Trwa ładowanie...
Przejdź na

Amanda Knox OSTATECZNIE UNIEWINNIONA! Nie zabiła koleżanki?

158
Podziel się

Poszlakowy proces ciągnie się od ponad siedmiu lat. Brytyjska studentka miała zginąć, bo... odmówiła udziału w orgii.

Amanda Knox OSTATECZNIE UNIEWINNIONA! Nie zabiła koleżanki?
bDJsXYxx

W 2007 roku światową opinią publiczną wstrząsnęła zbrodnia, do której doszło we włoskiej Perugii. Brytyjska studentka, 22-letnia Meredith Kercher, przebywająca na wymianie studenckiej w ramach Erasmusa, została zamordowana w nocy z 1 na 2 listopada. Do dziś nie wiadomo, co tak naprawdę wydarzyło się w mieszkaniu, które dziewczyna dzieliła z dwiema włoskimi studentkami i Amerykanką, 21-letnią wówczas Amandą Knox.

Kercher została znaleziona martwa w swoim pokoju, leżąc na łóżku, przykryta kołdrą. Na jej ciele odkryto kilkanaście siniaków oraz kilka cięć nożem. Śledczy ustalili, że śmiertelnym okazał się cios zadany jej prosto w szyję przez osobę stojącą do niej przodem. W ogrodzie przed domem znaleziono dwa telefony komórkowe należące do dziewczyny. Knox twierdziła, że spędziła tę noc poza mieszkaniem, u swojego ówczesnego chłopaka, Włocha Raffaele Sollecito.

Policja i prokuratura ustaliły, że Meredith zginęła, bo odmówiła udziału w seksualnej orgii zorganizowanej przez Amandę, Raffaele oraz Rudy’ego Guede, emigranta z Wybrzeża Kości Słoniowej, który był również dilerem narkotyków. Wówczas 20-letni, uciekł do Niemiec kilka dni po morderstwie, skąd dokonano jego ekstradycji i skazano na 30 lat więzienia za napaść na tle seksualnym i zabójstwo. Karę zmniejszono później do 16 lat.

bDJsXYxz

W procesie o charakterze poszlakowym, w 2010 roku Knox skazano na 26 lat więzienia, a Sollecito na 25 za współudział w morderstwie Brytyjki. Po niespełna roku sąd apelacyjny uchylił ten wyrok, Amanda zaś wróciła do Stanów Zjednoczonych. W drugim wytoczonym im procesie wyrok Knox podniesiono do 28,5 roku, Sollecito zaś pozostał bez zmian.

Wczoraj włoski Sąd Najwyższy uniewinnił oboje od zarzucanych im czynów. Amanda i Raffaele spędzili w więzieniu cztery lata, od aresztowania w 2007 roku do uchylenia wyroku w 2011. Knox odmówiła ponownego udania się do Włoch, a jej adwokaci zapowiadają, że będzie występować o odszkodowanie za czas spędzony za kratkami.

Proces przez cały czas wzbudzał ogromne emocje. Tabloidy nadały głównej oskarżonej pseudonim "Foxy Knoxy", mający odwoływać się do jej przebiegłego charakteru i zdolności manipulacji, której miała poddać zarówno Sollecito, jak i Guede. Napisała już książkę na temat zabójstwa Kercher, niezależnie od tego powstały dwa filmy opowiadające o tragedii.

Knox konsekwentnie twierdziła, że jest niewinna.

bDJsXYxF

Jestem wdzięczna za to, co się stało, że sprawiedliwość zatryumfowała - mówiła 28-letnia dziś Amanda po ogłoszeniu wyroku włoskiego sądu. Dziękuję też za wsparcie, które otrzymywałam z każdej strony. Ocaliliście moje życie i jestem wdzięczna. Wdzięczna za to, że ocaliliście mi życie.

bDJsXYxG
bDJsXYya
KOMENTARZE
(158)
gość
6 lat temu
Ma cos takiego w oczach co przeraza. Wydaje mi sie ze to zrobila...
gość
6 lat temu
nie ma dowodu - nie ma winy, czyż nie tak?
gość
6 lat temu
No dobra, ale ktoś tę dziewczynę jednak zabił ...
bDJsXYyb
gość
6 lat temu
zboczeńcy i mordecy zostali wypuszczeni na wolność, co za nieszczęście!
gość
6 lat temu
Oczy są zwierciadłem duszy,a ona ma upiorne spojrzenie, zła kobieta.
Gość
6 lat temu
I ja tez!!! Wynocha z pudla!
gość
6 lat temu
nie dam za nią grosza na pewno jest winna - nie wzbudza zaufania
gość
6 lat temu
jakoś jej nie wierzę
gość
6 lat temu
zatriumfowała
gość
6 lat temu
zatriumfowała
gość
6 lat temu
zatriumfowała
gość
6 lat temu
nie podoba mi się ta Amanda, nie wierzę w jej niewinność!
gość
6 lat temu
właśnie -ma zło w oczach
bDJsXYxT
gość
6 lat temu
wyglada na przebieglą, źle jej patrzy z oczu
...
Następna strona
bDJsXYyv