Wojewódzki odpowie za "PUBLICZNE ZNIEWAŻENIE NA TLE RASOWYM"?

301
Podziel się

Skargi do KRRiTV za żartowanie z morderstw dzieci to nie jedyny jego problem...

Wojewódzki odpowie za "PUBLICZNE ZNIEWAŻENIE NA TLE RASOWYM"?

Radiowe pozdrowienia i wyrazy miłości dla mordercy dzieci to nie jedyny skandal z udziałem Kuby Wojewódzkiego. Prokuratura, badając sprawę znieważenia ciemnoskórego Alvina Gajadhura oraz pracujących w Polsce Ukrainek, postanowiła przekazać obie sprawy do sądu.

Chodzi generalnie o artykuł 257 Kodeksu karnego czyli zarzut publicznego znieważenia na tle rasowym - wyjaśnia w rozmowie z Super Expressem prokurator Renata Mazur z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Przypomnijmy, że w 2011 roku, w trakcie audycji Wojewódzki i jego ówczesny najlepszy kolega, Michał Figurski, zaśmiewali się z Alvina Gajadhura, rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Gajadhur jest pół-Hindusem urodzonym w Polsce.

Może zadzwonimy teraz do Murzyna? Krajowy rejestr Murzynów... Gajadhur, tak, Murzin - mówili. Dzisiejszą audycję sponsoruje warszawski oddział Ku-Klux-Klanu. W jakiej sieci on może mieć telefon? Która się z czarnym kojarzy? Buszmeni?

Prowadzący audycję Kuba Wojewódzki i Michał Figurski bardzo się ubawili, Gajadhur niestety mniej.

Na pierwszej rozprawie król TVN-u się nie stawił. Policjanci, którzy mieli dostarczyć mu wezwanie, zastali zamknięte drzwi. Zobacz: Wojewódzki NIE STAWIŁ SIĘ w sądzie!

Termin kolejnej rozprawy został wyznaczony na początek marca.

Jeśli chodzi o żarty z pracujących w Polsce na kolanach Ukrainek, sprawa czeka na wyznaczenie pierwszego terminu. Za znieważanie na tle rasowym grozi kara do 3 lat więzienia.

Za żarty z morderstw z dzieci na Wojewódzkiego wpłynęło już kilkanaście skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Najbardziej do myślenia daje komentarz ojca jednej z ofiar pedofila:

Wojewódzki to skurwiel. Jak tak można? Słów brakuje na takie zachowanie. Bohaterem go zrobił! Powinien zostać za to ukarany, nie wiem nawet, czy nie powinna się nim zająć prokuratura. To zachowanie karygodne, gówniarskie.

KOMENTARZE
(301)
Gość
6 lat temu
On już sam nie wie co ma ze sobą zrobić masakra
gość
6 lat temu
Nareszcie gminny dostanie to na co zasłużył!
gość
6 lat temu
biedny ten wojewódzki, nikt nie rozumie jego żartów.
gość
6 lat temu
Leśny dziadek ma na twarzy cerę jak moszna martwego hipopotama, tu i stylista peruk niewiele mu pomoże.
gość
6 lat temu
jakby ten morderca dziadka w kapsko wyrżnął? ciekawe co by było? nie za stary dla niego jest dziadek
Najnowsze komentarze (301)
gość
3 lata temu
Dziwna twarz, krotkie nozki...... taki aseksualny zigolak. Niemeskie To To.
gość
6 lat temu
Ja tam uważam go za marnego ciennikarzynę i co za tym idzie nie słucham jego bredni. Ot prosta recepta: ignorowanie.
gość
6 lat temu
Naród zakompleksieńców, sztywnych jak ch** po wiagrze i ciemnota. Przerażające. To nie wina Wojewódzkiego, że Mariusz T., czy inna matka Madzi są bohaterami. To skur*iałe media lansują ich na bohaterów, do zarzygania mieląc w kółko na ich temat. Wszystko po to żeby przypadkiem nie powiedzieć o czymś naprawdę ważnym, bo jeszcze naród by się dowiedział jak bardzo jest dymany przez elytę rządzącą i wyległ na ulice. Nie bronię Wojewódzkiego jakoś bardzo, bo też już mu od nadmiaru kasy odbija, ale ludzie - włączcie myślenie! Zawiadomienia do prokuratury to zupełnie na innych ludzi powinniśmy składać. Niestety prokuratura siedzi u nich w kieszeni i nic to nie da.
gość
6 lat temu
Uwielbialam Kube , ale teraz widze , ze przegina , ale jest w TVN nietykalny m jak Pienkowskam, bo tvn nie ma juz nic do zaoferowania madrego
gość
6 lat temu
Że prokurator musi się nim zająć to wiadomo, ale też konieczne jest badanie u psychiatry.
gość
6 lat temu
To już po TVN . No i chwała Bogu i wszystkim mądrym ludziom .
gość
6 lat temu
Wojewódzki to dno i stacja TVN spada na dno!
gość
6 lat temu
o , ale bidulek ten gajadur ...........
gość
6 lat temu
a wy dalej ogladajcie denne programy z jego udzialem i nabijajcie my kabzę kasa!!!
cycki mariana
6 lat temu
Pan Wojewódzki to biedny pan.
gość
6 lat temu
mam nadzieje żego dopadnie sprawiedliwość
gość
6 lat temu
Te! wojewucki fryzurka ci klepnie od tego całego MYŚLENIA.
gość
6 lat temu
Kupa nastroszył pióra i myśli ,że ciacho z niego - dlaczego on jeszcze istnieje w mediach , pzrecież to taki sam NIKT , jak jego koleżka biuściasty Figurski //////??????!!!!!!!
gość
6 lat temu
Ciekawe dlaczego ten p***c nigdy nie kpi z pejsatych...
gość
6 lat temu
Pudel "wygwiazdkował" słowo g********.y ? Czy to wulgaryzm?
gość
6 lat temu
Jak się panu Alvinowi nie podoba, niech wraca do swego kraju z dziada pradziada, takiego, jaki stworzyli jego przodkowie - gdzie g***ty na porządku dziennym, głód, smród i analfabetyzm. Niech naprawia to swoje dziedzictwo, my w swoim piekiełku taplać się będziemy sami.
gość
6 lat temu
jak się nie ma w głowie to się ma w nogach ... jak do dzisiaj Pan Wojewódzki mówi to wszystko bezkarnie nikt Mu za to nic nie zrobił... koszmar jakiś to jest jak dla mnie ... brak słów na głupotę tego Pana
gość
6 lat temu
wojewódzki próbuje być jak komicy z USA, tylko że Polska i polskie społeczeństwo to nie to samo. A poza tym nie ma nawet połowy talentu amerykańskich kolegów.
gość
6 lat temu
To sarkastyczne żarty!!! Nie rozumiecie !!!!! Kuba do gazu!!
gość
6 lat temu
Celebryta czy nie powinien się zastanowić co mówi bo swymi głupimi żartami krzywdzi ludzi którzy stracili najbliższe osoby!!!!
gość
6 lat temu
ty ś*****u zatracony!!! ja mam 12-letniego syna!!! jeszcze jeden taki występ i jak mi bóg miły, przyjadę do tej warszawy, jak już tam nie ma facetów!!!
gość
6 lat temu
Kochani, o czym ta gadka: wywalić z radia i z tv? A do p*****a nie łaska? Przecież jest artykuł w k. k. brzmiący jakoś tak: "Kto publicznie pochwala przestępstwo, podlega karze... (nie pamiętam, jakiej)". Prokuratorzy i POLICJO - gdzie jesteście? Do roboty! Posadzić gnoja na 3 miesiące, a tam już mu ziomale spod celi tak przeflancują o***t, że mu się odechce. Tam bardzo lubieją pedofilofilów. Ale o czym ja mówię? Przecież to się nigdy nie zdarzy. Pytacie - dlaczego? A na kogo głosowaliście? Może i Kaczor jest lekki oszołom, ale za PIS-u coś takiego by nie przeszło.
gość
6 lat temu
Wojewódzki już się wypalił - sam nie wie co ma ze sobą robić... tak jak i Doda
gość
6 lat temu
krul o***tousty
...
Następna strona