Trwa ładowanie...
Przejdź na

Saleta w bardzo ciężkim stanie

1
Podziel się:

Przemysław Saleta leży w śpiączce. Jest podłączony do respiratora.

Saleta w bardzo ciężkim stanie

Stan Przemysława Salety nie jest już krytyczny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie jest jednak dobrze - bokser leży w śpiączce, podłączony do respiratora. Nie byłby w stanie oddychać sam. Lekarze podejrzewają zator płucny.

Lekarze stoczyli dramatyczną walkę o życie Salety - pisze Fakt. Wprowadzili go w śpiączkę. Stan boksera był bardzo ciężki, dopiero wieczorem pojawiła się informacja, że nastąpiła lekka poprawa.

Tam są jakieś komplikacje... Nie mogę w tej chwili nic więcej powiedzieć - mówi zdenerwowana była żona Przemka, Ewa Byzdra.

Rodzina prosiła, żeby jak najmniej informować o tym, co się dzieje z chorym - wyjaśnia tabloidowi profesor Wojciech Rowiński, który opiekuje się Saletą. Mogę tylko powiedzieć, że jest to niewydolność oddechowa. Istnieje prawdopodobieństwo zatoru płucnego. Dochodzi do tego na skutek zatkania drobnych naczyń w płucach. Takie powikłanie jest niezwykle rzadkie. Zdarza się u mniej niż 1,5 procenta pacjentów.

Okazuje się, już pierwsza operacja Salety przebiegła z problemami. Trwała prawie pięć godzin, choć planowano maksymalnie dwie. Lekarze mieli poważne problemy z przebiciem się przez grubą warstwę mięśni Przemka. Po operacji Saleta czuł się jednak dobrze. Uśmiechał się i wysyłał SMS-y do znajomych. Niestety, później jego stan nagle się pogorszył.

Będziemy was informować na bieżąco, gdy tylko dowiemy się czegoś więcej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
gość
rok temu
Przemek musisz żyć dla córki.
Najnowsze komentarze (1)
gość
rok temu
Przemek musisz żyć dla córki.
Oferty dla Ciebie