Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pieczyński: "Kościół depcze moją godność i prawa obywatelskie! Zbudował CYWILIZACJĘ ŚMIERCI"

1776
Podziel się:

Aktor z "Na dobre i na złe" atakuje duchownych i namawia do "rozliczenia Kościoła z działalności przeciwko ludzkości".

Pieczyński: "Kościół depcze moją godność i prawa obywatelskie! Zbudował CYWILIZACJĘ ŚMIERCI"

Coraz więcej gwiazd czuje potrzebę otwartej walki z Kościołem Katolickim i duchownymi. Ostatnio jedną z głośniejszych takich wypowiedzi był wywiad, jakiego udzieliła Kora tygodnikowi Viva!. Jackowska nazwała w nim polskich biskupów "kupą sadła, starego, zmętniałego mózgu". Za te słowa artystkę pozwał Ryszard Nowak, prezes Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Kory broniła jej menedżerka.

Tym razem skandal wywołał Krzysztof Pieczyński, aktor znany między innymi z roli Brunona Walickiego w Na dobre i na złe. Pieczyński oskarżył Kościół o "budowanie cywilizacji śmierci":

Problem, który ja mam będąc Polakiem i żyjąc w tym kraju, jest bezpośrednio związany z Kościołem, z polityką Kościoła, która jest związana z przestrzeganiem ludzi, nieustannym manipulowaniem ludźmi, które dotyczy każdej dziedziny życia - powiedział aktor w wywiadzie dla Polsat News. Każdy mój kontakt z Kościołem katolickim jest kontaktem, w którym moja godność ludzka i moje prawa obywatelskie są deptane. Bez względu na to, jaka ilość dokumentów na temat zbrodniczej działalności Kościoła zostanie pokazana Polakom, oni odwracają od tego wzrok.

Cywilizacja śmierci to cywilizacja, którą zbudował Kościół. To jest zatęchła atmosfera, pozbawiona pierwiastka twórczego. Ja widzę, że gospodarzem tego kraju jest Kościół katolicki... To najwyższa pora, żeby Polacy odzyskali swój kraj, ponieważ nie są gospodarzami tego kraju... Polacy muszą odzyskać ten kraj.

W dalszej części wywiadu Krzysztof Pieczyński zaproponował nawet, by przy okazji rozliczyć Kościół katolicki za wszystko, co zrobił przez minione trzynaście wieków:

Polska musi być państwem świeckim, a nie wyznaniowym. Wszyscy płacą na Kościół i jest w związku z tym bezkarność Kościoła - przekonywał. Jest to instytucja, która od VIII wieku jest nielegalną instytucją, która narzuciła ludzkości swoją wolę. Musimy wrócić do VIII wieku i rozliczyć Kościół z działalności przeciwko ludzkości.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1776)
Konvi
7 lat temu
Ciekawe...jak rozliczyć komunistów za ich zbrodnie i odebrać majątki które zrobili okradając Polaków to wszyscy m.. w kubeł, ale jak Kościół to proszę jaki bohater. A ja się pytam kto rozliczył pożyczkę z Moskwy dla SLD, kto rozliczył majątki Urbana, Kwaśniewskiego, Cimoszewicza czy Kiszczaka? Kto rozliczył willę którą niezgodnie z prawem zajmował Jaruzelski?
gość
7 lat temu
Cała Europa powinna być wdzięczna Sobieskiemu , który przegonił skutecznie muslików z Wiednia.
gość
7 lat temu
Ale konkretnie-o co chodzi? Co go boli?!
gość
7 lat temu
Może jakieś konkrety panie pieczyński ? w jaki sposób zdeptano pańską godnośc ? jesli sam pan nie żyje w szacunku do innych, to i inni nie będą pana szanowali ? odezwał się kolejny przesladowany...
Gość
7 lat temu
Ten kraj powstał na religii chrześcijańskiej, gdyby nie przyjęcie wiary przez Mieszka I to bylibyśmu narażeni na ciągłe wojny i Polska by się nawet nie rozwinęła, wiara pozwalała też ludziom przetrwac prl wiec troche szacunku..
Najnowsze komentarze (1776)
gość
3 lata temu
Widać, że nienawiść go niszczy. Szkoda go. Jeśli się nawróci, będzie równie fanatycznym katolikiem.
Gość
5 lata temu
Żałosny czlowieczek
Gość
5 lata temu
od kościoła z daleka nie chodzisz to po co się czepiasz i****o
gość
6 lat temu
żal,mi tego człowieka,nawet nie zdaje sobie sprawy,że zło go opętało.
gościówa
7 lat temu
No właśnie ubliża innym ludziom, i to bardzo. Coś mu na głowę padło.
gość
7 lat temu
Owszem.
gość
7 lat temu
Oszołom.
Plska
7 lat temu
Przykry ten aktorzyna.
gość
7 lat temu
Na najwyzszym poziomie zyja narody wolne od religii
gość
7 lat temu
Zgadzam się!!!
hg
7 lat temu
Facet głosi NIENAWIŚĆ czas się nim zająć, to ludzie którzy są zdolni do wszystkiego aby zaistnieć.
bn
7 lat temu
Ciemnoto nawet nie wieszco mówisz, pleciesz żeby zwrócic uwagę bo0 jestes do niczego.
gość
7 lat temu
Ksiadz to najwazniejsza osoba w panstwie, bo Bóg go wwybral, aby nam pomagac i oswiecac droge do wiecznosci.
gość
7 lat temu
W Ziarnie prawdy jego śmiech wariata na końcu filmu był z******ty :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie