Żona Durczoka: "Cieszę się z decyzji prokuratury!"

261
Podziel się

"To dopiero początek drogi do odzyskania dobrego imienia Kamila"... Jakiego "dobrego imienia"?

Żona Durczoka: "Cieszę się z decyzji prokuratury!"

Walka o wizerunek Kamila Durczoka trwa. Warszawska prokuratura zdecydowała wczoraj o nie wszczynaniu śledztwa w sprawie molestowania w redakcji Faktów. Jak ujawnia w dzisiejszym Fakcie prokurator Przemysław Nowak, wykryte przed komisję TVN-u "niepożądane zachowania" nie wyczerpują znamion przestępstwa, określonego w art 199 Kodeksu karnego, dotyczącym seksualnego nadużycia stosunku zależności. Co więc je wyczerpuje?

Kodeks karny zakład, że musi dojść do "obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności".

Z treści raportu wynika, iż "niepożądane zachowania" były dwa: pierwsze polegało na wysyłaniu wiadomości tekstowych SMS zawierających propozycję prywatnych spotkań i zaangażowania się w romans - wyjaśnia rzecznik prokuratury.

Dla żony Kamila Durczoka i jego prawnika, którzy zapewniają, że jej mąż nikogo nie molestował, decyzja prokuratury jest dowodem na to, że dziennikarz nic złego nie zrobił.

To pierwsza poważna, prawna weryfikacja pomówień, plotek i opowieści świadków bez tożsamości. Mam jednak świadomość, że to dopiero początek długiej i niełatwej drogi do odzyskania dobrego imienia Kamila, naruszonego przez oszczerstwa Wprostu - narzeka w tabloidzie Marianna Dufek-Durczok. Mam nadzieję, że finał tej sprawy nauczy niektórych, że w naszym kraju może być egzekwowana odpowiedzialność za słowo.

Zwróćcie uwagę, że pani Marianna, podobnie jak jej mąż i prawnik, odnosi się tylko do artykułów Wprost. Z jakiegoś powodu nie komentuje publikacji Newsweeka, w którym również wypowiadali się byli podwładni jej męża. Mówili o nim tak:

Podobnie jak żona zadowolony jest prawnik byłej gwiazdy TVN, mecenas Jacek Dubois.

Zakładaliśmy, że prokuratura podejmie taką decyzję, gdyż jest ona zgodna ze stanem rzeczywistym. Potwierdza też, że Kamil Durczok w swoim ostatnim wywiadzie w Radiu TOK fm mówił prawdę - ocenia w tabloidzie. Niezależnie od niedawnej decyzji prokuratury planujemy kolejne działania skierowane w stronę wyjaśnienia i zadośćuczynienia Kamilowi Durczokowi.

Jak przypomina Fakt, raport TVN stwierdził, że w redakcji, kierowanej przez Durczoka dochodziło do nadużyć, a prokurator to potwierdził. Mimo to śledztwa jednak nie będzie. Widocznie wydarzyło się tam jeszcze za mało.

KOMENTARZE
(261)
Gość
5 lata temu
Ciekawe czy walczyłaby tak gdyby byli po rozwodzie. Naiwna kobieta.
gość
5 lata temu
Romek nie odpuści:)
Gość
5 lata temu
On i ona dwoje okropnych ludzi
gość
5 lata temu
ta baba jest okropna !!
Gość
5 lata temu
Znowu zatuszują kolejny skandal!
Najnowsze komentarze (261)
gość
5 lata temu
"niepożądane zachowania" nie wyczerpują znamion przestępstwa,.. Co więc je wyczerpuje?...dochodziło do nadużyć, a prokurator to potwierdził. Mimo to śledztwa jednak nie będzie. Widocznie wydarzyło się tam jeszcze za mało...i cała puenta, przekupione śady, sedziny, prawnicy, przekupiona prokuratura
gość
5 lata temu
dupczokowa sie cieszy bo kasa bedzie!
gość
5 lata temu
Oskarzenia o molestowanie pojawily sie po niewygodnym wywiadzie z E Kopacz. Przypadeg? Nie sondze !
gość
5 lata temu
fajny
gość
5 lata temu
O jakim Romku mowa, sorry, ale ja nie rozumiem;
bodex
5 lata temu
mając taką wiedźmę za żonę, też chyba oglądałbym się za obcymi :))))))))))))
gość
5 lata temu
Na tej fotce wygladaja jak dwoje jakby zobaczyli ufo piekny on piekna ona walczy bo sie boi o kase
gość
5 lata temu
Boże,jaka biedna ta żona Durczoka!.Broni usilnie Kamilka.Ma pretensję do przyjaciół z TVNu. Musiałbyć jednak DOBRYM SKUR....NEM ,że nikt nie chce go znać. Lepiej niech ona się nie odzywa. Zostawił ją a teraz chodzi przyziemnie o alimenty.
gość
5 lata temu
Mamy obraz naszej prokuratury, chłop po piwie na rowerze do p*****a, a szef despota niewinny. Teraz panie powinny wytoczyć zbiorowy proces, wsadzić dziada do paki.
gość
5 lata temu
Wywiad z Kopacz Komorowskim był szczery i wyleciał przecież wybory sa podłożyli taśmy zdjęcia i juhuhu TVN żenada
biuro@oknopre...
5 lata temu
najlepsze okna !!!
gość
5 lata temu
znów tego gnoja wybronią!!! Ta stara foka, jego niby żonka, wiele razy wy.... ana jeszcze broni tego starego gada??? Hańba!!!!
gość
5 lata temu
zarozumiały bufon
gość
5 lata temu
straszny k******t z tej żonki . nic dziwnego że chciał dymać na boku
...
Następna strona