Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Nie wiedziałam, że jestem feministką"

42
Podziel się

Taylor Swift o przyjaźni z twórczynią "Dziewczyn", Leną Dunham.

"Nie wiedziałam, że jestem feministką"
bDXUfPtx

Wśród amerykańskich gwiazd młodego pokolenia panuje ostatnio moda na podkreślanie swoich związków z feminizmem. Najsłynniejszą feministką była w ostatnich miesiącach świecąca kroczem Miley Cyrus. Zobacz: Miley: "Jestem największą feministką na świecie!"

24-letnia Taylor Swift wspomina z kolei, że będąc nastolatką nie do końca rozumiała, co znaczy feminizm. Teraz jest inaczej:

Kiedy byłam nastolatką nie rozumiałam, że mówienie, iż jest się feministką oznacza po prostu, że opowiadasz się za równością praw i szans dla kobiet i mężczyzn - tłumaczy Taylor w rozmowie z Guardianem. Myślę, że wiele młodych kobiet przeżywa teraz feministyczne przebudzenie, bo zaczyna rozumieć te słowa.

bDXUfPtz

Swift dodała, że duży udział w zmianie postrzegania feminizmu miała dla niej Lena Dunham, twórczyni hitowego serialu Girls.

Zdałam sobie sprawę, że mam feministyczną postawę, nie mówiąc tego głośno**.**

bDXUfPtF
bDXUfPua
KOMENTARZE
(42)
Gość
7 lat temu
Taki ciekawy artykuł i news ile jest komentarzy :-) a ja krzystam z tej okazji i dodaję ps w każdej kobiecie drzemie szczypta feminizmu
kicka
7 lat temu
Feministki górą!
gość
7 lat temu
i prawidłowo.
bDXUfPub
gość
7 lat temu
a dla mnie na starcie spalone są osoby które mówią że nie lubią feministek :) takie osoby od razu pokazuje że są niewykształcona :) jak można nie wiedzieć co to znaczy słowo FEMINIZM?! haha
kejsi
7 lat temu
Milego dnia wszystkim Pudelkowiczom;)
Najnowsze komentarze (42)
gość
7 lat temu
Każda kobieta, która robi z siebie ścierę podłogową i bydło hodowlane mówiąc, że jest antyfeministką powinna przejść porządną psychoterapię, bo ma potężne zaburzenia samooceny i poczucia własnej wartości. Feminizm to norma w cywilizowanym świecie, oczywiście Polska jak zwykle jak Uganda, mentalny zaścianek.
gość
7 lat temu
pudlu zrob cos z tym spamem 'juz mnie to nie obchodzi' w kazdym temacie bo sie czytac nie da!!!! zazwyczaj tak sprawnie usuwacie, a teraz co, zaplacili wam? nie wstyd wam promowac oszustow i to w taki wk**cy sposob?
Gość
7 lat temu
Popieram tamta osoba jest jakaś walnięta ;)
Gość
7 lat temu
Nie każdy jest tak ,, wykształcony ,, jak Ty i ni każdy posiada pieniądze aby się dalej kształcici.. Pozdrawiam ,, inteligenta ,, z kom powyżej ;)
gość
7 lat temu
Feminizm to lewicowa głupota.
gość
7 lat temu
Brawo.
gość
7 lat temu
To, że wiem, czym jest feminizm, nie znaczy, że sama muszę być feministką. -.-
gość
7 lat temu
Feminizm to głupota. Zamiast traktować kobiety jak kobiety to traktuje je jak gorszych mężczyzn.
bDXUfPtT
gość
7 lat temu
chodzi o danie równych szans
gość
7 lat temu
Ma rację.
gość
7 lat temu
wygląda jakby się brzydziła dotknąć Leny
gość
7 lat temu
Feminizm to nie nienawiść do mężczyzn czy żądanie Bóg wie czego. Feminizm to walka o równość. Chce mi się wymiotować, kiedy widzę komentarze: "feminizm się kończy, kiedy trzeba wnieść lodówkę na drugie piętro". Ludzie, gdzie wy żyjecie? Nie widzicie, że źle się dzieje? Że kobietom nadal jest źle? Jeśli nie twojej dziewczynie albo przyjaciółce, to twojej sąsiadce albo pani ze sklepu.
gość
7 lat temu
Te wariatki z tv i neta, o których piszesz to są oszołomy, a feministką jesteś jeżeli uważasz, że masz prawo do głosu, pracy i generalnie życia po swojemu.
gość
7 lat temu
Wystarczy, że się założy spodnie i pójdzie do pracy i już się jest feministką.
bDXUfPuv