Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Ma szczęście, że nie skazali jej na stos!"

1161
Podziel się:

Włodzimierz Cimoszewicz uważa, że Komorowski powinien ułaskawić Dodę. Ułaskawi?

"Ma szczęście, że nie skazali jej na stos!"
bEBVSLgB

W styczniu tego roku Dorota Rabczewska została skazana za "obrazę uczuć religijnych" dwóch osób, które złożyły pozew do Sądu Rejonowego w Warszawie. Zdaniem biegłych w sprawie Adam Darski podarł Pismo Święte podczas "artystycznego aktu", natomiast jego była narzeczona nie wypowiedziała słów o "naprutych winem i upalonych ziołami" apostołach w trakcie występu, więc musi za nie zapłacić. Kilka dni temu sąd uznał wyrok za prawomocny i Doda będzie musiała zadośćuczynić 5 tysiącami złotych za komentarz, który uraził Ryszarda Nowaka oraz posła PiS. Skazanie piosenkarki wywołało spore poruszenie wśród przedstawicieli show biznesu, a także polityki.

Wyrok jest tak absurdalny w demokratycznym państwie prawnym, za jakie przynajmniej chcemy uchodzić, że aż prowokuje do podobnie nonsensownej reakcji – powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w komentarzu dla Gazety Wyborczej. Pani Doda miała jednak trochę szczęścia. Ten przeniesiony żywcem ze średniowiecza sąd mógł ją w końcu skazać na stos.

Rzeczywiście, kiedyś za podobne komentarze zabijano. Dziś wystarczy zapłacić kilka tysięcy. Cimoszewicz zadeklarował też, że chętnie weźmie udział w akcji solidaryzującej się z Dodą, ale liczy na ułaskawienie jej przez Bronisława Komorowskiego. Polityk zarzuca sądowi, że nie uzasadnił z punktu widzenia prawniczego swojej decyzji. W sprawie Rabczewskiej dochodzi bowiem do konfliktu dwóch wartości – wolności słowa z potrzebą ochrony uczuć religijnych:

bEBVSLgD

A to uczucia religijne, a to wartości chrześcijańskie, a to ochrona symboli państwa czy jego najwyższych przedstawicieli. Ta łatwość, z jaką przyjmowano, że są wartości wyższe niż wolność słowa, jest anachroniczna. Chociaż Doda nie jest osobą biedną, myślę, że publiczna zbiórka pieniędzy na tę kompromitującą nasze państwo grzywnę byłaby właściwą reakcją.

Myślicie, że po takim apelu Komorowski ułaskawi Dodę?

bEBVSLhe
KOMENTARZE
(1161)
gość
9 lat temu
I jak zwykle ani słowa o muzyce Rabczewskiej. Nazywać ją piosenkarką to farsa.
Anionima
9 lat temu
doda, tonąca brzytwy się chwyta... próbuje wszystkiego, żeby jeszcze być na topie i żeby o niej mówić, ale nie wychodzi jej... i już raczej nie będzie tak super jak kiedyś.
gość
9 lat temu
NIE POWINIEN! NIECH W KOŃCU ZACZNIE PONOSIĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE SŁOWA! NIE JEST ŚWIĘTĄ KROWĄ, ŻE WSZYSTKO JEJ WOLNO. PRZYKRO MI TO PISAĆ, ALE DODA JUŻ DAWNO SIĘ SKOŃCZYŁA I ZACZYNA SIĘ STACZAĆ...
bEBVSLhf
gość
9 lat temu
doda zasluzyla na wygnanie z kraju :D
gość
9 lat temu
popierdolona jest ta Doda!!!!!!!!!!!!!!!! niech w********a z kraju!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wrr
Najnowsze komentarze (1161)
gość
9 lat temu
Powinni usunąć zapis o obrazie uczuć religijnych tak samo jak komisję majątkową... Jedno wielkie naciąganie i przekręty są robione wykorzystując te 2 rzeczy
anonimka:)
9 lat temu
Hmm moze przesadzila ale Polska jest wolnym krajem kazdy niech sie wypowiada tak jak chce i nie ma sensu sie klucic o jakies glupoty kto co powiedzial ...
gość
9 lat temu
ale ona nie wyjezdza z kraju nie ,ówili nic
gość
9 lat temu
mogę iść razem z tb nie chce mi się żyć w takim psim kraju gdzie tylko słowo gównianych celebrytów się liczy i to tak żałosnych.
gość
9 lat temu
nie bo on nie jest kumplem
kky
9 lat temu
kompromitacja polskiego wymiaru sprawiedliwosci. Katarzyna waśniewska zabłóójczyni Madzi nie zapłaciła ani grosza za swój czyn, a za słowa Dody 5 tys. Tusk zankcjonuje panstwo wyznaniowe.
gość
9 lat temu
dlaczego maja ją ułaskawić ???!!!!że jest rozpoznawalna i celebrytka!!!!a co maja powiedzieć ludzie którzy walczą o swoje prawa w sądach !!!są traktowani jak przestępcy chociaż nic nikomu nie zrobili!!!weżcie się lepiej za polskie sądownictwo i żeby prawo było takie samo dla wszystkich obywateli a nie dla tych co mają pieniądze i siłę przebicia!!!
JUDASZ APOSTO...
9 lat temu
GOŚCIÓWA TO CO CIMOSZKO MA W D***E TO TY W GŁOWIE.
bEBVSLgX
JUDASZ APOST...
9 lat temu
JEDŹ GDZIE CHCESZ KORPIELU ,DODA OBLEŚNA ALE MIAŁA RACJĘ .WYROK TO EFEKT CIEMNOGRODU.
gość
9 lat temu
DNO
gość
9 lat temu
Jest wolnosc slowa w naszym kraju ale doda przesadzila. Bedzie sie smazyc w piekle:d
gość
9 lat temu
co za bzdury!!! idz sie leczyc cimoszewicz
gość
9 lat temu
Tu nie chodzi teraz konkretnie o osobe Dody,tylko o slowa,ktore zostaly wypowiedziane,wiec skupcie sie w komentarzach na tym.Kiedys moze byloby to nie do pomyslenia,ale teraz... ksieza z Bogiem powoli nie maja nic wspolnego.Wiec o co ten caly skandal???Powiedziala,co jej slina na jezyk przyniosla i tyle.Wielkie halo.
gość1111
9 lat temu
tzn. co ? Można dowalać każdemu ? bez umiaru ? Oj p*********y jesteś facet. Trzeba jednak podziękować Tuskowi, że cię uwalił w 2005 roku
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEBVSLhQ
bEBVSLhR
bEBVSLhS
bEBVSLhT
bEBVSLhU
bEBVSLhz