Trwa ładowanie...
Przejdź na

Owsiak o krytykach: "FASZYZACJA KRAJU! Słowa, które mogły paść w Auschwitz!"

999
Podziel się

Szef WOŚP odpowiedział na ataki. Ogłosił odejście z fundacji, ale szybko je odwołał.

Owsiak o krytykach: "FASZYZACJA KRAJU! Słowa, które mogły paść w Auschwitz!"
bCzoSAad

Wczoraj na wideoblogu Jurka Owsiaka pojawił się długi filmik, w którym szef fundacji ogłosił, że odchodzi z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Atakowanego od kilku miesięcy Owsiaka oburzył wpis blogera o pseudonimie MatkaKurka, który oskarżył go o wzbogacenie się na działalności fundacji i nazwał "królem żebraków i łgarzy".

Zdaniem Owsiaka jest to język nazistowski:

To, co się wydarzyło w ostatnim czasie, jest czymś nieprawdopodobnym. Jest czymś, co się nie mierzy z niczym realnym, ponieważ jeśli chcę to do czegoś porównywać, to niestety muszę to porównywać do zapachu komór gazowych, do języka nazistowskiego, komunistycznego, do słów, które mogły padać w Katyniu, mogły padać w Auschwitz. To jest ten rodzaj retoryki, który się dzieje wokół także nas. Coś niebywałego! 2014 rok, XXI wiek, Europa zjednoczona. Ludzie, którzy integrują się przy różnych sytuacjach, przy różnych fantastycznych momentach i w Polsce ludzie, którzy sobie do gardła tak bardzo chcą skakać - mówi Jerzy Owsiak.

bCzoSAaf

Owsiak ogłosił, że chwilowo wyłącza się z działalności WOŚP, aby udowodnić, że bez niego fundacja funkcjonuje dokładnie tak samo i bez żadnych zmian gospodaruje pieniędzmi. Dziennikarz i radiowiec złożył rezygnację i wysłał list do Rzecznika Praw Obywatelskich. Dzisiaj wycofał się jednak ze swojej decyzji. W nowym filmiku powiedział:

Nie mów mi blogerze Matka Kurka, jak mamy wydawać pieniądze! Już byłem na zupełnym zakręcie. Byłem człowiekiem, który sobie powiedział: "Dobra, ok, jeżeli jest taki dym, to może ja muszę gdzieś na bok usiąść i niech to wszystko idzie. Niech nikt nawet nie myśli, że jeszcze gdzieś są jakieś podejrzenia o coś". A potem sobie pomyślałem: "Dźgnij się w łeb chłopaku! Skoro to poderwałeś do boju, to robimy to dalej. Robimy to przez cały czas. I robimy to teraz z jeszcze większą energią! Bo miliony Polaków dały nam znać: nie chcemy faszyzacji tego kraju!

bCzoSAaG
KOMENTARZE
(999)
MaxKorwinCejr...
6 lat temu
Faszyzacji?! Niestety widac do czego zmierza.. Utracil status quo probujac sil jako polityk a teraz sie dziwi ze jest celem atakow. Stracil szanse siedzenia cicho
gość
6 lat temu
Owsiak jest świetny, wszyscy ktorzy go krytykuja moga byc kiedys uratowani przez sprzet kupiony przez wośp
Czarna:-)
6 lat temu
Jestem za Owsiakiem.Odwalił przez lata kawał dobrej roboty.No, ale wiadomo wszystkim się nie dogodzi, zwłaszcza tym którzy szukają dziury w całym.Trzymaj się Owsiak i rób swoje do końca świata i o jeden dzień dłużej:-)
bCzoSAaH
gość
6 lat temu
a te 4 wille i stadnina koni to skąd panie Owsiak?
gość
6 lat temu
No i dobrze, przecież tego by chciały te ś****wa „blogerskie” - by się wycofał, by Orkiersta upadła. Dlatego właśnie nie powinien dawać im satysfakcji!
Najnowsze komentarze (999)
gość
2 lata temu
jego ofiary do republikanie z Hiszpanii oraz czechołowacja (Sudety) potem rozbiór. Podobnie zrobiły Węgry.Jej terytoum naruszono(Zaolzie 2 X 1938 co potępil Zachód i Rosja)
gość
2 lata temu
jego ofiary to mniejszosi religijne , chorzy psychicznie , liberałowie, ho...osekcualiś (gilotyna lub obóz) fale emigracji
gość
2 lata temu
Pierwsze ofiary gościa z wąsikiem to austr i niem socjaldemokraci, anarchisci, pacyfiści, liberałowie, komunisci, socjaliści, osoby niepełnosprawne umysłowo i fizycznie
gość
2 lata temu
Rosja ma inną koncepcję historii np . Podział Europy był zalegalizowany przez Mocarstwa zachodnie np Pocztam i Jałta. Stalin postrzegał zajęcie Finlandii, Bałkanów części Niemiec ,Austrii , Europy Srodkowo-Wschodniej jako formę odszkodowania za zniszczenia wojenne (rekompensata- wywożono z podbijej Eurpy przez Armię Czerwoną do ZSRR trakcje klejowe, elementy maszyn fabrycznych, zegary, tabory kolejowe). Wojska osi i jej sojusznicy sukcesywnie i długotrwale niszczyły ZSRR,zagoniono je do Wiednia Berlina Bukaresztu i Budapesztu.Jeńcy wojenni -nazisci byli kolumnami zsyłani wagonami na Sybir 9wpierw marsze hańby), aby przez 10-15 lat pracować do upadłego, w celu odbudowy zniszczonych rosyjskich miast
gość
2 lata temu
ani kroku wstecz i taktyka spalonej ziemi było ok
gość
2 lata temu
mozna było po 1941 ewakuować maszyny i załogi
gość
2 lata temu
Była baza w głębi ZSRR ( fabryki traktorów, huty ,zakłady metalurgiczne, rafinerie, kopalnie, stalownie, elektrownie)
gość
2 lata temu
Plany pięcioletnie Stalina i industralizacja paradoksalnie uratowały ZSRR
bCzoSAaz
shoes like to...
5 lata temu
asics running shoes like toms
gość
5 lata temu
gdyby byl czysty nie sięgał by do takiej retoryki:)))) ale on musi byc taki ostry zeby osmieszyc ludzi którzy ośmielili się zadać mu niewygodne pytania :))))
Darczynca
5 lata temu
luBię go bo POdobnie jak rząd Tuska jest szczery i nic nie ma z WOŚP, a że robi 14 godzin dziennie jako grafik WOŚP, to ma tylko przyznaną pensję 14 tysięcy miesięcznie (Z danych WOŚP, przepraszam Złotego Melona), a przyznał mu tą pensję Dyrektor, w sumie co za zbieżność nazwiski, bo on też się nazywa Jerzy Owsiak, i jest tam też w tych fundacjach i Pani Owsiak i też 9 tysięcy, i ludzie mówią, że nie daje tam faktur i wszystko jasne, 46 milionów łącznie nierozliczonych, ale tępe lemingi wierzą w bOga
gość
5 lata temu
a ty sprawdziłeś wszystko, gdzie sam d**e ruszyłes?
gość
6 lat temu
s******n,z******j i wszawe b***e
veteran
6 lat temu
może rzeczywiście Owsiak dalby sobie i kleru spokoj.Jak widać ,to nasze datki ida na serwa-mac.Szpitale nie wykorzystują otrzymany sprzet bo nie maja pieniędzy z Funduszu,Fundusz,bo nie ma pieniędzy z Fiskusa(dalej kolesiowe powiazania),a ten kladzie lage na wszystko.Do czego to my w tej sytuacji dojdziemy??
...
Następna strona
bCzoSAbb