Trwa ładowanie...
Przejdź na

Peszek o Smoleńsku: "Stali się bohaterami, bo zginęli!"

672
Podziel się

"To nie jest w porządku. Bohaterami są ci, którzy żyją..."

Peszek o Smoleńsku: "Stali się bohaterami, bo zginęli!"
bDYJhCZN

Maria Peszek promocję swojej najnowszej płyty, Jezus Maria Peszek, rozpoczęła od udzielenia Polityce obszernego wywiadu, w którym opowiadała o ciężkiej depresji, którą leczyła "leżąc sześć tygodni w hamaku na azjatyckiej wyspie". Wywołało to sporo dowcipnych komentarzy i wstrząsnęło prawicowym publicystą, Tomaszem Terlikowskim. Zobacz: "TO SATANISTYCZNY nihilizm! Peszek pogrąża się na wieki!"

Tym razem, w świątecznej rozmowie z Onetem Peszek komentuje "polską tradycję" umierania za miłość i ojczyznę. Zdaniem artystki znacznie trudniej niż umierać jest "pięknie żyć":

- My Polacy potrafimy pięknie umierać, natomiast trudniej nam pięknie żyć. Mnie najbardziej irytuje to, że w Polsce wystarczy umrzeć, żeby stać się bohaterem. Nieważne dlaczego umierasz, jak to się dzieje. Życie jest ważniejsze niż jakakolwiek idea, dlatego nie oddałabym ani jednej kropli krwi za ojczyznę - deklaruje.

bDYJhCZP

- W Polsce wystarczy umrzeć, żeby stać się bohaterem? Mówisz o tragedii smoleńskiej?

- Trochę tak jest. Ci wszyscy ludzie stali się bohaterami natychmiast po tym, jak zginęli. To nie jest w porządku. Bohaterami są ci, którzy żyją, którzy muszą sobie radzić z tym wszystkim co się dzieje po tamtej sytuacji.

Maria nawiązuje tu do własnych doświadczeń, bo, jak wyznała w głośnym wywiadzie, rozważała samobójstwo:

Bolało tak, że w Bangkoku godzinami leżałam pod prysznicem przekonana, że to się nigdy nie skończy. Wtedy uzmysłowiłam sobie, że mogę zdecydować, czy chcę żyć, czy nie. Świadomość, że żyję lub nie bo tak zdecydowałam, była wyzwalająca. Pomyślałam: skoro mogę zdecydować, czy żyję, to może mogę też zdecydować, żeby przestało boleć? Trwało jeszcze długo. Poradziłam sobie, kiedy zrozumiałam, że boli mnie z głowy. Sześć tygodni leżałam w hamaku na azjatyckiej wyspie. Morze przychodziło i odchodziło, a mi z ust ciekła ślina.

bDYJhCZV
bDYJhDaq
KOMENTARZE
(672)
A.B.
8 lat temu
Z tym tematem swojej depresji mogłaby juz skończyć, to żałosne. Ile ludzi ma w PL depresję i nie ma środków, żeby przeżywać ją leniuchując, gdzieś daleko, na wakacjach...
gość
8 lat temu
a zaraz powie o depresji którą przeżywa w ciepłych krajach na hamaku , dajcie spokój co artyści wiedzą o życiu skoro zarabiają tyle kasy
gość
8 lat temu
Katastrofa lotnicza jak jedna z wielu.....
bDYJhDar
gość
8 lat temu
a co to jest za autorytet ta peszek żeby się wypowiadać publicznie? jakaś porypana baba lepiej niech siedzi cicho.
gość
8 lat temu
No nie. Nie mogę patrzeć na to coś
Najnowsze komentarze (672)
gość
8 lat temu
widac ze cos z nia nie tak
gość
8 lat temu
CO TO ZA KRETYNKA ????!!!!!
google
8 lat temu
zamach nauczcie sie nazywac zeczy po imieniu to byl zamach na wolnosc i niepodleglosc polski!
gość
8 lat temu
To coś jest żałosne.
gość
8 lat temu
tak bohaterami są ryży i k*******i - pogratulować - chyba za kłamstwa i wielkie mistyfikacje
gość
8 lat temu
ZMIEŃ DILERA TO NIE BĘDZIE CI CIEKŁO Z PYSKA - WSTRĘTNA PRZEKRĘCONA BABO - TWOJE TEORIE MNIE NIE OBCHODZĄ - ŚRÓBECZKI CI SIE POLUZOWAŁY Z TEGO NIC NIE ROBIENIA
gość
8 lat temu
JEST SKANDALISTKA I KRETYNKA
gość
8 lat temu
a niech ja pieklo pochlonie
bDYJhDaj
gość
8 lat temu
ale k***a zydowska zdzira s****a
gość
8 lat temu
nudna ona jest z tymi swoimi wywodami...w jakiegos durnowatego filozoea sie bawi, wkurza mnie ona serio, beznadziejna jest
gość
8 lat temu
żeby żyć ze świadomością bycia Polakiem i jaki to mega obciach w cywilizowanym świecie - TO trzeba być dopiero bohaterem (dotyczy myślących bo większość kołtuństwa sobie sprawy z tego nie zdaję w swojej nieuzasadnionej próżności i "dumie" narodowej)
gość
8 lat temu
Ona jest zdziwaczała trochę, więc nie bardzo jest sens brać na poważnie, to o czym mówi...
gość
8 lat temu
Ma rację
gość
8 lat temu
przy depresji na hamaku nie leci slina
...
Następna strona
bDYJhDaL