiej firmie Business Software Aliance, organizacja zajmująca się zwalczaniem piractwa.

- Przyjmuję to z pokorą. Dwanaście lat temu w mojej malutkiej redakcji undergroundowej gazety zrobiono nalot i wykryto różne programy, na które nie było licencji. Wiedza o tym była wówczas na niskim poziomie, królowała powszechna nonszalancja - tłumaczy się.

- A nie ma pan wrażenia, że broniąc ACTA dostrzega pan tylko jedną stronę medalu? Walka z piractwem i podróbkami to jedno, ale czymś innym jest ograniczeniem wolności w Internecie. To tak jakby był pan za budową elektrowni atomowej nie dostrzegając zagrożeń, jakie mogą płynąć z jej powstania. Nie uważa pan, że ryzyko ratyfikacji ACTA jest zbyt duże?

- Ale ratyfikując ACTA Polska niczym nie ryzykuje. Gdyby ryzykowała utratą wolności słowa, to bym stał na czele własnego pochodu pod Belweder.

Wybralibyście się w pochodzie Hołdysa pod Belweder? Wydaje się, że liczba osób, które poszłyby za nim w ogień, odrobinę ostatnio zmalała. Przypomnijmy, że Hołdys, nie nadążając z usuwaniem krytycznych wpisów pod swoim adresem, usunął swój profil na Facebooku.

KOMENTARZE
(1846)
gość
8 lat temu
Niech Pan Hołdys się już nie pogrąża...
gość
8 lat temu
oj dziadek nie pogrążaj sie juz bardziej
gość
8 lat temu
ciekawe że na facebook'u taki mądry nie był i się aż usunąć musiał
gość
8 lat temu
temu pijakowi juz dziekujemy
wv
8 lat temu
nawt ciebie nikt nie chce komentowac nawet nie jstes wart spluniecia wielblada!!!!!
Najnowsze komentarze (1846)
gość
7 lat temu
niech ten jełop lepiej już nic niemowi, ten klakier zaiksu - nigdy nie kupie jego plyty ani nie pojde na koncert - powinni wszyscy tak zrobic
gość
8 lat temu
ciekawe kto baranie sciaga twoja muze, nawet nie ma mp3 z twoimi dennymi kawalkami, na Pana trzeba miec wygląd i pieniądze
gość
8 lat temu
"zbigniew Hołdys, który sądzi, że "gdyby nie piractwo, już dawno byłby Erikiem Claptonem " HAHAHAHAH gdyby nie piractwo to pana Hołdysa nikt by nie znal i nie sluchal :P
fefer
8 lat temu
myślałem że jesteś kimś ale erykiem"" Erikiem Claptonem""SCHIZOFREMIA LECZ SIĘ...
gość
8 lat temu
czy on sie przebral za gornika na ostatnim zdjeciu?
gość
8 lat temu
witam pewnie ze tak a kto tam sciaga jego wypociny dajcie spokoj chce sie wkrecic zaistniec zeby kogos wykrecic jak swoich kolegow co dopiero przeczytalem niech sie wezmie za robote a kapelusz zamieni na kask heehhehe jak go widze .....mam .......... niech spada i tyle do talibow tam takich nawiedzonych potrzebuja....pozdrawiam
gość
8 lat temu
Porównanie Hołdysa z Claptonem, ja 56 lat bez trudu wymienię z dziesięć ogólnoświatowych przebojów Claptona. Natomiast pomimo kilku minut zastanawiania się nie potrafię przypomnieć sobie choćby jednej melodii pana Hołdysa (ani melodii ani tytułu), ale dobrego samopoczucia gratuluję!
gość
8 lat temu
boooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo nie c****l o czym mowi!!!!!!
gość
8 lat temu
Chyba wiemy lepiej za co walczymy . Nie pogrążaj się już dziadek .
gość
8 lat temu
p***y k****a! Ma ludzi za idiotów...
gość
8 lat temu
hołdys s***o zamilcz na wieki wiekow i p*****l sie !!!!!:P
yHaZpE , [url...
8 lat temu
yHaZpE , [url= [link=
nawszystkimin...
8 lat temu
Moja babcia Ci pożyczy druty i nauczy dziargać skarpetki. Jak sama twierdzi to twoje miejsce.
l4cG9a <a hr...
8 lat temu
l4cG9a <a href="
...
Następna strona