Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lis reklamuje POWERADE! "PORZUCIŁ DZIENNIKARSTWO!" Stanie przed Komisją Etyki TVP?

215
Podziel się

Po raz kolejny się ośmieszył? Znów opublikował na swoim blogu kryptoreklamę. "Wszedł na pole minowe".

Lis reklamuje POWERADE! "PORZUCIŁ DZIENNIKARSTWO!" Stanie przed Komisją Etyki TVP?
bCXwbHSJ

Na blogu Tomasza Lisa pojawiły się w mijającym tygodniu zdjęcia z jego przygotowań do udziału w maratonie. Fotografie były podpisane bardzo dokładnie, informując, w jakim miejscu ćwiczy gwiazdor TVP. Mknąc po bieżni trzymał w ręku napój izotoniczny z wyeksponowanym logo - Powerade. Pod wpisem zamieszczony został pochlebny komentarz Roberta Korzeniowskiego. Były sportowiec całkiem przypadkowo jest... "ambasadorem" napoju i reklamował go w mediach.

Poziom kryptoreklamy udającej "naturalną" wypowiedź jest taki: "Regularnie trenuję z bidonem na pasku a na dłuższych treningach parkuję samochód tak by móc zamknąć pętle i do bidonowego nosidełka wrzucić nową porcję izotonicznego Powerade".

Podpisana została tylko małym, niewidocznym drukiem na samym dole (Lis przyznaje, że jego blogerski wpis "zawiera lokowanie produktu"). Od razu pojawiły się krytyczne głosy dotyczące wprowadzania w błąd fanów celebryty oraz nieetycznej, ukrytej reklamy, której Lis miał się znowu dopuścić. Sprawą zajęła się już Komisja Etyki TVP - dziennikarze pracujący w Telewizji Polskiej nie mogą bowiem występować w komercyjnych kampaniach reklamowych.

bCXwbHSL

Żeby dziennikarze zachowali wiarygodność, nie mogą mieć związków z reklamami czy PR-em, to święta zasada naszego zawodu - mówi Jarosław Gugała, dziennikarz Polsatu. Jeśli my, dziennikarze, mamy informować o faktach, objaśniać je i komentować, to musimy być wiarygodni, a nie będziemy, jeśli złamiemy tę zasadę. Jeśli mamy być wiarygodni, to nie możemy być uwikłani w żadne interesy, w żadne układy. Bo nikt nam nie uwierzy. Nasza wiarygodność jest bezcenna.

Nie rozumiem tego ruchu Tomasza Lisa. Jestem w kropce. Jeśli miałbym uwierzyć, że przy reklamowaniu napoju izotonicznego Tomaszowi Lisowi nie chodziło o pieniądze, to jakie dobro mogło z nimi konkurować? - dodaje Andrzej Skworz, redaktor naczelny branżowego miesięcznika Press. Naczelny "Newsweeka Polska" wszedł na pole minowe konfliktu interesów. Już żaden producent napojów nie może być pewny, że będzie w tym piśmie potraktowany tak samo, jak Powerade. I dlatego sądzę, że wydawca "Newsweeka Polska" ma większy problem niż sam Tomasz Lis. On wczoraj porzucił dziennikarstwo i jego zasady na rzecz bycia gwiazdą. Witamy w planetarium!

Dawnego kolegi z TVN broni oczywiście Grzegorz Miecugow, autor stwierdzenia, że to "widzowie są największą słabością mediów". Przekonuje, że Lis świetnie odnalazł się w świecie "nowych mediów" i powinniśmy go za to podziwiać.

Nie będę go piętnował, bo sam za chwilę znajdę się w podobnej sytuacji - przyznaje były prowadzący Big Brothera. Jeśli z gazet, telewizji uciekają pieniądze, to będą do zaakceptowania różne formy sponsoringu.

bCXwbHSR

Tym "sponsoringiem" Lis naraża się nie tylko TVP, która zdecyduje dopiero, czy wyciągnąć wobec niego konsekwencje. Jest również redaktorem naczelnym Newsweeka - jego wydawca, Ringier Axel Springer Polska nie wydał jeszcze w tej sprawie oświadczenia. Tomasz Lis również nie chce komentować sprawy.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy Tomek "lokuje" w ten ukryty sposób produkty na swoim blogu. W poprzedniej kryptoreklame ulokował też... swoje córki. Zobacz: "Dzień z życia" Lisa z dziećmi to KRYPTOREKLAMA?

bCXwbHSS
bCXwbHTm
KOMENTARZE
(215)
gość
7 lat temu
widok Lisa pijącego powerade nie skłania mnie do zakupu, dajcie jakiegoś sportowca ;)
gość
7 lat temu
Firmy które reklamuje też mają coś z głową zlecając reklame produktu takiej osobie...
gość
7 lat temu
Hańba. Profesjonalny dziennikarz powinien stracic pracę po czymś takim.
bCXwbHTn
gość
7 lat temu
Cwaniak wie jak łyknąć duża kasę.
gość
7 lat temu
biedny pan dziennikarz żadnej pracy się nie boi
Najnowsze komentarze (215)
fitflop sanda...
5 lata temu
fitflop sandals sale fitflop sandals singapore
http://conver...
5 lata temu
converse臺灣官網
gość
6 lat temu
Ale przyznam, że na tej bieżni zasuwa, i to długo. Inni się wymieniają, a ten biegnie, biegnie, biegnie... Widziałam nie raz na własne oczy, bo chodzę tam na basen :)
gość
7 lat temu
Może i uciekają pieniądze z gazet, ale na gigantyczne stawki dla lisa zawsze starcza, więc to nie jest powód
gość
7 lat temu
HANIA ZMIENIŁA mu swiatopogląd...........
gość
7 lat temu
Przecież to nie żaden dziennikarz tylko zwykły celebryta, nie ma sensu w odniesieniu do niego mówić o etyce dziennikarskiej. Ktoś go jeszcze traktuje serio?
gość
7 lat temu
na zdjeciu sprzed roku ma to samo ustrojstwo na prawym nadgarstku on chyba tego nie sciaga nawet do mycia sie brudny lis
gość
7 lat temu
reklmuje hotel nike i powerade
bCXwbHTf
gość
7 lat temu
powinien natychmiast odejsc z TVP tu nie ma miejsca dla niego msciwego i nie obiektywnego dziennikarza.
gość
7 lat temu
Lis już dawno porzucił dziennikarstwo na rzecz reklamy. Reklamy politycznej, gdzie wspiera miernoty i oszustów takich jak Donald Tusk. To jest dopiero lokowanie tandetnego produktu, które trwa nieustannie od 7 lat.
gość
7 lat temu
j***c lisa i lisice
gość
7 lat temu
P******o zazdrosci.Pan Lis nalezy do 0,00001 procenta inteligencji w Polsce
gość
7 lat temu
BUFON!!!!!!!!!!!!!!!
gość
7 lat temu
nigdy nie piłem tego sztucznego, chemicznego g***a a teraz tym bardziej nie mam zamiaru :)
...
Następna strona
bCXwbHTH