Trwa ładowanie...
Przejdź na

W głosowaniu widzów Kuszyńska zajęła 15. miejsce!

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
298
Podziel się:

Wynik zaniżyły noty od jurorów. Według telewidzów Szwecja byłaby dopiero trzecia. Wygrałyby Włochy.

W głosowaniu widzów Kuszyńska zajęła 15. miejsce!

Jak co roku w dzień po finale Eurowizji nie milkną echa głosowania i niemal w każdym kraju komentowane są oficjalne wyniki konkursu. Od kilku lat organizatorzy starają się zmienić sposób oddawania głosów, by plebiscyt był bardziej sprawiedliwy. Niestety, przy tak dużej liczbie głosujących (w tym roku było to 40 krajów) Eurowizją rządzą sympatie i antypatie narodowe oraz bezpośrednie sąsiedztwo danego kraju. Bardzo ważna jest także opinia jurorów, o czym w ubiegłym roku dotkliwie przekonał się Donatan i jego Słowianki. Oficjalnie zajęli 14. miejsce, lecz w głosowaniu widzów byli na wysokiej, piątej pozycji. Przypomnijmy: Donatan OSKARŻA: "LUDZIE WYBRALI CLEO! Zostali oszukani!"

Okazuje się, że także w tym roku sprawdziła się ta prawidłowość. Głosy jurorów, które w ostatecznym wyniku stanowią połowę rezultatu, były radykalnie inne od preferencji widzów. Gdyby uwzględnić wyłącznie SMS-y i audiotele, Monika Kuszyńska zajęłaby 15. miejsce. Niestety, jej występ znacznie mniej spodobał się jurorom, którzy dali jej tylko 10 punktów. Ostatecznie Kuszyńska zakończyła Eurowizję na 23. miejscu, piątym od końca.

Preferencje widzów układały się też inaczej przypadku trójki finalistów. Gdyby brać pod uwagę wyłącznie głosy z audiotele i nadesłanych SMS-ów, wygrałoby męskie trio Il Volo z Włoch, a zwycięzca, Mans Zelmerlow ze Szwecji, byłby dopiero trzeci.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(298)
gość
9 lat temu
Myślałam że wygra ruska , putin nie potrzebnie wydał 8 mld dolarów
lili
9 lat temu
Ten konkurs jest żenujący. Nie ma się co tak podniecać. Wyluzujcie
gość
9 lat temu
to ugotuj sobie coś sama a nie czekasz aż mam mamusia poda ci obiadek
smerfetka
9 lat temu
skoro jury o wszystkim decyduje, to po ch** te głosowanie widzów.?
gość
9 lat temu
BO JURROY Z EUROWIZJI TO EURODEBILE
Najnowsze komentarze (298)
gość
9 lat temu
no rosjanka mimo putina byla swietna
gość
9 lat temu
Kuszyńska ma szczęście, że ten festiwal zbiegł się z wyborami prezydenckimi i ludzie tym się zajęli bo w przeciwnym razie większość nie zostawiłaby na niej suchej nitki za ten bazarowy występ.
Conchitta Knu...
9 lat temu
ale mi szkoda tej ruskiej, buahahahahaha :) Ale tak na marginesie piosenkę miała chyba najlepszą z całego tego zestawu, Polska powinna być z pewnością wyżej, nieporozumieniem była tak wysoka lokata bezpłciowej piosenki z Belgii, Australii i Cypru. Włochy przekombinowane, Szwecja poszła na fajerwerki komputerowe, tak więc ruchole były dla mnie najlepsze
gość
9 lat temu
Ja sugerowałbym w przyszłym roku MIchała Szpaka z piosenką Real Hero . Chlopak ma potężny głos- a piosenka zaszłaby wysoko!!!! Ogólnie- bardzo wysoki poziom Eurovizji, to nie to co było kiedyś.
gość
9 lat temu
Też myślałam, że wygra Rosja. Nasza tak naprawdę miała słaby głos...
pini
9 lat temu
i choćby Polonia wydała majątek to i tak skończymy nie dalej niż na 10 miejsce, masakra
pini
9 lat temu
żenada po co głosować jak i tak decydują głosu kilku osób na kraj
Gość 2
9 lat temu
Moim zdaniem powinna wygrać Rosjanka ,bardzo ładnie śpiewała ,a drugie miejsce Łotwa ,też piękny głos miała . Kompletnie nie zrozumiem dlaczego wygrała Szwecja ,były o wiele lepsze piosenki ,to dziwne ......widocznie ten kraj jest bardziej wygodny na następną eurowizje hmmmm .....A nasza polska reprezentantka.. hmmm piosenka ładna lecz za mdła na eurowizje ...No ale to tylko moje zdanie ...
gość
9 lat temu
Jakie głosowanie ludzie ?!?! To była jedna wielka polityczna manifestacja włazidupstwa ruskim. Ich piosenka była zdecydowanie gorsza od co najmniej 5 utworów. Artystyczne płacze wokalistki po występie i w green roomie po prostu rozwalały. Na szczęście te teatralne gesty nie pomogły. Szkoda tylko że wygrał plagiat bo jeśli ktoś szwedów oskarży i wygra to odbiorą im nagrodę a wtedy r***y będą triumfować. Poza tym głosować powinni wyłącznie telewidzowie a nie jakieś zmanierowane leśne dziadki w studio TV.
gość
9 lat temu
no niestety ale występ pani Moniki był najzwyczajniej w świecie słaby. mdła piosenka, słaby angielski i fałszowanie. Mamy lepsze wokale w kraju...Nie rozumiem dlaczego zawsze posyłamy tych słabszych? a już obrazy w tle z czasów gdy pani Monika biegała po scenie i skakała to była żenua totalna, takie branie na litość...
gość
9 lat temu
Kuszyńska strasznie niski poziom... Ogólnie Eurowizja na niskim poziomie ;/
gość
9 lat temu
MĘSKA D****A DLA MĘŻCZYZN
gość
9 lat temu
nie ma to jak Ciupa, która ośmiesza Polskę swoim wygladem i "cudowną" angielszczyzną
DARO
9 lat temu
śpiewała do d**y i to jest efekt , co wy ludzie to że siedzi na wózku nie znaczy że ma lżej , a poza tym to G****O NIE ŚPIEW.!
...
Następna strona