Trwa ładowanie...
Przejdź na

Brat Gessler trafił do aresztu! "ZACZYNAM GŁODÓWKĘ!"

185
Podziel się:

Doprowadzono go siłą. Piotra Ikonowicza broni żona, Palikot i działacze społeczni. A co z siostrą?

Brat Gessler trafił do aresztu! "ZACZYNAM GŁODÓWKĘ!"

Brat Magdy Gessler, z którym celebrytka TVN-u nie utrzymuje już kontaktu, znany jest ze swoich skrajnie lewicowych poglądów i głośnych akcji obrony lokatorów. Chociaż od 2001 roku nie zasiada już w Sejmie, nadal jest o nim głośno. Wszystko przez bulwersującą sprawę sprzed lat.

13 lat temu, jeszcze jako poseł, Piotr Ikonowicz blokował eksmisję starszego małżeństwa z jednego z warszawskich mieszkań. Sąd skazał go na sześć miesięcy prac społecznych za naruszenie nietykalności cielesnej właściela lokalu. Jako że dotąd nie odbył zasądzonej kary, dzisiaj rano został doprowadzony do aresztu, gdzie spędzi 90 dni. Polityk nie zgadza się z wyrokiem i uważa się za "więźnia politycznego".

To jest moja decyzja, że tu jestem. Nie poddałem się karze, która wynika z wyroku, który został wydany na zamówienie polityczne. Chodziło o to, żeby kogoś, kto broni ludzi i kto wykorzystuje swój status posła, osoby publicznej, do kwestionowania urzędowego optymizmu jak to w Polsce jest dobrze, usunąć z debaty publicznej - przekonywał w rozmowie z TVN 24. Zostałem skazany w stronniczym procesie. Wyrok, który w nim zapadł, był sprzeczny ze zgromadzonym materiałem dowodowym. Celem tego wyroku było napiętnowanie działań opartych na obywatelskim nieposłuszeństwie, podejmowanych w obronie ludzi, niezgodnie z konstytucją eksmitowanych na bruk. W związku z tym uważam się za więźnia politycznego.

Żona Ikonowicza, Agata Nosal-Ikonowicz, zapowiedziała już głodówkę męża, do której sama się przyłączy.

Piotr w więzieniu rozpocznie głodówkę przeciwko łamaniu przez polskie państwo praw człowieka i eksmitowaniu starców, chorych, kobiet i dzieci na bruk - mówiła w rozmowie z Gazetą Wyborczą. W najbliższych dniach do Sejmu złożymy nowelizację ustawy o ochronie praw lokatorów.

W obronie Ikonowicza stanął również... Janusz Palikot.

Będziemy żądać uwolnienia Ikonowicza! Natychmiast! Od Komorowskiego! - napisał na Twitterze.

Jak sądzicie, czy znana siostra Ikonowicza przyłączy się do protestów? Ostatnio zapewniała, że bardzo go kocha... Mimo że nie odbiera od niego telefonów. Zobacz: Gessler: "KOCHAM MOJEGO BRATA!" Zacznie odbierać telefony?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(185)
gość
9 lat temu
Gesslerka moglaby zaczac glodowke ,no pani MAgdo niech pani bedzie solidarna z bratem!
Ja
9 lat temu
Piotrek stanął w obronie eksmitowanych staruszków i w nagrodę trafił do więzienia ! Doczekaliśmy ciekawych czasów !
gość
9 lat temu
POPIERAMY iKONOWICZA I RZĄDAMY ZWOLNIENIA...
gość
9 lat temu
pudel w artykułach może przeklinać a nas cenzuruje!
gość
9 lat temu
Z jednej rodziny a tacy inni. Ona ludzi gnoi i niszczy a brat ratuje i się poświęca.
Najnowsze komentarze (185)
benigna.bloog...
9 lat temu
To był proces polityczny i taki też zapadł wyrok. Chodziło o to, żeby uczciwego obrzucić błotem i uniemożliwić mu ewentualny powrót do polityki.
gość
9 lat temu
gessler lansuję się na arystokratkę, uwielbia luksus, brata kocha ale z daleka, nie dopuszcza go do swojego idealnego świata, jest dla niej obcym człowiekiem, ludzkie tragedie jej w ogóle nie obchodzą, tylko kasa, kasa, kasa jest głównym celem,
Gość
9 lat temu
gość do gościa on nie żyje z moich podatków.zwariowałeśs?
Gość
9 lat temu
czemu?
gość
9 lat temu
Państwo oddało właścicielom kamienice z lokatorami, pozbyło się problemu, niech się ludzie żrą między sobą. Tyle lat to trwa, tyle różnych programów w tv, jak to właściciele gnębią lokatorów, a nikt nie mówi dlaczego do tego dochodzi. Trzeba było lokatorom dać mieszkania i oddać puste kamienice, albo zapłacić właścicielom odszkodowanie. Najlepiej umyć ręce.
gość
9 lat temu
Kto miał do czynienia z Wydziałem Lokalowym w gminie, to wie jakie przekręty tam odchodzą, dlaczego nikt tego nie kontroluje?? mają do dyspozycji mieszkania warte kilkaset tysięcy i robią z nimi co chcą, dlaczego przydział tych mieszkań nie jest jawny, przejrzysty?? Najłatwiej biednego wyrzucić na bruk, a kolesiom przydzielać mieszkania komunalne.
gość
9 lat temu
to granda w biały dzień, inni politycy potrafią tylko gadać, a on działa i za to do więzienia
gość
9 lat temu
to znaczy, że można nie płacić czynszu i mieszkać ..... inni likatorzy zapłacą za nierobów, i często pseudobiedaków
gość
9 lat temu
miał do wyboru prace społeczne, niewielka ok 2 tys. zł grzywna i słynny areszt trąbią o nim media bez przerwy, no i popularność łapie chłop!
gość
9 lat temu
głodówka dobra rzecz!
gość
9 lat temu
ona juz swoje powiedziała popiera bratan jak wszyscy ludzie rozsądni
ki
9 lat temu
ci co piszą komentarze to są chorzy ludzie.Człowiek idzie do więzienia bo chciał pomóc a wy piszecie że o jego siostrze. ciekawe jak was będą wyrzucać z mieszkania czy ktoś się za wami wstawi.Ja wam współczuć nie będę powiem powietrze wam dobrze zrobi.
Oli
9 lat temu
No Magdusia tobie to napewno by sie przydala glodowka bo wygladasz juz jak balon
gość
9 lat temu
permanentne s***********o państwa polskiego ludzie żyjemy w republice bananowej obudzcie się i róbcie coś z tym
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie