Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Facet z GUMOWYM SIURKIEM - FUJ!"

3376
Podziel się

"Nie koleguję się z innowiercami, to niebezpieczne duchowo." Przeczytaj nieopublikowany wywiad z Cejrowskim.

"Facet z GUMOWYM SIURKIEM - FUJ!"
bCIlJNVN

Wojciech Cejrowski został niedawno bohaterem okładki Newsweeka. Jego długa rozmowa z tygodnikiem nie została opublikowana przy artykule na temat jego ostrej oceny buddystów ponieważ postawił (podobno niespełnialny) warunek, że wywiad musi ukazać się w całości. Podróżnik opublikował go więc sam.

W rozmowie pada wiele mocnych stwierdzeń. Cejrowski poucza jak zwykle ostro ludzi, którzy nie są w 100% wierni katolickim dogmatom. Twierdzi, że w Polsce jest coraz więcej opętań, demony szaleją, a "świat zdziczał". Obraża też posłów, którzy go brzydzą.

Cejrowski przekonuje, że kościół katolicki nigdy nie zmienia poglądów i dlatego prawdziwym katolikom też nie wolno tego pod żadnym pozorem robić. Nie wspomina przy tej okazji, że kiedyś ów kościół palił na stosie książki (i ludzi) np. za to, że twierdzili, że Ziemia jest okrągła i krąży wokół Słońca (z czym potem któryś papież się wreszcie pogodził). Czy z czasem kościół zmieni zdanie również w innych sprawach, np. pozwoli używać prezerwatyw swoim wiernym w umierającej na AIDS Afryce? Cejrowski jest przekonany, że na pewno nie. Za wzór człowieka z prostą wizją świata stawia Jezusa:

bCIlJNVP

- Jezus był radykałem, nie ściemniał, nazywał rzeczy po imieniu, mowa jego była prosta: tak-tak, nie-nie - przekonuje. Doktryna Jezusa była bardzo radykalna wtedy i jest radykalna dzisiaj. Moje poglądy w sprawach doktrynalnych się nie zmieniają, bo doktryna Kościoła jest niezmienna. Z tymi samymi poglądami co dziś, trzydzieści lat temu nie byłem radykałem, a teraz jestem. Dlaczego? Świat zdziczał. Coraz więcej dzikusów dookoła. Kiedyś byli na marginesie, dziś siedzą w Sejmie - facet z torebką, facet z gumowym siurkiem - jako elita narodu. Fuj! Wolę być radykałem.

- Uważa Pan, że jest misjonarzem?

- Mam nadzieję, że jestem. Prowadzenie pracy misyjnej to jeden z obowiązków, który ciąży na każdym katoliku, nie tylko na księżach, którzy jadą do Afryki. Mamy być misjonarzami wszędzie i zawsze. Mówiąc językiem niższym: mamy nawracać świat dookoła siebie, poprawiać świat, budować dobro, zwalczać zło, NAWRACAĆ. Każdy z nas ma taki obowiązek.

- Ma pan wśród przyjaciół i znajomych buddystów? Jeśli tak, to jak zareagowali na pana program?

bCIlJNVV

- Nie koleguję się z innowiercami, to niebezpieczne duchowo i katolik takich rzeczy unika.

- Dlaczego uważa Pan, że należy ludzi ostrzegać przed Nergalem i buddyzmem (przestrzegając jednocześnie przed działaniem demonów)?

- Bo jestem katolikiem – dlatego.

- Czy Pan kiedyś na własnej skórze odczuł działanie demonów – jakie?

bCIlJNVW

- Nie. I codziennie odmawiam modlitwę z egzorcyzmem do św. Michała Archanioła, aby mnie ustrzegł od demonów. Mam wujaszka egzorcystę i raz w życiu byłem u niego w gabinecie. Nigdy więcej nie chcę tam pójść. Kiedyś wujaszek miał jedną osobę na miesiąc, teraz pracuje wiele godzin każdego dnia – tyle jest w Polsce opętań. Brakuje egzorcystów do roboty.

Trzymamy kciuki, żeby plaga opętań oszczędziła przynajmniej Cejrowskiego. To byłaby duża strata dla kościoła.

bCIlJNWq
KOMENTARZE
(3376)
gość
8 lat temu
Wole poczytac o Cejrowskim niz programy z Woli i Tyszko.
gość
8 lat temu
TVN powinien wprowadzić obowiązkowe badania psychiatryczne dla swoich pracownikow
gość
8 lat temu
No i znowu Wojtek ma rację!!!!
bCIlJNWr
gość
8 lat temu
Tak tak Cejrowski i jego mądrości życiowe instant - wystarczy zalać wrzątkiem...
gość
8 lat temu
Wyrywacie zdania z kontekstu i chcecie robic nam burze z mozgow.Przeczytajcie calosc i sie do tego odniescie.
Najnowsze komentarze (3376)
home
4 lata temu
ubucrdbabjmckhdpzekpnkwgqxi home
home
4 lata temu
bfwugwxzelkocnzpkgxducbc home
hoverboard sa...
4 lata temu
The person before long received famous as the preferred high quality fighter on board. [url=]hoverboard sale[/url]
hoverboard Be...
4 lata temu
Physical strength examinations include things like push-ups, pullups in addition to falls to the torso, together with situps for the ab muscles. hoverboard Belgium
hoverboard
4 lata temu
Repeatedly, any Adidas model is a which includes high-quality things throughout most different sports entertainment. [url=]hoverboard[/url]
stop sale
4 lata temu
The "Royal Romance" porcelain figurine represents the moment they can be {united|u . [url=]stop sale[/url]
buy celine ba...
5 lata temu
cheap michael kors handbags bplimvfjxs michael kors online sale jffilbq canada goose jackets on sale fkmjpuofww discount michael kors handbags ukxgdopfubb ugg classic short shoes sloeeo where to buy michael kors cheap ngqdbk coach crossbody bags npgzrykpcn sacs michael kors en ligne nqlvhabur michael kors outlet store online buy celine bags online [url=]buy celine bags online[/url]
gość
6 lat temu
Wojtek masz rację, mam dość tego przebierańca, zboczeńca w tv Niech się leczy a nie kiecki zakłada d***l, któremu na to pozwalają, niby demokracja... a każdy myśli inaczej....
bCIlJNWj
gość
7 lat temu
Za kogo on sie uwaza , wielki k***l a po rozeodzie jest
gość
7 lat temu
on ma zryty beret!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
7 lat temu
ten koleś jest psychiczny i pomyślałby kto że robi programy niby edukacyne??p*********c!!
gość
7 lat temu
Cejrowski ma słabego siurka bo coraz częściej rzucają go partnerki, w główce też poprzewracane nieco
gość
7 lat temu
Tak trzymaj Wojtek
gość
7 lat temu
Trochę szkoda, że facet, który jeździ po świecie i poznał wiele kultur odmiennych od naszej nadal ma taki t**y, jednowymiarowy sposób myślenia. Przeczytałam kilka jego książek i trzeba przyznać, że ma poczucie humoru i talent do opowiadania historyjek, ale na tym koniec. Jego poglądy to dno. To dziwne, że kiedyś taka ciekawa, inteligentna osoba jak Pawlikowska się z nim związała.
...
Następna strona
bCIlJNWL