Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Sponsoring TO JEST PO PROSTU PRACA"

1802
Podziel się:

"Podział na kobiety uczciwe i dziwki do mnie nie przemawia." Czyli Kazimiera Szczuka szczerze o sobie i sponsoringu.

"Sponsoring TO JEST PO PROSTU PRACA"
bEDDnlcl

Wchodzący na ekrany kin film Sponsoring Małgorzaty Szumowskiej to okazja do porozmawiania na kontrowersyjny temat w pasmach śniadaniowych. Czy sponsoring naprawdę jest powszechnym zjawiskiem? Sądzimy, że trochę przecenianym i podkręcanym celowo lub nie przez udające, że go surowo oceniają telewizje czy tygodniki opinii. A tak naprawdę szukające pretekstu, by puścić do kiosków okładkę z młodym gołym tyłkiem. Prostytucja zawsze była, zawsze będzie, i tyle. Opakowywanie jej w mniej przykre słowo i omawianie w telewizjach i tzw. poważnych gazetach wysokości miesięcznych stawek nie służy naszym zdaniem walce z nim. Ale to szczegół. Nie o tym ten tekst.

Chodzi o konkretny program, po którego emisji napisało do nas wiele osób z prośbą o reakcję. Była to "rozmowa" Kazimiery Szczuki z katolickim publicystą Tomaszem Terlikowskim w Pytaniu na śniadanie. Świetna para do konstruktywanej dyskusji, prawda?

Otóż wyjaśnijmy, choć większość z Was na pewno doskonale to widzi - nasze telewizje, publiczne i prywatne, działają w taki sam sposób: Pojawia się jakikolwiek kontrowersyjny temat, trzeba odbyć o nim płytką, wyrazistą "debatę". Zaprośmy więc ultraliberalną Szczukę i ultrakatolickiego Terlikowskiego i poudawajmy, że zadajemy im poważne pytania.

bEDDnlcn

Co z tego wynika? Jakby to ująć delikatnie... Trzeba się naprawdę postarać, żeby wypaść słabo przy Terlikowskim. To gość, który wjeżdża do studia, zbiera się przez chwilę w sobie i w pierwszym monologu grozi ci piekłem. Co więc robi Szczuka? Mówi cokolwiek, żeby wkurzyć Terlikowskiego, bo wie, że dzięki temu wypadnie na nowoczesną. No bo jeżeli on ją potępia, to ona musi być nowoczesna i europejska. Reszta jest absolutnie nieważna. (Przy okazji gratulujemy wszystkim śniadaniowym i popołudniowym autorytetom ich błyskotliwych zwycięstw nad Terlikowskim.)

Co więc mówi Szczuka, skoro ma z nim wygrać debatę w temacie "sponsoring"? Zaczyna oczywiście bronić studentek uprawiających seks za pieniądze. Tłumaczy, że robią to, bo nie mają wyboru i że dzięki temu mogą skończyć studia. A w ogóle to rozdział na dziwki i nie-dziwki jest staroświecki... No błagamy, oceńcie ten tekst:

- Kim jest współczesna prostytutka?

- Są to dziewczyny, które nie mają pieniędzy. Mężczyźni mają pieniądze, dziewczyny nie. One chcą studiować, traktują to poważnie. Tu nie chodzi o klepanie biedy tylko o regularne przetrwanie po prostu. W ogóle ten podział na kobiety uczciwe i dziwki do mnie nie przemawia. Kompletnie! Chyba tak zawsze miałam. To jest po prostu praca dla nich i tam jest w tym filmie pokazany świat takiego powiedziałabym wszechstronnego prostytuowanie się wszystkich. Tak wygląda świat.

bEDDnlct

- One muszą przetrwać! - przerywała dalej rozmówcy.

Szczuka, jak większość celebrytów umie ładnie mówić i argumentować. No ale co te słowa oznaczają w praktyce?

Szczuka skrzywiła się też słysząc z ust katolika słowo "dziwkarz" ("Oj, to takie staroświeckie słowo..." - wtrąciła zniesmaczona). I tłumaczyła dalej:

- Jedna z nich mówi, że gdyby miała dorabiać jako kelnerka, to nie byłaby w stanie zdać dobrze egzaminów. Bo to jest na noce, ja mam tyle i tyle czasu, a tu po prostu jest szybko i... - urwała.

bEDDnlcu

- Ale ja nie chcę, żeby pan mówił o jakiejś dziewczynie, że jest upadła, bo nie ma pieniędzy! - oburzała się dalej. (Gwoli sprawiedliwości - Terlikowski nie użył w ogóle takiego sformułowania, użyła go sama Szczuka.)

- Nie dlatego, że nie ma pieniędzy, tylko dlatego, że się prostytuuje.

- To co, ma zostać szwaczką?! - pytała wyraźnie nie rozumiejąc.

Nie chodzi o to, żeby komentować teraz złośliwie Szczukę i jej "podział na dziwki i nie-dziwki". Jej prywatne życie akurat naprawdę nikogo nie interesuje. Wszyscy uprawiają seks - ciekawsi ludzie niech to robią za darmo, mniej ciekawi - za pieniądze. Ok. Ale po co bronić w publicznej telewizji, przy śniadaniu uprawiania seksu za pieniądze jako metody zarabiania na studia? Nawet jeżeli jest to popularne, jest to mimo wszystko jakaś tam patologia. Po co to reklamować i po co tego bronić? Po co w ogóle podpowiadać dziewczynom, że istnieje taka droga?

bEDDnlcv

Nie chodzi tu o film. Film jest jakąś zamkniętą całością, pokazuje pewien obraz świata, może być bolesny, niewygodny, dawać do myślenia, prowokować - pewnie, jak najbardziej. Sami go pewnie obejrzymy. Ale co to za publicystyka - zaprosić ultrakatolika Terlikowskiego i Szczukę, niech się pokłócą na wizji i uzgodnią, czy i kiedy wolno dawać dupy za kasę. Taką mamy dzisiaj telewizję.

bEDDnlcO
KOMENTARZE
(1802)
gość
10 lat temu
"CHCEMY WASZEGO DOBRA - POWIEDZIAL RZAD, A LUDZIE SIE PRZESTRASZYLI I ZACZELI CHOWAC SWOJE DOBRA W BEZPIECZNYCH MIEJSCACH"
gość
10 lat temu
Szczerze nie rozumiem tego zjawiska... po co studiować jak się nie ma za co. Niby są stypendia ale to marne pieniądze i dużo z tym biurokratycznego zachodu. POza tym studia teraz nic nie dają, Człowiek męczy sę 5-6 lat po czym staje kompletnie nieprzygotowany do prawdziwego życia bez taryfy ulgowej.
gość
10 lat temu
Kazia ty o wszystkim wiesz.Pewnie masz gruntowne wyksztalcenie.
bEDDnlcP
gość
10 lat temu
Szczuka niech nie wali tych glupot w Tv sniadaniowej,bo daje zly przyklad.Sama niech daje za kase i cicho siedzi.
gość
10 lat temu
a to ona już nie jest feministką?
Najnowsze komentarze (1802)
eriss
3 lata temu
Co ma wspólnego bycie ciekawym człowiekiem i uprawianie seksu za pieniądze lub za darmo. Was całkiem powaliło na ten pusty łeb.
Legnica_zwyżk...
4 lata temu
Jeżeli pragniesz wynająć podnośnik osobowy, zachwalam odwiedzać stronę www:Szukamy biegłych pracobiorców
Gość
6 lat temu
A feminizm to po prostu idiotyzm.
gość
7 lat temu
Dwoje zupełnych oszołomów.
gość
7 lat temu
to teraz mężczyzno zastanów się i sprawdź (!!!!) kilka razy gdzie i jak pracowała twoja narzeczona... żebyś się z PROSTYTUTKĄ nie pokazywał na mieście..
gość
7 lat temu
dawno nie widziałam az tak subiektywnego artykułu xd
gość
7 lat temu
z******ty tekst. powaga!
http://www.te...
8 lat temu
Fantastic article - Thank you very much replica watches
bEDDnlcH
violetta -poz...
9 lat temu
kazimera szczuka nie dosc ze obrzydliwa baba to do tego g****a 2 w jednym ,zryty łeb normalnie ....nawet kobiety jej nie lubia ...poprostu powinna zrozumiec ze kazdy normalny człowiek ma jej dosc ....
gość
9 lat temu
Szczuka glonojad :-))))
anti dred
10 lat temu
Gruba feministka, bije mnie bez przerwy Nos mam już złamany, i wybite zęby Gruba feministka, krzyczy do mnie stale: Seksistowska ś****o, rób to co ci każe!
gość
10 lat temu
pudelek - główny moralizator tego kraju. zastanów się, kto ci powiedział, że prostytucja jest patologią. ksiądz na religii w 1991, prawda...?
gość
10 lat temu
No Pudelku, to już można nazwać profesjonalnym artykułem! Cieszy mnie, ze nie ma tu epitetów, wyśmiewania, zwłaszcza na tle nazwiska, a także stronniczych poglądów. Czujesz misję dziennikarską?
gość
10 lat temu
Dają d**y za kasę bo chcą kupić za to ciuchy i perfumy,tym się dowartościować ku... jedne! Niestety w naszym kraju marne te ubrania,mały wybór.Szczuka jest okropnie brzydka i wygląda staromodnie.Jeśli na zakupy to do Londynu,Paryża ,Włoch i USA rabaty i wysoka jakość ubrań
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDDnldA
bEDDnldB
bEDDnldC
bEDDnldD
bEDDnldE
bEDDnldj