Trwa ładowanie...
Przejdź na

Raczek: "Producenci mają w sobie POGARDĘ DLA WIDZA!"

750
Podziel się:

"Często myślą, że wszyscy jesteśmy idiotami. Trzeba reagować bardzo ostro" - odpowiada Raczek. Co z pozwem o miliony?

Raczek: "Producenci mają w sobie POGARDĘ DLA WIDZA!"

Ostatni wysyp marnych jakościowo filmów w polskich kinach sprawił, że nawet cierpliwi dotąd dziennikarze i widzowie się zbuntowali. Ciacho, Weekend, Wyjazd integracyjny, Sztos 2 czy w końcu Kac Wawa to już za dużo do strawienia dla kogokolwiek (przypomnijmy ich straszne zwiastuny: Wybieramy NAJGORSZĄ polską komedię Porównajcie!)
*. Sytuacja stała się tak napięta, że reżyser ostatniej produkcji postanowił... pozwać krytyka filmowego, *Tomasza Raczka.
Chce, żeby zapłącił mu on miliony za bilety, których nie kupili szanujący swój czas widzowie. To sytuacja chyba bez precedensu na świecie.

Zaczęło się od krytyki na profilu w serwisie społecznościowym (zobacz: Raczek: "Kac Wawa ZABIJA SZACUNEK DO AKTORÓW!"). Następnie dziennikarz wybrał się do studia Pytania na śniadanie, gdzie spokojnie zmiażdżył zdenerwowanego scenarzystę filmu, kończąc chyba jego karierę (obejrzyj: "Kac Wawa jest PRYMITYWNY! Aktorzy DEGENERUJĄ TALENT"). Raczek udał się również do studia Dzień Dobry TVN, w którym nie przebierał w słowach w krytyce filmu.

Kac WAWA jest filmem dla nikogo, bo jak się okazuje w kinach są pustki. Wbrew pozorom nie jest tak, że my jesteśmy tacy inteligentni, a wszyscy dookoła są idiotami, co często myślą twórcy. Producenci mają w sobie pogardę dla widza, myślą: "To my sobie zarobimy na tych idiotach." To nieuczciwa gra z widzem, dlatego trzeba reagować bardzo ostro.

Producent, Jacek Samojłowicz, zapowiedział pozwanie dziennikarza. Domaga się od niego pieniędzy, które ponoć stracił przez jego krytyczne uwagi.

Mój film to nie "Katyń". Człowiek ma pójść do kina, żeby się zrelaksować, a nie zastanawiać nad jego treścią – broni się w rozmowie z Na temat. Skoro film jest nazwany "rakiem polskiego kina", to dlaczego krytyk poświęca mu aż tyle uwagi? Tomasz Raczek przekroczył swoje kompetencje obrażając twórców Kac WAWA. Produkuję za własne pieniądze, więc będę robił to co mi się podoba.

Moja krytyka filmu Kac WAWA ma charakter profesjonalny, nie osobisty, choć pojawiła się nie w mediach lecz na moim profilu na Facebooku – odpowiada mu Raczek. Nic tajemniczego za nią się nie kryje poza moją niechęcią do utworów podłego gatunku. Nie nawoływałem do bojkotu filmu, tylko odradzałem wybranie się nań do kina. Doradzanie należy przecież do zadań krytyka, pełniącego swoją rolę przewodnika wobec widzów, którzy mu ufają i szanują jego opinie.

Gratulujemy Borysowi Szycowi, że firmuje swoją twarzą kolejne takie dzieło, pozując uśmiechnięty z reżyserem pozywającym krytyka. Wybierzecie się na kolejny film z jego udziałem?

