Trwa ładowanie...
Przejdź na

Syn Villas oskarża Elżbietę B.: "Zamordowała ją!"

163
Podziel się:

Krzysztof Gospodarek złożył w sądzie wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej czynu. "Opiekunka" odpowie za morderstwo?

Syn Villas oskarża Elżbietę B.: "Zamordowała ją!"
bETNatcl

W zeszłym tygodniu, po trwającym ponad dwa lata procesie świdnicki sąd uznał, że Violetta Villas podpisując testament, nie była świadoma tego, co robi. O taki wyrok walczył syn zmarłej, który w Lewinie Kłodzkim chce założyć dom jej pamięci. Obecnie znajduje się tam pijacka melina, zorganizowana przez okupującą posiadłość "opiekunkę" zmarłej.

Elżbietą B. zapewne będzie musiał zająć się komornik, gdyż nie wydaje się prawdopodobne, żeby z własnej woli opuściła dom zmarłej gwiazdy.

Obecnie toczy się przeciwko niej postępowanie sadowe w sprawie znęcania się nad podopieczną i nieudzielenie jej pomocy. Biegli odkryli na ciele zmarłej gwiazdy liczne siniaki, ślady po wyrwanych włosach, nieleczone złamanie nogi, mostka i żeber zaniedbane zapalenie płuc oraz objawy wygłodzenia. Obrażenia były tak poważne, że ciężko było stwierdzić, które z nich stało się bezpośrednią przyczyną śmierci. Prawdopodobnie gwiazda została zagłodzona. W chwili śmierci ważyła niecałe 40 kilo.

bETNatcn

Krzysztof Gospodarek jest przekonany, że do takiego stanu doprowadziła jego matkę właśnie "opiekunka", która chciała się jej pozbyć i przejąć jej majątek. Dlatego złożył wniosek o zmianę kwalifikacji czynu na art 148 KK: "Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności."

Jeśli sąd przychyli się do niego, Elżbieta B. będzie sądzona za zabójstwo, nie zaś nieumyślne spowodowanie śmierci.

Złożyło się na to wszystko, co zostało przedstawione w toku postępowania sądowego, m.in. zeznania świadków i bogata dokumentacja medyczna. Chodzi też o tak zwane dowody pośrednie. O wielu z tych rzeczy wiedziałem, niektóre poznałem dopiero w czasie procesu. Wyłania się z nich tragiczny obraz. Zmierzenie się z nim było i nadal jest dla mnie bardzo przykre. Tym bardziej że byłem bezsilny. Nic nie mogłem zrobić. To okropne uczucie - wyjaśnia Gospodarek w rozmowie z Faktem. W ostatnich latach życia oraz w chwili śmierci mojej mamy była przy niej tylko ona. Kierowały nią bardzo złe motywy. Uważam, że jest winna śmierci mamy i powinna ją spotkać kara.

bETNatct

Postępowanie sądowe przeciwko Elżbiecie B. toczy się od ponad 2 lat. Ostatnia rozprawa została przełożona, gdyż oskarżona zawiadomiła sąd, że jest chora. Decyzję w sprawie zmiany kwalifikacji czynu sąd podejmie w najbliższy piątek.

bETNatcu
bETNatcO
KOMENTARZE
(163)
gość
7 lat temu
szkoda tej Villas..naprawdę była artystką.
gość
7 lat temu
Jedyna polska piosenkarka która była artystką w każdym calu. Zmarnował się niesamowity talent i potencjał
gość
7 lat temu
ZBRODNIA DOSKONAŁA...
bETNatcP
gość
7 lat temu
Ta kobieta mogła być polską Madonną :(
gość
7 lat temu
hehe, to b****o jest cwane, każdy kto zna jej korzenie uzna,że zabójstwo to prawdopodobny scenariusz... Ale powstaje też pytanie-gdzie był syn, jak matka umierała z głodu??????????/
Najnowsze komentarze (163)
gość
7 lat temu
a gdzie byl synek jak mama zyla?????????
gość
7 lat temu
Panie Gospodarek niech Pan walczy o swoje, a Budzyńska do więzienia,.
gość
7 lat temu
Panie Gospodarek niech Pan walczy o swoje, a Budzyńska do więzienia,.
gość
7 lat temu
uwazam ze wszystkiemu jest winny syn nie interweniowal skutecznie chociaz wiedzial ze zle sie dzieje z jego matka teraz wszystko zwala na opiekunke willas trzymala w swoim domu koty i psy wiec dlatego dom tak wyglada wolala by opiekowala sie nia obca osoba niz syn z synowa i wnukiem musiala miec do tego jakies powody niektorz ludzie mieszkaja z rodzina a mimo to czuja sie bardzo samotni
Gość
7 lat temu
Czemu wszyscy minusuja komentarze o tym, ze syn się nią nie zajął? Ona niby nie chciała, ale ja na jego miejscu bym przy niej siedziała czy jej się to podobało czy nie! Olał to to teraz ma
gość
7 lat temu
nareszcie! taka kwalifikacja czynu powinna być od zawsze!
gość
7 lat temu
w normalnym kraju Pani Villas byłaby multimilionerką z opieką najlepszej Kancelarii prawnej.
gość
7 lat temu
I to morderstwo zaplanowane z premedytacją razem ze swoim mężem o którym jakoś nic nie piszecie.przeciez on pomagała jej w tym. Razem rozgrabili majatek, odizolowali od ludzi, faszerowali narkotykami.
bETNatcH
gość
7 lat temu
Od razu Elżbieta B powinna być aresztowana na trzy miesiące!!!! Przyjrzałbym się również i tej kancelarii z udsług której korzystała B
gość
7 lat temu
GDZIE BYŁ SYN JAK MATKA ŻYŁA I BYŁA GŁODNA
gość
7 lat temu
Ta kobieta ,która opiekowała się Villas zostanie uznana za niepoczytalna i nic jej nie zrobią.Sprawy będą ciągnąc się latami i wreszcie wszystko się rozmyje i zostanie umorzone.Takie są sądy polskie.NIESTETY!!!
gość
7 lat temu
właśnie gdzie był syn? ja obecnie pracuję jestem sama, a wzięłam pod opiekę matkę 83 l i ojca 93 l jest ciężko, ale jesteśmy im to winni to nasz obowiązek.
gość
7 lat temu
synalek po spadek pierwszy a jak jego matkę głodzili to gdzie był???
synal ?
7 lat temu
jak żeś synalu wiedział ! i nic wtedy - jak był na to czas nie zrobił ............ to teraz prokuratura powinna i tobą synalu się zająć !!!! synal gorliwy chciwy oraz sprawiedliwy !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETNatdA
bETNatdB
bETNatdC
bETNatdD
bETNatdE
bETNatdj