Trwa ładowanie...
Przejdź na

Olbrychski honorowym obywatelem Opola? Radni PiS protestują!

392
Podziel się:

"Protesty mnie nie zdziwiły" - mówi żona i menedżerka aktora. "Jesteśmy sympatykami Komorowskiego i Platformy. Polska kwitnie!"

Olbrychski honorowym obywatelem Opola? Radni PiS protestują!
bEDljZuJ

Radni Opola zdecydowali kilka dni temu o nadaniu tytułu honorowego obywatela miasta Danielowi Olbrychskiemu. W Radzie Miasta, gdzie większość ma Platforma Obywatelska, doszło jednak do rozłamu - politycy Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwili się tej decyzji i postanowili zbojkotować głosowanie. Jak argumentują, poglądy polityczne i wypowiedzi Olbrychskiego wykluczają wyróżnienie go w taki sposób.

Można się natknąć na wiele kontrowersyjnych wypowiedzi pana Olbrychskiego, które pokazują, że nie odnosi się on z należytym szacunkiem do osób, które mają odmienne poglądy - mówił w debacie przed głosowaniem Sławomir Batko, przewodniczący klubu PiS.

Z kolei opozycyjni do rządzącej PO radni z Klubu Radnych Andrzeja Wiśniewskiego nazywają go "aktorem PRL-owskim".

bEDljZuL

Wszelkie wypowiedzi pana Olbrychskiego na temat polityki mocno ingerują w konflikty PO-PiS, prawica-lewica i dzielą scenę polityczną - mówi Marcin Rol. Także przeszłość, kiedy na pierwszomajowych pochodach wysławiał Gierka, powoduje, że nie będę podejmował się głosowania nad człowiekiem, który był ulubieńcem nomenklatury politycznej.

Krystyna Demska-Olbrychska, żona i menedżerka Olbrychskiego komentuje w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że taka reakcja polityków jej nie dziwi.

Bardzo się z tego oboje cieszymy, to ogromne wyróżnienie. Wojenka jest zawsze, bo przecież wiadomo, że Daniel ma swoje, określone poglądy społeczne, na temat kultury i polityki krajowej oraz międzynarodowej. Protesty mnie zatem nie zdziwiły. Wiem, że był pewien sprzeciw kilku radnych PiS, ale w końcu zostali oni jednak przegłosowani. Mnie kompletnie nie dziwi, bo tak wygląda cała Polska - mówi Demska-Olbrychska. Nie mam wątpliwości, im się nie może to podobać, ponieważ oboje uważamy tę partię za szkodliwą i dajemy temu wyraz publicznie bardzo często. Jesteśmy zwolennikami i sympatykami prezydenta Komorowskiego i jesteśmy sympatykami Platformy. Uważamy, że wszystko idzie w dobrym kierunku i wbrew temu, co mówią koledzy z PiS-u, Polska kwitnie, a nie upada.

bEDljZuR
bEDljZvm
KOMENTARZE
(392)
Gość
6 lat temu
Polska kwitnie w korupcję, biedę, przestępczość i emigrację za chlebem
Polacy
6 lat temu
nie głosujcie na Komorowskiego :-(
Gość
6 lat temu
Polska kwitnie....-to chyba jakiś żart????
bEDljZvn
Gej
6 lat temu
Olbrychski w ostatnich latach jest żenujący. Szkoda, bo to naprawdę dobry aktor.
Gość
6 lat temu
Ludzie przejzyjcie na oczy!!! Polska ginie w rękach!!! Wszyscy emigrują bo nie dają rady zyc w pl!!! Przemyśl juz dawno wyprzedany w ten wieksza propaganda i cenzura niż za komuny. Obudzmy sie i walczmy o nasza ojczyznę póki jeszcze da sie cos uratować!!! Nie glosujcie na banda czworga! Nie dla Po pisu sld psl palikota i starych układów!!!
Najnowsze komentarze (392)
gość
6 lat temu
Trzeba umiec lawirowac jak to zacza od pewnegoczasu ten gwiazdor a zwlaszcza teras przy PO.
gość
6 lat temu
KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ byłeś moim idolem,stałeś się pajacem
gość
6 lat temu
pisolomy
i ten nasz Kl...
6 lat temu
dziekuje ze pan nie zamknol pan warsztatu..aktorskiego
Kowalska
6 lat temu
Polska kwitnie ale czy kwitną Polacy ?
Etyk
6 lat temu
Ten o****h sprzedał sie za srebrniki na rzecz większego nicponia RP.
gość
6 lat temu
fuj
gość
6 lat temu
To Alkoholkonsum 😜
bEDljZvf
gość
6 lat temu
Olbrychski to stary k****h jaki tam dobry aktor?-jednej roli
gość
6 lat temu
Klub Radnych ARKADIUSZA a nie Andrzeja Wisniewskiego!!
julo
6 lat temu
Uwikłany psychicznie w role, z których nie potrafi się wyzwolić. Zero pokory i dystansu do własnego ego. Poczucie spełniania misji i klasyfikowania wg własnych wzorców. Słowem a r t y s t a na bocznicy.
Stiff
6 lat temu
Kto według PiSu jest najlepszym aktorem? Odpowiedź: Lech i Jarosław Kaczyńscy - pisowski oskar za 'tych co ukradli księżyc">
gość
6 lat temu
P*****y mogą go cmoknąć w pompke.
gość
6 lat temu
honorowy obywatel szaletu miejskiego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDljZvY
bEDljZvZ
bEDljZwa
bEDljZwb
bEDljZwc
bEDljZvH