Dla przypomnienia - zwiastun Kac Wawa oraz "debata" Raczka z bardzo zdenerwowanym scenarzystą:

KOMENTARZE
(750)
gość
10 lat temu
Ludzie, kto zaprosił tego człowieka (mowa o Czai) do studia. Ja na miejscu Raczka nie przyjęłabym zaproszenia, bo dyskusja z idiotą byłaby poniżej mojej godności. Oto mamy inteligentnego, wykształconego faceta z klasą i rozpaczliwego kretyna, który nawet po polsku nie potrafi się wypowiedzieć a bierze się za scenariusze. Żenada!!!!
gość
10 lat temu
PANIE TOMKU BRAWO - OGLĄDAM PANA PROGRAMY OD KIEDY PAN ZACZĄŁ WYSTĘPOWAĆ W TV - ZAWSZE BYŁ PAN KONKRETNY I RZECZOWY W SWOICH WYPOWIEDZIACH I SPORACH. PRODUCENCI I RZĄDZĄCY RP MAJĄ NAS ZA IDIOTÓW I TU PAN SŁUSZNIE ICH OCENIŁ. WYPRODUKOWAŁ TAKI KTOŚ GNIOTA I KAŻE WSZYSTKIM KUPOWAĆ I JEŚĆ I MÓWIĆ, ŻE JEST SMACZNY.KAŻDEN CHCE SIĘ SZYBKO DOROBIĆ.
gość
10 lat temu
Panie Tomku Pana recenzja była składna i rzeczowa a ten pan scenarzysta to nie dość, że trudny do zrozumienia to jeszcze miałam wrażenie, że miał ochote tylko Pana pobić.. brak mu było argumentów
Królowa Śnieg...
10 lat temu
No i focha z przytupem pan producent walnął.Pozywać?Raczka? Heeehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe.... dobre;-)Raczek dzięki temu jest jeszcze bardziej popularny i lubiany, a pan producent to obrażona baletnica;-)
gość
10 lat temu
Krytyk jest od tego aby być przewodnikiem po produkcjach filmowych, które sie ukazują. Cenię sobie opinie p. Raczka. Mogę sie zgadzać z jego zdaniem lub nie - ale karać za to, że mówi prawdę o gniocie ?!!
Najnowsze komentarze (750)
gość
10 lat temu
Mnie strasznie zmęczył ten fim. Żenujące teksty. Język rynsztokowy. To należy propagować
gość
10 lat temu
a ten scenarzysta to jakis nie dorobiony facet nawet wypowiedzieć sie n iepotrafił zachowywał sie jak jak chamisko
gość
10 lat temu
o co chodzi jak nie pójda ludziska na takie gówno to więcej nie będzie takich produkcji
gość
10 lat temu
raczek che udowadnic że nie ma racji tylko ten kto kupe kasy.
gość
10 lat temu
a jaki móglby byc ten film jak scenarzysta nie umie się dobrze wypowiedziec to jakis rynsztok
gość
10 lat temu
juz z zestawu aktorow to na taki film do kina nie pojde
gość
10 lat temu
zanim raczek wydal opinie to na film prawie nikt nie poszedl teraz odwrotnie pojdą z ciekawości |Raczek i m widząw na goni do kin a nie ponios a stratyz tytulu opini raczka
gość
10 lat temu
jak im zaplacili do brze to grali a szyc nadjaje sie tylko do takich filmów.
gość
10 lat temu
Dokładnie ma gościu racje
gość
10 lat temu
tak to film do 3D
gość
10 lat temu
to teraz dopiero chcę ten film zobaczyć to nieetycznie tak krytykować
gość
10 lat temu
M to jest to - RACZEK czyi Rak Broń prawdziwego tytułu!!! Dwa Dni z Życia Rozpusty - To oryginalny tytuł!broń aktorow i artystów!Ten mi sie kojarzy z wklej na kac wawa 1 bez oglądania filmu!skopiuj i wklej broń sprawiedliwości youtube.com/watch?v=8vunI9mCaH­­8 www.youtube.com/watch?v=8vunI9mCaH­­8 thx 4 reply
gość
10 lat temu
Nie damy Tomka zaszczuć przez jakiegoś pseudo reżyserka! Polska nie chce takich filmów! My nie jesteśmy idiotami!
gość
10 lat temu
Raczek ma racje na 100 procent!!brawo ze to powiedzial!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie